Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

18.5 fosfora, sto ce reci da je 3x slabiji od ruskog Map-a. Pritom u mapu imas i malko azota, a nije cena mapa 23din x 3 = 69din, vec oko 55din/kg. Sumpor prija psenici, medjutim njega imas u amosulfuranu kao prihranu. Map-a je dovoljno 150kg/ha ako ti je zemlja iole u kondiciji.
da li je ta kolicina dovoljna za zito i koliko po tebi treba za soju MAP -a a neznam da li si rzmisljao o DAP-u on je otprilike 18-48 NP formulacija da li je to bolje mislim da je tako nesto
 
Uradio sam analizu nekih parcela i preporucili su mi zbog manjka fosfora za osnovno djubrenje 10:30:20 kog proizvodjaca mi preporucujete i jel znate mozda koja je cena ??
 
Cena preko 40 din po kg,proizvodjaci Eliksir,Fertil u toj formulaciji,a mozda ima kod nas i Kutina,Lincer sa slicnom formulacijom.Ruska koliko znam da nema kod nas tako slicna.Suboticko zaboravi da postoji,Pancevo samo 3x15.
 
Zaboravih nesto,posto je kolega IMT577dv iz Cuprije mislim da je kod njega kiselo zemljiste,tu MAP nebi smeo da baca.
Radio sam analizu, nije kiselo zemljiste. Po analizi samo na jednoj parceli je kiselo zemljiste i tu mi je predlozeno da zaorem 2,5t/h krecnjaka, na ostalim parcelama je pH u normali

Ne moraš uzeti gotovu kombinaciju. Možeš da kombinuješ 8:16:24 (300Kg/ha) i MAP (100Kg/ha).

Iskreno malo mi je mnogo da idem sa 400kg/ha osnovnog djubriva. Ako sam lepo protumacio.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam se informisao prihvataju jer na racunu pise Vestacko djubrivo.To je vazno,a ako samo pise SSP onda ne pihvataju jer SSP moze da bude sve i svasta:osmeh:
Ovih dana cu ici da predam pa javljam stanje.
 
@mirko015
Imam neku ponudu za SSP pa sam mislio sutra da idem da ga uzmem,otici cu za svaki slucaj u trezor da proverim.
 
Nazad
Vrh