Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Uh,uh lepa cena.Kod nas ima pancevackog KAN-a po 34 din.Ako SAN ima samo 6% vise azota logicno bi bilo i da cena bude za toliko veca,a to je 2 din.:osmeh:
 
Vidim i ja,neisplati se bacati SAN ili AN ako ostane ovakva razlika 34-40,mala je tu razlika u visini azota a velika u ceni.
 
Meni su nagovestili da će AN-SAN biti jeftiniji od uree za nekih 2 do 4 din !!! Za amo sulfan očekuje se cena oko 36 din. Čekamo samo da potvrde tu cenu uskoro.
 
za kishrobert. cena od 45 din. je placena jer se cena promenula u moju stetu dok sam cekao jeftinije od 43 din. zato sam i napisao nema sta vise da se ceka. kontas sad?
 
U Pancevu u Azotari u malo prodaji cene su sledece Npk 3 15 5200 dinara-100kg,San-4300-100kg,Kan 3900-100kg,Urea 5000-100kg.
 
Cuo sam i ja za te Pancevacke cene pa ne razumem kad neko izadje sa cenom pitaj boga koliko ispod neke proizvodjacke cene.
 
U azotari kad kupuje fizicko lice placa se jos neka taksa, u zavisnosti od tone

Sta mislite kako ce se kretati cene djubriva u narednom periodu?
 
Cene su simpaticne. Inace cu samo soliti njive, tako da se ne jedim. Djubreno je dobro ovih godina kad je bilo profitabilno raditi zemlju.
 
Potpuno te razumem ja kolega znam sta su proizvodjacke cene,i maloprodajne jer ovde pisemo maloprodajne koje se koriste u nasem okruzenju prizvodjacke me ne zanimaju jer na njih ne uticemo nikako.Dobro kaze kolega u azotari ima i ta ekoloska taksa koja ce ocistiti vazduh Panceva.
 
Nazad
Vrh