Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ode urea u majčinu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nema razloga da ide u majcinu. Nafta pojeftinjuje, prevoz dunavom se normalizuje. Barze ce uskoro nositi 100% nosivosti. Pricekati malo da se ustale ponude i priliv vestaka od snizeme cene nafte.
 
Glavni razlog je taj sto je ova godina bila sa dosta padavina (sto nije i kod nas u okolini) pa nisu ludi kad su prinosi veci da ne poskupljuju sav repromaterijal bez obzira na niske cene nasih proizvoda.
Mozete samo da budete sigurni da ce na prolece djubrivo biti sigurno skuplje nego sto je sada.
 
Trenutno ima veze samo sa tim sto uvoznici misle da smo imali dobru godinu, i da su marze ogrnomne. Sve uree koje su uvezene u septembru i oktobru kada je da kazemo bio problem sa vodostajem su placene izmedju 220 i 250e po toni. Pa vi vidite...
 
Urea lincer 42 din ,urea kutina 43 din Sloven Ruma ,ruska urea 46 din Tomsin apoteka ,kao poskupljuje skace cena azota nisam pametan sta raditi
 
kod oluica "slove" uvek ali as uvek ide cea gore... ::novac:::bravo: pre desetak daa kutia je ila 44 .

- - - - - - - - - -

deca pokvarila tastaturu fale slova
 
U mom kraju trenutno nema Linzer djubriva u ponudi. U lokalnoj poljo apoteci su mi rekli da cak nece ni biti uvoza djubriva ovog proizvodjaca. Inace, kod mene su se jako dobro pokazala. Zna li neko nesto o tome?
 
Zato je sada ocekivati pad cene. Nafta je pala, videcemo. Ja cu cekati dan pre razbacivanja ako treba ali 355e ne dam.
 
Nazad
Vrh