Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Taj član je promenjen,nigde se ne spominje vrstaj.Računi za map su mi bili iz prošle godine i zato nisu važili,sve iz ove godine predato i plaćeno:cool:
 
Kod nas dosta koristeno u kukuruzu Fertilovo Forte N-20 % azota,bilo jeftino a i sad je 27 din.Burazer bacio taj forte a njiva do njega KAN pancevo,nevidim neku razliku u kukuruzu.
Kakava su vasa iskustva?
 
@Mudroser sta imate da preporucite sa povecanim sadrzajem K,nesto bih tako koristio u soji za iducu godinu.

- - - - - - - - - -

Nesto tipa 8:16:24 ?
 
North probaj Forte N20%,na soju prijatno ces se iznenaditi,ja sam ove god probao na zemlji katastrofalno losoj tu soja nikad nije imala preko 20ak mahuna po biljci a sad posle N20 preko 50 renije sam prihranjivao sa An-om i preko lista nikad nista,cak i u dobrim godinama sa kisom.Ove god sa ovim djubrivom mislim da ce biti odlican rod.
 
Da jeste 20%azota i 24 sumpora Forte 20 azotno đubrivo predstavlja kombinaciju dva makrohranljiva elementa: azota čiji je sadržaj 20% i sumpora čiji je sadržaj 24%. Celokupna količina azota u đubrivu nalazi se u amonijačnom obliku (NH4), dok se sumpor nalazi u obliku sumpor tri oksida (SO3).Forte 20 je đubrivo pogodno za primenu na neutralnim i alkalnim zemljištima, a ukoliko se primenjuje na kiselim zemljištima, potrebno je primeniti i odgovarajuću količinu kalcijum karbonata. Ovo đubrivo ne sadrži balastne materije, i veoma je rastvorljivo u vodi. Može se primenjivati u jesen pred osnovnu obradu zemljišta, ali i u proleće u prihranjivanju useva i pre predsetvene pripreme zemljišta za jare useve. S obzirom na dobru rastvorljivost u vodi, može se primenjivati i folijarno.Imajući u vidu da se celokupna količina azota nalazi u amonijačnom obliku, te da je amonijum jon teže pokretan u zemljištu, smanjena je mogućnost pojave gubitaka azota migracijom ovog elementa sa padavinama.Forte 20 ima izuzetno dobru efikasnost i momentalno delovanje - nije potrebno vreme za prevođenje azota u pristupačan oblik kao na primer kod uree, jer je amonijačni azot odmah dostupan biljkama.Preporučene količine đubriva Forte 20
 
Kombinacija azot sumpor je Amosulfan .Proizvodi ga Eliksir Zorka. Sadrzi 20% azota i 24% sumpora. Dosta su ga reklamirali ovog proleca jer navodno sumpor utice na bolje iskoriscavanje azota. Kod nas ga je bilo, ali ga ja nisam koristio.
 
Ja sam ga koristio u prvoj prihrani psenice 175kg/ha,prinos je korektan bio 6.4-6.5t/ha JUS psenice,ali mislim da je odradio ono glavno povecao hektolitar 82,na drugim parcelama gde nismo koristili AS nije bio toliki HL.
 
Citat sa interneta
Revolucionarno kompaktiranje – najsavremenija svetska tehnologija
VictoriaGroup - Fabrika mineralnih đubriva „Fertil” iz Bačke Palanke
Fabrika mineralnih đubriva „Fertil” iz Bačke Palanke počela je rad pre godinu dana i to kao prva fabrika u Srbiji koja po svetskoj tehnologiji proizvodi mineralna kompaktna đubriva. Kompaktiranje omogućava dobijanje različitih NPK formulacija. Njime se od standardnih mineralnih komponenti dobija nova granula homogenog sastava. Tehnologija se zasniva na potpuno suvom postupku pri čemu se ne stvaraju otpadni gasovi i tečnosti što omogućava poštovanje najviših ekoloških standarda. „Fertil” đubriva predstavljaju mehaničke mešavine čvrstih pojedinačnih komponenti koje se posle mešanja - homogenizacije, specijalnim postupkom kompaktiranja, a po standardima proizvodnje mineralnih đubriva, prevode u lomljene granule dimenzija 2 – 5 mm.
 
Nazad
Vrh