Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Posle ovog mi se čini da je moje pitanje :off_topic:

Kakvih đubriva trenutno ima u ponudi i koje su cene? To me interesuje...
Ima li ureje sad i koja je cena?
 
A preostalih 6% kod Lincera se rastopi kasnije (u drugoj, trecoj godini od primene) ili se uopste ne rastopi?
 
Da se nebi mnogo filozofiralo u ovoj temi evo i nekih konkretnih stvari,kako u danasnje vreme rentabilno posejati nesto,ustedeti a ne izgubiti mnogo.Svaki dinar je danas vazan.
Polako se pripremaju kolicine djubriva za predstojecu sezonu.Danas kupljeno Eliksirovo fosforno djubrivo SSP(nije sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju).U odluci pomogao clan Montoya.
Djubrivo je samo 23din!!Uz povracaj od 10din ovo djubrivo kosta samo 13 din!!Mislim da je dobra odluka za jesenje djubrenje psenice.Odnos cena kvalitet.Posto je psenici najpotrebniji fosfor a u NPK ga ima 15% ova formulacija je malo jaca,kalijum uopste i netreba.Ima i 21% kalcijuma i 12%sumpora.Po njihovom pisanju na sajtu veoma povoljno utice na poravku kiselih zemljista sto je kod mene veoma potrebno.Mislim da mi azot i nije potreban,mnogi seju vec duze bez NPK u jesen pa opet imaju dobre prinose.Ove godine ima vlage za start tako da cu azot preskociti do marta.
Stednja.
Ostale informacije se mogu naci na sajtu eliksira u PDF formatu.
316vhnc.jpg
2vtrzv6.jpg
2vi4m6x.jpg

A evo i jos zaliha od ranije,ostalo nesto KANS-a,sad i vise nikad,sta sve tu ima u dzakovima,flasa,cepova,krpa,plastika,plocica...
jk92cm.jpg


- - - - - - - - - -

73gyud.jpg
 
Poslednja izmena:
A koliko toga SSP-a ide po hektaru?

- - - - - - - - - -

Jbg kad necitam "brzi jezik od pameti",a lepo pise ::sramota::
 
A ovo TSP ima veci sadrzaj fosfora,sto nisi njega ili je dosta skuplji ?
Njega nije bilo,a i skuplji je.Racunam po ovoj logici.Obicno bacam NPK 15-15-15.U ovom SSP imam 18,5% P,kalijum K mi i ne treba toga imam i viska a azot N i nemora:osmeh:koga nema bez njega se moze:osmeh:Tako da je faktor Fosfor u ovom SSP za moje potrebe sasvim dovoljan.
Ima jos jedna kombinacija a to je dodavanje Amo Sulfana ili Forte 20,azotna djubriva jako jeftina do 30din po kg,sad je malo problem mesati ali je kombinacija jako jeftina,da kazem daleko jeftinija od kupovine NPK djubriva koja su 40 i neki dinar.

Evo primer,njiva pored moje,na obe apac,ja bacio na jesen 3x15 eliksirov a komsija nista samo azot na prolece.Prinos bio identican,male razlike u njegovu korist.Tako sam odlucio da redukujem setvu i obradu i sacuvam svaki dinar.Mora da se stedi i malo vise razmislja...

- - - - - - - - - -

Hoces li moci ostvariti povracaj na racunu ti ne pise kg:osmeh:
Komso to ce vidimo.Salim se,sad je malo labavija situacija u trezoru.Tek sam se registrovao,tek ostvarujem subvencije koje sam vec naplatio.
 
18.5 fosfora, sto ce reci da je 3x slabiji od ruskog Map-a. Pritom u mapu imas i malko azota, a nije cena mapa 23din x 3 = 69din, vec oko 55din/kg. Sumpor prija psenici, medjutim njega imas u amosulfuranu kao prihranu. Map-a je dovoljno 150kg/ha ako ti je zemlja iole u kondiciji.
 
250kg po hektaru.

- - - - - - - - - -

18.5 fosfora, sto ce reci da je 3x slabiji od ruskog Map-a. Pritom u mapu imas i malko azota, a nije cena mapa 23din x 3 = 69din, vec oko 55din/kg. Sumpor prija psenici, medjutim njega imas u amosulfuranu kao prihranu. Map-a je dovoljno 150kg/ha ako ti je zemlja iole u kondiciji.
Citaj kolega moje zapise:osmeh:Kiselo,kiselo nemoze MAP kod mene.
 
Nazad
Vrh