Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Juce sam saznao da je UAN pancevacki 175e za 1000lit.
Ubedljivo najisplativije azotno djubrivo.
 
Koliko ima azota u tom djubrivu?
30postotni rastvor isto ili slicno kao an ali ipak dosta jeftinije stime sto ima brze dejstvo od svih granulisanih vestaka.Jedina mana je sto je aplikacija tog djubriva dosta sporija barem nama sa malim prskalicama.
 
Evo Rabadžija je stavio
UAN-32 = 1 lit ima 422 gr azota
UAN-30 = 1 lit ima 390 gr azota
UAN-28 = 1 lit ima 358 gr azota
Ovi prvi brojevi su % po kg.Pre dve godine kada sam bio zagrejan da sa njom radim nije bila preterana razlika u ceni pa kada sam zaračunao prevoz od azotare i manipulaciju na isto sam došao samo što bi se maltretira više.Ako je cena tačna onda je vreme da počnemo da ga koristimo.
 
http://hip-azotara.rs/proizvodi/urea-amonijum-nitrat-uan
Evo detalne specifikacije sa sajta azotare, mene takodje zanima jel cena po toni ili hiljadu litara. Ima li neko od kolega iskustava u primeni na psenici. Ja imam cetiri cisterne od hiljadu litara, ako je neko zainteresovan za zajednicku nabavku ja bi uzeo da probam ove godine i na kukuruzu ako se ispostavi da je cena kao sto je navedeno.
 
ja sam zvao komercijalu u Pancevu, rekli mi da nema sanse da dodjem do slobodnih kolicina jer je firma PROMIST Ns avansirala neku veliku kolicinu i oni su obavezi da njima isporucuju,oni izvoze UAN,.........dakle MONOPOL a Vi gospodo seljaci hteli nesto jeftino da kupite aaaaa....nece da moze......joj zemljo Srbijoooooo
 
ja sam zvao komercijalu u Pancevu, rekli mi da nema sanse da dodjem do slobodnih kolicina jer je firma PROMIST Ns avansirala neku veliku kolicinu i oni su obavezi da njima isporucuju,oni izvoze UAN,.........dakle MONOPOL a Vi gospodo seljaci hteli nesto jeftino da kupite aaaaa....nece da moze......joj zemljo Srbijoooooo
Glupi su, ne znam koji im je proizvodni kapacitet ali ako vidis da ima interesovanja na trzistu onda se trudi da uzmes deo tog kolaca, nije cudo sto ne godinama u takvom stanju Azotara kad im je nesposoban menadzment. A i oni sabani, umesto da sami izvezu i dobiju veci profit oni to rade preko domace firme, ko zna kakva je to muljacina. Izvinjavam se za off.
 
Ima Uan-a na pretek.Sipaju u plasticne cisterne,a i u kanistere.Cena je 24 din kg(0.70 L).Ja sam spremio dizne za Uan,samo cu sa njim ici,nista granulisano djubrivo.
Psenica 220 L/H
Kukuruz 250 L/H
 
Ima Uan-a na pretek.Sipaju u plasticne cisterne,a i u kanistere.Cena je 24 din kg(0.70 L).Ja sam spremio dizne za Uan,samo cu sa njim ici,nista granulisano djubrivo.
Psenica 220 L/H
Kukuruz 250 L/H
gde?daj telefon i kontakt...i koji UAN 32?30?28?
po tvojoj racunici bi trebalo da je 175 eura po toni a ne 1000L kao sto je neko preneki dan rekao, jer 1000L=1320kg
 
Uan 30%.Azotara Pancevo,ali u maloprodaji.Tel. 308108.
Bas tako,kupuje se na kg,ne na L.
Ako se kupuje na cisternu,ulazi se u fabriku na puniliste,a ako u kanistere onda sipaju u maloprodaji.
 
Uan 30%.Azotara Pancevo,ali u maloprodaji.Tel. 308108.
Bas tako,kupuje se na kg,ne na L.
Ako se kupuje na cisternu,ulazi se u fabriku na puniliste,a ako u kanistere onda sipaju u maloprodaji.
UAN 30 ( 24din/kg ) = 1 L = 1,30 kg = 390 gr azota = 31,2 din pa transport pa kaucija .........pa na kraju ni nije nesto znacajno jeftinije
ako ima na trzistu pancevacka UREA po 38-39 din onda i nije nesto jeftinije ( ako se preracuna na kolicinu azota) :sta:
 
Nazad
Vrh