Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ne bi trebalo da nema nazovi sutra da ti proverim.
Inace narod je navalio to se tovarilo kao ludo a sleper za sleperom dolazio.Kazemi radnik da je gazda uplatio ranije pa sad izvlaci.
 
Kod nas se jesenas jako slabo solilo koliko sam video a ne verujem da će situacija biti nešto mnogo bolja s' proleća.
 
Ako se s' jeseni nije solilo, onda s' proleca mora malo bolje, bar je kod mene tako bilo. U jesen zna da izostane, al zato urea, nista bez 150kg/kj na kukuruze i na suncokret.
 
8 t kukuruza a samo 150 kg ureje hmm.Ja tako gledam.
Ili kod nas 5vagona prljave repe i onda iduce god samom100 kg azota.
 
Za 8t je dovoljno 150kg urea ako ima jesenjeg zaoravanja npk, map-a ili stajskog djubriva! Pre svega toga, treba imati dobru zemlju, ne baru ili neki pesak na bregu.
 
Ove god. sve parcele uzete u arendu dobile 100 kg/kj Map-a, Sve sto je pod psenicom i sve na kojem ide kukuruz isto 100 kg/kj Map-a. Psenica de dobiti u 2 navrata AN - 150 + 100 kg/kj, Kukuruz ce dobiti jos 150 kg/kj Ureje, suncokret 100 kg/kj. Soja je dobila Map jesenas, ali ne svuda, na parcelama gde radim soju vise godina i znam u kakvoj je kondiciji zemlja, nista do daljnjeg!
Za kraj, sta reci, mnogo novca ulozenog u djubrivo i ne daj Boze losu susnu godinu jer ce sve biti samo bacanje novca!
 
Nazad
Vrh