Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Pa uzmi MAP, ako ne nadjes DAP, pa mesas malo N (napr. urea) u to - ili rasipas 50 kg/kj uree -, pa 'di si, tu si sa N, a sa P si u + (za 4% :osmeh: )

To je neka solucija za to - ne kazem da je identicna, kako sam naveo bices i sa N u +, ne samo sa P. Urea je znatno jeftina od DAP-a/MAP-a.
 
Pre neki dan bio da pokupim jednog rodjaka u Jagodini i dok sam cekao vidim u jednoj polj. apoteci ima MAP, svratio da pitam ono 63din/kg. Valjda ce biti jeftinije kod ovih u Cupriji gde ja nabavljam vestacko djubrivo.
 
Ko ce da ga kupi po toj ceni od 63 dinara?Sto je mnogo,mnogo je...mislim da ce se ove godine tj.zime najmanje djubriva prodati,posto je Euro skocio,cene proizvoda i cena zemlje je u padu,tako da...ulaganja ce se smanjiti sigurno za 20-30% a s tim i prodaja djubriva,posto je ono u lancu proizvodnje najskuplje!
 
Pa ovde mnogo manji broj ljudi baca osnovno djubrivo u odnosu na vas gore u Vojvodini. A i generalno uvek ima razlike u ceni izmedju vas i nas kao da zivimo u drugim drzavama, kod nas je ponekad neko djubrivo skuplje za 1-2 din/kg mozda i vise.
Ja sam recimo planirao ove godine da malo obradujem nekoliko parcela koje nisu dugo videle stajnjak ili neko vestacko djubrivo (osim azotnih). Ali ako bude preskupo ne verujem da ce se to desiti.
 
Danas pitao ovamo gde stalno nabavljam vestak MAP 61 din/kg, a 3x16 44din/kg
Ne znam koliko je to pametno ali razmisljao sam da sacekam sa kupovinom, mozda obore malo cenu ako potraznja bude mala. Mada ko zna mozda bude suprotno pa cena skoci kasnije
 
malo je mutnije ali se vidi...
fotografija0213.jpg
 
U Novom Beceju

Rus 3x16 44din
Urea 350 eur/t
SSP-a nema zasad (mozda nece ni biti)


U Beodru

Rus 3x16 386,5 eur/t
MAP 594 eur/t
SSP nije ni bilo, a' i nece ni biti
Urea zasad nema - bice "kasnije"
 
Da se ponovo uključim u temu, ima na tržištu Elixir Zorka- NutriMAP, možete da kliknete na baner na forumu da vidite o čemu se radi. U suštini to je map 10:40, ali su mu dodali cink. Cena koliko sam uspeo da saznam je od 52-53 din/kg. Vidim da su se neki interesovali i za NP 20:20, pa sam se i za tu formulaciju raspitao i dobio odgovor da je ima, Elixir Zorka je proizvođač. Cena je cca 44-45 din.
 
Da se ponovo uključim u temu, ima na tržištu Elixir Zorka- NutriMAP, možete da kliknete na baner na forumu da vidite o čemu se radi. U suštini to je map 10:40, ali su mu dodali cink. Cena koliko sam uspeo da saznam je od 52-53 din/kg. Vidim da su se neki interesovali i za NP 20:20, pa sam se i za tu formulaciju raspitao i dobio odgovor da je ima, Elixir Zorka je proizvođač. Cena je cca 44-45 din.
Cekajte nije mi jasno kako tako jaka cena za 20:20,pa ja kupio SSP fosfor 18,5% po 23 din.Zar 20% azota toliko podize cenu a znamo posto je azot.
 
Nazad
Vrh