Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Eto sve si dobro napisao.... nebi smeo pa se baca...
mi radimo analize svaku drugu godinu. map za Macvu nikako a ureja 100% zabranjena. Tako da nek baca ko god sta hoce ako nece da prati analize i slusa strucna lica
 
naprimer probao sam sa krecom pre 10 godina dobili smo u dzakovima,ja sam to nabacao na njivu koja je ekstremno kisela,sve po preporuci,posle 2 godine kiselost ista a posle 5 godina opet isti rezultati,usevi nista bolji,sve isto,tako da tu strucnost vise ne pratim,kiselo ostaje kiselo zauvek,bacam sta ima a stajnjak prvenstveno
 
Montoya jesu u prolece da dodam 200kg.
Part
i ja sam dobio preko zavoda kalcijum karbonat iz donjeg crniljeva preuzeo. Preporucena kolicina bila 13t/ha. Te njive koje su bivsi vlasnici ubili urejom ja sam povratio. Kod njih je kukuruz mogao do jednog metra da naraste i to je to....
a posle razbacanog kk sada vec 6 godina njive su se vratile u normalu. Tako da....
jedino ako si ti bacao na svoju ruku onu glupost od separacionog mulja iz secerane i neznam u kojoj kolicini
 
Ispod 15 t tesko da ce dati nesto povoljnije, uglavnom kod mene u selu par njih se udruze uzmu sleper podele izmedju sebe i dobiju povoljniju cenu plus prevoz do kuce.
to u Tomsinu nemogu da ostvare
 
Nazad
Vrh