Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nocas palo 12 litara u selu. Nadam se da je ovaj put palo i u ataru, jer ga je dosad obilazilo...
 
Necu vise da kukam i zalim se,sta je tu je...Ali ova godina za J.Banat ce biti najlosija mozda i u istoriji.Toliko malo kise u junu 8 litara u julu ni toliko...Pa sta je ovo bre?Svaka kisa nas obidje,to sto padne poprska asfalt i kraj!Zlo i naopako,mislim da su srecnici oni koji su dobili kisu u poslednja 2-3 dana i treba da se raduju.Znacice usevima kako da nece,bice duplo bolji nego sad,a u odnosu na nase bice Ferari...Ako danas padne kod nas kisa,ja prosto ne verujem?!Oni lupaju sa tom prognozom samo tako,a sinoc nas obisli tamni veliki oblaci i otisli za Rumuniju...
 
Ajd nek nam je Bog u pomoći:

zakraj.png
 
Toplo .. +30 step.. a to gde ce i koliko i sta ce da pada ... to nezna ni Sveti Petar, mozda ce i govna da padaju sve mi jedno ... kukuruz je izbio na 25.oo( koliko trenutno placam) sa tedenciom rasta .,neka smo zivi i zdravi .. idemo dalje ha ha :haha:
 
Ja na ovoj sto mnogi kazu najboljoj mapi vidim samo u vecernjim satima neke ozbiljnije oblake ali ne najjace kao sto clan Kimi kaze...Daj Boze da ne bude nevreme nigde da sirotim ljudima nanosi jos stete,mada gde ces vece stete od ove zege i suse...Molimo Boga za kisu i dalje,danas je veliki svetac,valjda ce Sv.Petar da nas pogleda
 
@Rasa02

Skoro pa nikakva.:sjasi:

@Savato

Nema pomoći...neko će gadno da naj*be.

Ovoga puta u kombinaciji sa jakom nestabilnošću ide i smicanje vetra po visini,a to je ono što omogućava oblacima da izrastu u neverovatna čudovišta.

A još kad uzmemo u obzir ovu užarenu zemlju..uff....

Superćelija:

C0021350-Tornadic_supercell_thunderstorm-SPL.jpg
 
Mi smo sinoć po običaju dobili k****.

Kimi, oćemo li se i mi malo ovajditi? Po karti tu smo negde na ivici oblaka.
 
@Rasa02

Skoro pa nikakva.:sjasi:

@Savato

Nema pomoći...neko će gadno da naj*be.

Ovoga puta u kombinaciji sa jakom nestabilnošću ide i smicanje vetra po visini,a to je ono što omogućava oblacima da izrastu u neverovatna čudovišta.

A još kad uzmemo u obzir ovu užarenu zemlju..uff....
Kazi mi druze kakve su sanse da okolina Panceva dobije kisu danas,a nevreme ako nas pogodi to je kraj...mi i ovako zivimo na aparatima i to bi samo ugasilo uzarenu loptu koja je napravila veliku stetu na ovim prostorima...
 
Kod nas je susa uzela danak,kukuruzu i soji ako danas ne padne kisa(ne mogu ni da se setim kako izgleda kad pada kisa)vise nista i nemoze pomoci.Suncokret se ,jadan,jos nekako i drzi,nece valjda nevreme i njega dokusuriti.
 
Nažalost,teško da će išta biti severnije od Aranđelovca......

Srem i jug Banata su sinoć bili kao žrtveno jagnje,odnosno odatle su počinjali razvoji koji su padavine davali severnije.

I onda umesto da u jugozapadnoj struji danas sve ide na jug Banata i Srem,strujanje okreće na severozapadno i tu je kraj svake priče...

Mene najviše boli što ovo zahlađenje od ponedeljka neće doneti ni kap kiše verovatno...mislim,pad temperature za 15 stepeni na 850Hpa a da to prođe bez kapi kiše...strašno !

Takva hladnoća da dođe na usijalo more bi trebala da donese eksploziju nestabilnosti.....ali ćorak !

Ovako samo ostaje olujna vetrina i to je to...

Krivac su naravno cikloni na Atlantiku,jer oni uvek imaju prevlast u svemu,pa će i to jako zahlađenje zahvaljujući njima proći bez padavina...nema nama kiše prave dok se Atlantik ne zatvori i ciklon ne upadne u Sredozemlje.
 
Poslednja izmena:
Nažalost,teško da će išta biti severnije od Aranđelovca......

Srem i jug Banata su sinoć bili kao žrtveno jagnje,odnosno odatle su počinjali razvoji koji su padavine davali severnije.

I onda umesto da u jugozapadnoj struji danas sve ide na jug Banata i Srem,strujanje okreće na severozapadno i tu je kraj svake priče...

Mene najviše boli što ovo zahlađenje od ponedeljka neće doneti ni kap kiše verovatno...mislim,pad temperature za 15 stepeni na 850Hpa a da to prođe bez kapi kiše...strašno !

Takva hladnoća da dođe na usijalo more bi trebala da donese eksploziju nestabilnosti.....ali ćorak !

Ovako samo ostaje olujna vetrina i to je to...

Krivac su naravno cikloni na Atlantiku,jer oni uvek imaju prevlast u svemu,pa će i to jako zahlađenje zahvaljujući njima proći bez padavina...nema nama kiše prave dok se Atlantik ne zatvori i ciklon ne upadne u Sredozemlje.
Znaci suvi do daljnjeg...e do krasnog!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh