Kupina:sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku

Pre tri,cetri,godine nije bilo sadnica kupine ! Svi su sadili masovno. A ove jeseni ljudi u mom kraju pokrcili bar 40%.
 
Pozdrav ljudi. Koju sortu da odaberem izmedju Tom fri i cacanke?
Treba mi tu za kucnu uptrebu znaci malo sveza malo smrzuta i koji litar soka...
Cena je 60din.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam probao obe. Cacanka, bljuntava, nikakva, kao da je trula. A torn fri skoro kao divlja, samo da se bere potpuno zrela. Zamrzavao je nisam, a ni sokove pravio, sve pojedemo, a i nemamo mnogo.
 
Uzecu ipak obe sorte....,Da li bi valjalo da ih posadim za par dana ili da cekam pocetak proleca?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja bih pre uzeo loch nes umesto cacanke. Posadii kad hoces, kupina se prima. Mada je meni jedna sadnica istrulela od prevelike vlage, mozda je sigurnije na prolece.
 
Kolega @milos.jovic.140
Nisam razumeo šta je 60 dinara ?
I ne znam na kojoj dužini ili koliko sadnica bi ukupno posadio ?
Što se tiče izbora kao i što kolega @ns10 reče, za kućnu potrebu samo Loch Ness, ali bih ja dodao i Triple Crown. Slatke su sorte, krupnih plodova, ne menjaju boju posle leđenja.
Što se perioda sadnje tiče, kad god budeš uspeo tj zemlja ne bude smrzla, bolje je zasaditi nego u proleće.
 
Где има да се купе ове две сорте Лох Нес и Трипле , а да је сигурно. Ја сам "купио" преко огласа, и сада морам поново. Треба ми за окућницу.
 
Poslednja izmena:
Pa jedino 100% sigurno je kad dobijes papire za njih, a iskreno ni tada nije bas 100% sigurno.. Najbolje ti je pogledaj sta su proizvodjaci pisali prethodne postove, pa kad neko pise da ima neku sortu, a da nije oglas, mozes biti dosta siguran da je to to... A sto se tice Loh Nesa, imam ga ja, pisi pm..
 
Pozdrav kolege kupinari.
Informacije koje imam u vezi kupine, a koje su mi rekli drugari koji drze neke hladnjace u mom kraju su potpuno drugacije od onoga sto pise kolega @amper91.
Oni kazu da je kupina prodata iz njihovih hladnjaca jos pre nekoliko meseci, i da je trenutno potraznja za njom dosta velika, ali da je jednostavno nema.
Da li je to tacno, ili nas lazu da bi opet ulagali u svoje zasade , ostaje nam da vidimo.
U Bruskoj opstini su smanjeni zasadi za minimum 50 posto usled ocajne cene u prethodne tri godine.
 
Pozdrav kolege kupinari.
Informacije koje imam u vezi kupine, a koje su mi rekli drugari koji drze neke hladnjace u mom kraju su potpuno drugacije od onoga sto pise kolega @amper91.
Oni kazu da je kupina prodata iz njihovih hladnjaca jos pre nekoliko meseci, i da je trenutno potraznja za njom dosta velika, ali da je jednostavno nema.
Da li je to tacno, ili nas lazu da bi opet ulagali u svoje zasade , ostaje nam da vidimo.
U Bruskoj opstini su smanjeni zasadi za minimum 50 posto usled ocajne cene u prethodne tri godine.

Daj Boze da ste vi u pravu, a da ja gresim :)
Ja bih prvi voleo da bude dobra cena...
Niko se ni ovde ne zali da je nije prodao, ali kad se pred sam pocetak sezone radova, kad treba uloziti novac za djubrivo, zastitu,radne sate provuce info da ce biti cena kao prosle godine, onda se treba zapitati sta raditi...
Smanjenje zasada je evidentno svuda, to bi trebalo uticati na povecanje cene, sta ce biti videcemo...
 
Ove godine platiće je verovatno više nego prethodne dve, ali sigurno neće onoliko koliko je realno i cenom kojom bi i proizvođač nešto zaradio.
Razlog je barem jasan, zašto bi kad se ionako podjednako predaje koja god da joj je cena.
Platiće je više prvenstveno zbog toga jer polako postaju svesni, da ne smeju dozvoliti totalno krepavanje krave koju muzu, a planiraju to raditi i ubuduće.
Taman onoliko koliko je dovoljno da ne lipše skroz na skroz.
 
Braco sto ste utihnuli ove 2019te?
Da nije otvorena tema Gasenje malinjaka,kupinjaka i gasenje poljoprivrede pa ste tamo?

Blize nam se sezone polako,a vi uspavani,ccc
Bice bar da iscedimo sok ove godine a? Da ne kupujemo kolu,i ona skocila na 135 dinara,a nasa kupina na 15. . .

- - - - - - - - - -

Dajdjo brale,sta znaci bolja cena? Jel umesto 20 bice 25din? Jel to u fazonu da ulazemo do jula u nju pare,rad,hemiju,djubre,muku i da nam se u julu kaze kupina je 25?

Zasto je brati ispod 100dinara? Cemu? Zasto je sredjivati za jul kad nam nije MINIMALNA cena iznesena?

Braco ne nasedajte vise ! Ne dajte im dzabe vasu muku!
 
Cena je dobra u izbornoj godini, a ova izgleda nece biti :osmeh: Od jednog hladnjacara imam informaciju da je u decembru-januaru prodao svu kolicinu zamrznute kupine po 28 dinara. Mada mi i sam kaze da je bila nikakva, puna crva-planirao da pravi vino, pa odustao kad video kakva je i prodao. Vecina hladnjaca su prodale kupinu, ali to ne znaci nista za cenu...
Nego, jel nije rano sad za vikend da odradim plavo prskanje+insekticid?
 
Ako ove godine bude dobra cena nadajte se da naredne 4-5 uzmu je za dzabe ,na vreme sam povadio tu muku od ovih starih sorti(ton fri,cacanska)ostao mi nesto malo loh nes ,prebacio sam se na druge kulture a ako i to krene kako ne treba ja znam sta cu da radim ,jer zivot je kratak da bi mi radili a drugi da se bogate na nasoj muci.

milrek 76 : Nije rano za prskanje ja sam danas odradio plavo prskanje .
 
Ja sam čuo 60-80 dinara. Sve je otišlo, nema je a traži se. Uglavnom đubrivo nisam bacio, niti ću, a plavo prskanje ću sad za neki dan i to je to. Više ne bacam pare unapred. Pa i ako bude 20 dinara neće mi biti žao.
 
Vi culi? Sta culi? Otkupa nece biti,ili ce biti 20din.
Kad napisete Culi,dajte neki dokaz i izvor informacije.


Prskanje? Zasto nasedate na marketing kad je opstenaucno dokazano da kupina ne iziskuje nista osim plavog kamena i stajnjaka i ako je ogromna vlaga od trulezi.

Ne ulazite u kojekakve kvazi hemikalije od kojih nema vajde.
 
Nazad
Vrh