Ambrozija

Pustim živinu u baštu i oni je totališu 100%.:osmeh:

U mom selu se ove godine pojavila pored puteva i u jednoj njivi a moje ovce je brste kao da je lucerka. ako postanu alegicne pa pocnu da kijaju tesko meni.
 
Јуче покушао да орем, али на једној њиви коју радим у аренду, има у дољи амброзије и од ње се не може орати. Упете се и заплете око плуга и само га гуши. Мораћу прво тај део па потањирам како бих могао да поорем.

А ево и слике оне њиве о којој сам причао да је цела у амброзији.
p1080500-copy.jpg

Ово је сликано са пола дужи њиве.
 
Kako misliš da uništiš ovoliko ambrozije? Ako zaoreš verovatno će nići opet?

Та њива није моја. Видим да је сада потањирана. Узели је прошле године неки Београђани у аренду и паламудењисали, сејали неку траву а оно није никло, па после пресевали сунцокрет а и он добро ник'о. Сад им најбоље родила амброзија.
 
Gledala sam sta pisete, pa malo po internetu svrljala, bogati ja zu tu ambroziju znam jos kao dete.. znaci odavno... pokojna baba je oko nekog praznika stavljala uvece na svaku kapiju grancice ambrozije i jos neke trave(neznam koje), ali znam da je ambroziju zvala "vratice", kao zastitu od lopova, kako zastitu; pa ko dodje do kapije i uhvati se za tu travu -ambroziju zna se da je bio jer oci nateknu i kija dva dana.. znaci neka alergijska reakcija.. tako da po tom starom verovanju ambrozija je poznata odavno, i ja sam kao deta isla uvece pre mraka da berem ali u rukavicama da mi ne izdju plihovi po rukama, bilo je te trave pored Peka i u jarugama... sad mozda gresim... mozda nije to ta trava ali po slikama rekla bih da jeste.. ima i neki specifican miris..
 
Do sada nisam pridavao pažnju ovom korovu, nije pravila većih problema.
Ove godine u jednom delu parcele ,gde je luk iz semena je baš problematična .
Stomp nije uspeo da je onemogući da nikne ,ne znam zašto .Da li je hladno vreme posle tretmana smanjilo dejstvo ...?
Lontrel 100 radi posao ali toliko sporo da mi se čini kao da će oživeti.
Otprilike ,mesec dana od prvog tretmana sa pola doze pa posle par dana druga polovina pa još jednom (samo deo gde je gusta).Ukupno oko 1,7 litara na hektar .
Manje su pocrnele,ili je vršna kupa potamnila a većina je u fazi "umiranja" .
Krajnje nisu prskane.
 
Велоко ђубре све теже је уништити и у Кукурузу...Дозе се морају повећавати то што струка каже мачку о реп.
 
Mnogo sam radio sa stompom i nisam imao problema ,možda je nije bilo .Radio sam sa stompom arpadžik još dok je Zorka Šabac isti proizvodila.Posle je išao Goal za korekciju .
Moguće da su mi njive bile bez ambrozije pa sam mislio da je stomp bio za to zaslužan.
U Stompovom uputstvu piše da deluje na gorušicu ali je propušta .
 
Mislim da stomp apsolutno ne djeluje na ambrozije.
Može li u taj luk čim nikne senkor?
Nekad kad smo radili paradajz iz sjemena odma čim nikne senkor i čisto sve
 
Nazad
Vrh