Kupina:sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku

Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Lipolist kod Sapca, jos uvek je 20 dinara, mnogi ne beru uopste
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Alo kupinari jel vam kupina preživela zimu. Nema mi nigde zeme Šošare ... :cao:
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

torpedo je napisao(la):
Alo kupinari jel vam kupina preživela zimu. Nema mi nigde zeme Šošare ... :cao:

Moja je ostala i izgleda solidno,jos samo da vidimo za cenu.Ja sam cuo od jednog tipa koji ima hladnjacu da bi trebalo da bude oko 50 dinara.
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Jel moguce da je samo kod mene ostala kupina?
Danas sam poceo da prscem totalom od trave,kupina nema nema onu tamno zelenu boju,ali i bilo je hladno.Po neki cvet se otvara.Prosle godine u ovo vreme mislim da je vec bila ucvetala sva.

Sve u svemu cekam jos da prodje cvetanje i tek onda cu biti siguran 100% da je kupina O.K
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Pa dobro nisi jedini, mada je 50% kupine iskrceno u Srbiji, a od onih 50% posto sto je ostalo 50 % je izmrzlo. Ja imam oko 40 ari pod kupinom na tri parcele zajedno (cacanku pola,pola torn fre) .Tek poneki cvat, ali se mraci kao gora. Nisam je brao 2008 i 2009 uopste ali sam 2006 i 2007 zaradio ukupno 13.000 eura na 40 ari. Nece se to nikad ponoviti. Ja je ispod 50 din necu brati... Imam 70 ari pod malinom i to mi je adut a kupina ako bude isla bude ako ne.. Nikako da sastavim jednu godinu kako valja..Mada ako stvarno bude kisa ceo jun kako kazu i malina bude loseg kvaliteta moguce da kupina malo zivne ove godine.. Samo da ne bude kao sto rece jedan prijatelj sa foruma: Hoce i covek i konj ali neda bog... POZZZZZZZZZ... :ppozdrav:
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Koja je sorta dobra da se posadi za kupinovo vino kao krajni cilj proizvoda ?
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Tornfre ti je bez premca za tu namenu...
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Juce sam cuo da je navodno neki hladnjacar iz Osecine pregovarao sa jednim nasim vecim proizvodjacem o ceni .Pricalo se o ceni od 80 dinara.
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

daleko je branje......
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

zoran sef je napisao(la):
daleko je branje......

E vidim da pise da si iz Osecine,onda mozda znas advokata Boskovica,on je do skoro radio tamo kod vas,a od pre 2-3 godine se vratio u Bogatic.Od njega sam cuo da je neki njegov prijatelj koji ima hladnjacu pricao sa njim o toj ceni.Ako laze on lazem i ja.
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

MA ne kazem za cenu vec da je daleko branje sobzirom na vreme . Cena ce biti dobra sigurno za one ciji malinjaci opstanu od ovog jada. Ja imam tri kupinjaka sa tri sorte od po 15 tak ari. Ali sad sam u sred sezone maline, kisa me ubi pa o kupini i ne razmisljam. Boskovica poznajem odlicno...
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Juce sam prvi put brao kupinu,dosta je bilo budjave,ali ono malo sto je ostalo otislo po 100 dinara.Svaki dan me neko zove da dodje da se dogovorimo za otkup.Cenu niko ne pominje,izgleda da obilaze da vide koliki je rod,plase se da ne preplate kupinu.
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Xsale, koliko imas pod kupinom? I koliko ocekujes prinos , ako da Bog i vreme te posluzi?
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Karalic je napisao(la):
Xsale, koliko imas pod kupinom? I koliko ocekujes prinos , ako da Bog i vreme te posluzi?

Imam hektar,s tim da je od toga 20 ari mlada,koja nije najbolje podnela zimu.Ako bude toplije bice da se bere ceo septembar.Sve zavisi od vremenaMislim da bi trebao da imam blizu 20 tona.
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Ljudi jel mozete da mi kazete ko ima na prodaju sadnice kupine (najbolje poslati na pp ), meni treba samo 2 sadnice za bastu jel nemam vise prostora za njih ::lose::

Ja imam u basti 2 biljke koje su donesene pre par godina i zasadjene kod mene u basti ove godine su prvi put radjale i lepe su bile za jelo , ja ih volim jesti :D
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Ima Jancic Turs iz Panceva u svom selu Lopatnju, moze da ti ponese kad podje...
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

misoo83 je napisao(la):
Ljudi jel mozete da mi kazete ko ima na prodaju sadnice kupine (najbolje poslati na pp ), meni treba samo 2 sadnice za bastu jel nemam vise prostora za njih ::lose::

Ja imam u basti 2 biljke koje su donesene pre par godina i zasadjene kod mene u basti ove godine su prvi put radjale i lepe su bile za jelo , ja ih volim jesti :D

pa ako ti se svidjaju zasto sam ne proizvedes sadnicu od svojih.?
 
Odg: Kupina:Sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku,problematika cene

Mislio sam da kupim takoreceno nove sadnice kupine jel nemam pojma koja je moja sorta a ove moje su iz reznica oziljene :D

Gledao sam neka sorta gason ili tako nesto izgleda jos krupnija od mojih (plod) pa sam zato mislio da kupim nove sadnice kupine
 
Pomoc oko kupine čačanka

Da li postoji neki način kako da riješim problem sa čačankom,šta uraditi da se kod plodova kupine čačanke posle berbe nepojavljuju crvene tackice,izgleda kao da si brao zelenu kupinu a ti ubires zrelu i odmah ti govore 2 klasa:haha::haha:
 
Nazad
Vrh