Nova tehnologija za skladištenje žitarica .

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.752
Lokacija
Debeljača
27. decembra 2011 g. firma iz Italije ( http://www.terremerse.it/index.php/it/ ) je kupila staru fabriku u Debeljači . Baviće se sa skladištenjem i otkupom žitarica i biće diraktan izvoznik na strana tržišta ...... ukratko . Evo i par videa kako će to izgledati :





 
Da ogromne su . U planu im je da skladište 200 hiljada tona ( mada mi zvući mnogo ) . Praviće i ugovore sa poljoprivrednim gazdinstvima , naravno ko hoće , uslove još nisu izneli ali su rekli da će da budu povoljniji od Viktoria Groupa i Granexporta , e sad vreme će pokazati ..............
 
Ma moze poreska uprava da se sisa, kad tamo neki ambasador okrene telefon. Opste je poznato beskicmenjastvo nasih struktura. Tako da nema brige za njih ako hoce da prave posao, a lufta ima.
 
ovo je sve uredu kako se puni, ali kako se prazni toga nevidim, a sto se vlage tice "samo strogo po JUs-u":haha:
 
Ma oni nece da muvaju, bar ne u pocetku a zatim zana se kako se maze ako proguraju prvu godinu mogu da se slikaju i jedni i drugi i treci. medjutim oni nedolaze bez podrske nekog iz vlade.a bogme italijani su nam jedni od retkih prijatelja i podrzavaoca naseg stavaza ulaz u eu tko da ostali mogu da placu.verovatno ce biti mnogo povoljniji od doticnih sto nama ide na ruku.imaju moju podrsku i dobice deo ako su povoljni.
 
I mene zanima pražnjenje, ideja je ista kao kod pakovanja silaže u ove velike "kobasice". Dosta dobra stvar, zanima me doduše i kakvo će domaći štakor (veličine mačke, kakvih ima kod mene) imati mišljenje o ovim vrećama.
 
Štakori će imati vrlo loše mišljenje jer se vreće prskaju spolja sa sredstvom koje odbija sve glodare.Znači ne ubija niti je apsolutno otrovno ali je miris i ukus gadljiv.Rade nešto na bazi kestena i još koje čega.Tako sam čuo da se džambo vreće gde stoji semenska roba(kukuruz,pšenica) spolja tretiraju.
 
E to je već prava stvar, i mislio sam da se neko sjetio da riješi taj problem. Bez toga jedan vrijedan pacov bi napravio samo takvu havariju. Ideja je zaista dobra i mnoooogo jeftinija od klasičnih skladišta, treba vam samo fin plac sa ravnom podlogom (npr ugaženo valjkom) i to je to.
 
Ovo sluzi samo za pretovar robe dok ne stigne prevoz.Te vrece se nigde ne transportuju.Ne vidim im bas neku svrhu jer ta ista pretovarna prikolica je mogla odmah da sipa u kamion a ne u tu veeliku vrecu.
 
Ovo sluzi samo za pretovar robe dok ne stigne prevoz.Te vrece se nigde ne transportuju.Ne vidim im bas neku svrhu jer ta ista pretovarna prikolica je mogla odmah da sipa u kamion a ne u tu veeliku vrecu.
Svrha je ta sto je taj kukuruz uskladisten u te tunele i tu ostaje dok se ne proda ili nesto drugo to je umesto silosa samo je jedna mana a to je sto je na izvolte cigancicima i ostalim lopovima posto ostaje na njivi do upotrebe,najbolje bi bilo da se tuneli pune kod kuce u nekoj basti koja se nekoristi naslazes tunel do tunela i napred.
 
Imao sam prilike da vidim nešto slično. Dosta dobro privremeno rešenje
16a8e2093a7a.jpg
 
Te vrece su vodoneprepustljive, sto znaci da roba u njima ne moze da dise + nije prosla kroz selektor (sto praktikuju svi veci skladistari, nevezano za to koji je kombajn skidao usev)...znaci to ne moze dugo da stoji na polju,eventualno dok se ne obezbedi transport i logistika.
 
mogu reći da je rešenje interesantno i samo to
o praktičnoj primeni kod nas ,teško
 
Nazad
Vrh