Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas ništa od padavina.Zahladilo je poprilično.Čini mi se da je negde opalio pošten grad čim je ovako hladno.
 
Kod mene 7l ove večeri. Nije nešto naročito, ali koliko je suvo u ataru svaka kap je bitna.

Mada, mislim da je slaba vajda od ovih malih kišica. Ta količina ostane u setvenom sloju i tu se potroši i nestane. I ništa ne ode dublje, a u dubini je alarmantan nedostatak vlage. Ako ne padne nekoliko kiša od po 20-30 l/m2, bojim se da će biti ozbiljnih problema sa postizanjem dobrih prinosa. Usevi za sad solidno izgledaju, ali u ovoj fazi oni i ne traže previše vode. Kad im voda bude najpotrebnija u julu i avgustu, i kad je vuku iz dubljih slojeva, ako je tamo tad ne bude bilo (a sve ukazuje da će tako biti), biće belaja. (Setite se da je prošla godina bila relativno rodna iako je bila sušna. Ali se takođe setite kakva je bila jesen/zima koja je prethodila prošloj godini. Vlage je bilo u izobilju i ona je bila skladištena u dubljim slojevima, i iz njih je usev uspeo da izvuče potrebnu vodu i ostvari zadovoljavajući rod. Prošla jesen i zima su bili čista suprotnost u odnosu na onu prethodnu, i za ovu godinu nemamo te rezerve vlage u dubljim slojevima.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh