Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ljudi, kod nas ima u ponudi samo bosanski KAN. Jel ga je neko koristio ranije? Ima li ko iskustva sa njim?
 
Taj Lukavački kan il kako ti kažeš Bosanski je bolji od Kutine 100 puta.Brže se topi a i azot je nanošen na krečnjak što u kutinskog nije slučaj.Par godina sam radio test na parcelama i uvjek isto,gdje je bačen Lukavac prije je djelovo i usjev je bio bolji.
 
@Peet, ova Kutinska ti je preletela (sa dobrom cenom), sad ako se nećkaš može i Rumunska da ode, a Rusku Ureu ne želiš ove godine u svom dvorištu i na svojim njivama :osmeh:
Ako već imaš novca spremnog, ja bih ga uložio u to đubrivo. Jel se pročulo nešto vezano za Rusku Ureu, ja sam načuo nešto da je barža koja je prevozila tu Ureu propuštala vodu, šta li već- nebitno, i da su mnogi vraćali te količine kad su videli kakve su stene u pitanju jer se sva skamenila. E sad, informbiro je takav, da sam samo čuo i ne mogu da garantujem za ovu informaciju :osmeh:
 
Oko 35 din i nije nikakva.
Prosle godine sam koristio 9,15,15 ali u onoj novoj ambalazi,bila je odlicna,topila se odlicno,nije prasila,ostalo mi nesto oko 500kg stoji i bas sam prebacivao pre par dana i nije se stegla,donji dzakovi nemaju ni grudve,kao da je tek upakovana.Iznenadio sam se.

Dali je dobra kod mene se to lako ispita,ako kukuruz dobro krene posto je obavezno NPK uz sejanje znaci da je djubrivo dobro ako ide lose znaci da nevalja.Imao sam par redova koje sam podjubrio sa subotickim krsom,imao jedan dzak od 25kg pa ga ubacio da potrosim,tacno se poznavalo da su ti kukuruzi u startu losiji i bili su takvi do kraja.
 
To mi i jeste čudno, a ne bih da lupam ovde jer nisam video tu Ureu. Navodno nije rinfuz fasovao vlagu, nego džakovi, Pančevačka luka je u pitanju. I kao zato nema na tržištu Ruske Uree dok ne dođe sledeća isporuka u martu. Znam da se Urea proizvodi u Rusiji, ali takođe sam čitao ovde ili čuo, da se u rinfuzu doveze i naši pakuju u džakove, zato mi je čudno- kako su nadrljali džakovi ako dolazi u rinfuzu. Ako je neko u kontaktu sa lukom iz Pančeva, ne bi bilo loše da potvrdi ovo ili da demantuje, jer ni sam ne volim "čuo sam" vesti.
 
Koja je canea Kan-a kod vas? Kod mene je minimalna cena Kan-a 1900 dinara za 50 kg....
 
Nazad
Vrh