Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ne bi izdvojio vreme za tako nesto! Ja verujem u v. djubrivo i ubedjen sam da bez tih vodica mogu!
Probaj i ti da ne koristis djubrivo a da samo prskas sa tim vodicama koje su na trzistu samo da uzimaju novac lako vernima!

Ja sam prskao Uan-om kukuruz,nisam granulu bacio i imao 12 t/h.
 
Ove godine dva puta folijarno prihranio soju i imao izuzetan prinos za mačvansku zemlju.E sad, da li bi bio takav i da nije bilo prihrane,pitanje je?Da sam imao pola njive kao kontrolu,onda bi se sugurno znalo,ovako,samo se nagađa!Dve folijarne prihrane me koštale 150 kg soje,a rodilo mnogo više od uobičajenog proseka za moj atar!Da li je do godine,sorte,gazde,komšinice....?
Da rodi mora da rodi kad uradis kako treba celu agro tehniku a ne neko prica nevalja ono nevalja ovo!

- - - - - - - - - -

Ja sam prskao Uan-om kukuruz,nisam granulu bacio i imao 12 t/h.
Podrska aco,svaka cast za borbu
 
Zaboravio da kažem da pored te dve folijarne prihrane,bilo i zaoravajućeg u jesen i na proleće pred setvu KAN i jedno špartanje i tri kopanja i tri čupanja i lepe kiše i kupovno seme po 106 din/kg!Jednom prošla i komšinica na biciklu dok sam kopao na njivi,a nigde žive duše okolo.Sad sam sve rekao,a vi sudite.
 
@Aca Raic Ove god. pored toliko kisa uopste nije merodavno uporediti, narocito u soji te preparate! Cak ni sorte u ovakvoj godini! Soja je cudna i zavisna skoro iskljucivo od padavina!
Znam ljude koji koriste folijarne vodice i samo kad je kisna god. hvale to a kad je bila susna cute! Ima i takvih koji su iskreni i probali pa ustanovili da su bacali novac! No ni to nije neka velika stavka odnosno ulaganje, sto bi znacilo da za malo para nema dobre muzike ipak valja probati vise godina za redom pa se uveriti.
 
Ja sam Map nabavio po 52 din. Ali nesto se kolebam da li da kupujem Ureju sada za prolece, nesto mi se cini da vec ko zna koliko godina unazad nismo mogli da je nabavimo po 33-35 din kg!!! Ko zna sa koliko din. ce nas odrati na prolece?!
 
Ja sam Map nabavio po 52 din. Ali nesto se kolebam da li da kupujem Ureju sada za prolece, nesto mi se cini da vec ko zna koliko godina unazad nismo mogli da je nabavimo po 33-35 din kg!!! Ko zna sa koliko din. ce nas odrati na prolece?!
Istu dilemu imam i ja vec 10tak dana...strah me cene na prolece a strah me i skladistenja...

Послато са Tab2A7-10F
 
Nazad
Vrh