Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kupio sam MAP Elixirov, 54 din, prašio je skoro kao nekada Fertil. Ovako izgleda posle razbačenih 150 kg.

 
Elixir je valjao samo prve 2 godine od kad su otvorili pogon.

A Ruska Urea, duplo upakovani dzakovi od 50kg, je inače teško sr*nje, prašine koliko oš. Upravo bacam.
Skupo je i tih 32din...
 
Kupio sam MAP Elixirov, 54 din, prašio je skoro kao nekada Fertil. Ovako izgleda posle razbačenih 150 kg.

Ne mora znaciti da je do djubriva,svi ti stari rasipaci nemaju pravi mesac,odvojen od diska i koji se sporije okrece,nego direktno je spojen sa diskom,te ako se bacaju manje kolicine djubriva,manje se otvori,djubrivo sporije prolazi i rasipac postaje mlin.
 
Urea ruska ima 3 frakcije. Ne znam napamet proizvodjace, ali znam da je tako godinama. Sve se vodi kao Ruska i ima istu cenu. Najbolja za rad je ona sto ima granule kao Kutina. Najujednacenija i prsine gotovo i nema. Dzakovi su 50kg i mislim da je cirilicom na dzakovima pisalo, a uvoznik je Promist. Ima jos 2 tipa, jedna je krupnija malko sa neujednacenim granulama, a treca je sa joj krupnijim granulama i topi se kada se otvori dzak i naspe u rasipac.Kutina za mene ostaje No1, medjutim cena joj je uvek 1.5-2.5din jaca i onda u firmama u mojoj blizini slabo su je porucivali zadnje vreme pa hteo ne hteo sam uzimao Rusku.

Inace cene nisam gledao, ja jos imam useva malo da skidam, pa onda planiram vestak i oranje.
 
Arkadije nije do rasipača. Dok sam istresao đubrivo iz džaka digla se velika prašina, tako da je više do đubriva nego do rasipača.
 
UREA RUSKA 50/1---------------------------------34.00din/kg
MAP12:52:0 RUSKI 25/1--------------------------------52.80din/kg
NPK6:24:12 ELIKSIR25/1-------------------------------40.00din/kg
NPK15:15:15 LINZER25/1-------------------------------41.50din/kg
NPK16:16:16 RUMUNIJA50/1----------------------------41.70din/kg
NPK20:20:0 RUSIJA25/1---------------------------------40.00din/kg
NPK20:20:0 KUTINA25/1---------------------------------33.00eur/kg
NPK16:16:16KUTINA25/1---------------------------------35.00eur/kg
 
Nazad
Vrh