Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kupljeno pre dve nedelje 10-15-15 vidim da je pakovano u Vukovaru po 3800.
 
Kolege kakva su vam iskustva sa elixirovim djubrivima? Ima ih zadruga u ponudi pa da se malo raspitam, licno nisam imao nikakvih iskustava..
 
Kolege kakva su vam iskustva sa elixirovim djubrivima? Ima ih zadruga u ponudi pa da se malo raspitam, licno nisam imao nikakvih iskustava..
Ja sam ove godine u pasulju koristio 10-10-20 u količini od 500 kg/ha pre setve. Upoređivao sam ga sa ruskim 3x16 u istoj dozi i istim vremenom primene. Na oko nije bilo neke razlike, detaljnije analize nisam radio.
 
Ove godine sam sve parcele na koje ide kukuruz i suncokret radio sa 8:16:24 Elixir 402 EVRA ZA KES 430 za placanje u julu. Suncokret je dobio 100 kg /ha + 90 kg/ha Uree , a kukuruz oko 180 kg/ha .
 
Фертил НПК 9:15:15, плаћен 3900 дин/100кг, бацано на све њиве око 250/кј јесенас. једина мана му је што се доста прашило кад је бацано и она проклетиља од сумпро триоксида која нагриза ко луда и растуривач и трактор....виде ћемо следеће године јел је било довољно заораног НПК. Наравно бацаће се и уреа на пролеће....
 
Nazad
Vrh