Elixir
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 31

Tema: Prerada povrtlarskih proizvoda.Mašine i objekti za preradu.

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Zahvaljeno 133 puta na 85 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Prerada povrtlarskih proizvoda.Mašine i objekti za preradu.

Pošto me ova tema interesuje a trenutno je nema pokrećem diskusiju oko prerade povrća.i mašina koje se koriste za preradu.

Član reggacci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 114 puta na 79 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    UUUUUUUUU to je tako obimna tema da cemo zablokirati forum, Skal druze, bolje malo suzi ovo,je dobra ideja ,ali mislim da otvoris za za svaku vrstu povrca, po temu jer video si sama diskusija, samo oko prerade paradajza jos traje pa traje, nadam se da me razumes,
    znaci moj predlog nemora svaka vrsta zasebno, posto ih ima koje, idu u nizu u preradu,
    NPR ,prerada paprike,krastavca,kupusa.
    2.-prerada rena
    3-prerada celera

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ja bi al neznam da rasčlanim temu pa mislim dase ovde postavljaju mašine objekti i uopšte diskusija oko prerade,a ponaosob za svaku temu kao za paradajz nije loše otvoriti,znači punilice ,cediljke.pasterizatori, itd sve štase koristi oko prerade i koja mašina za šta sluzi,Jer većinom je sve to koristila samo industrija tako da mi obični proizvodači oko toga malo znamo:

---------- Poruka napisana u 11:58 ---------- Prethodna poruka je at 11:53 ----------

Cediljka za paradajz.Ručni rad.

---------- Poruka napisana u 12:03 ---------- Prethodna poruka je at 11:58 ----------

Mašina za pranje paradajza isto ručni rad.

Član reggacci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Skal daj malo druze ako moze slikaj,ovu peracicu iznutra,a ovi crni zupcanici na toj maloj osovini predpostavljam pokrecu dobos

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    toje goma sa komušaljke od berača takp je i sa druge strane bubanj leti na gumama i od svoje tezine su okreće,cev je 3/4",slikaću pa postaviću slike i kako izgleda iznutra i sa strane motor je o.75kw,sa leve strane postavljam gajbe na drzac vidise i gajba se isipa u bubanj,a s druge strane ispada opran,Za moje potrebe sasvim dobro 1000kg operem za 1,5h al paradajz nesme biti blatnjav nego mora se brati po suvom

---------- Poruka napisana 10-01-12 u 11:01 ---------- Prethodna poruka je 08-01-12 at 21:11 ----------

Ovako izgleda unutra 5 dizni od prskalice sasvim dovoljno ako je dobar pritisak vode ,izvinjavam se na štamparskim greškama u predhodnom postu.

Moderator topalovic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,428
    Zahvalio se
    20
    Zahvaljeno 233 puta na 179 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Odlicno uradjeno
    Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji, ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo!
    Jednostavne ideje najduze traju...

Član reggacci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    dobro je to Skal samo ja sada nevidim jeli taj dobos,pod odredjenim uglom,kako bi paradajz mogao ispadati opran ili kada provrti neko vreme ti ga nadignes pa istreses

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    sveje vodoravno al ispod na beton stavljam gumene podmetače s jedne strane 1cm s druge 2-3cm tako da to odma radi i nagib i ublazuje vibracije što manji nagib dabi paradajz stigo dase opere sam podešavaš ugao a samim tim i brzinu ispadanja bar jasam kod mene tako uradio i funkcioniše bobro

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    671
    Zahvalio se
    21
    Zahvaljeno 42 puta na 35 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    trebao si jednu stranu da staviš na šrafove da može da se šteluje

Član siki2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    567
    Zahvalio se
    38
    Zahvaljeno 52 puta na 47 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod nas ima nekoliko mašina za pranje povrća i one imaju u bubnju na tri mjesta prišarafita gumena creva koja mješaju povrće dok se bubanj vrti na taj način sve povrće bude jednako oprano to bi i ti trebao sebi ugraditi.

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    kao što sam piso u predhodnim postovima ima još par sitnica da doradim i otklonim ono što po meni nije funkcionalno i dodam neke sitnice inače paradajz se dobro kotrlja tako da opere se sa svih strana i na kraju ispada u korito sa vodom i ja još tamo pri pakovanju u gajbe proverim dalse nije koji provuko neopran .Ma za te novce kolko sam ulozio radi čak i predobro.

Član siki2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    567
    Zahvalio se
    38
    Zahvaljeno 52 puta na 47 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: skal Pogledaj Poruke
    kao što sam piso u predhodnim postovima ima još par sitnica da doradim i otklonim ono što po meni nije funkcionalno i dodam neke sitnice inače paradajz se dobro kotrlja tako da opere se sa svih strana i na kraju ispada u korito sa vodom i ja još tamo pri pakovanju u gajbe proverim dalse nije koji provuko neopran .Ma za te novce kolko sam ulozio radi čak i predobro.
    Najbitnije u svemu je da si ti sam zadovoljan. A koliko sam svatio ti pereš paradajz za prodaju.

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: siki2 Pogledaj Poruke
    Najbitnije u svemu je da si ti sam zadovoljan. A koliko sam svatio ti pereš paradajz za prodaju.
    za pijacu neperem. perem onaj sto kući cedim za prodaju. Tako opran nemoze na pijac kadse istumba u perilici toje samo za cedenje

---------- Poruka napisana 16-01-12 u 15:06 ---------- Prethodna poruka je 14-01-12 at 10:21 ----------

Interesuje me razlika Duplikator-Pasterizator neki kazu daje isto drugi ne, Učemu je razlika pošto sam video više slika da pojedini duplikatori ili pasterizatori imaju vakum poklopac ili mise tako čini drugi ne samo običan poklopac, neki imaju mešač drugi ne dali je princip rada ove dve sprave isti ili u čemu je razlika?I dali ima razlike u proizvodu ako je vakum poklopac ili običan?
    Poslednji uredio skal; 16-01-12 u 15:36.

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku skal na ovoj poruci:

berar (28-01-12)

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Evo konačno stigao i meni duplikator za pasterizaciju paradajza,i zahvaljujem se svima na savetima samo da još bude dobra sezona i biće

Član reggacci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Svaka cast derane dobro je ,mada mi se malo nesvidja sto je na struju ali ako uzmemo u obzir da je mala sarza recimo da bi trebalo da bude ok od koliko su kw grejaci
    Evo konačno stigao i meni duplikator za pasterizaciju paradajza,i zahvaljujem se svima na savetima samo da još bude dobra sezona i biće

Moderator peto1 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    6,244
    Zahvalio se
    18
    Zahvaljeno 284 puta na 207 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ajd postavi jos koju sliku iz drugoh uglova. Nesto mozda da se nauci jel to fabricki ili neki privatnik radio?

Član reggacci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: peto1 Pogledaj Poruke
    Ajd postavi jos koju sliku iz drugoh uglova. Nesto mozda da se nauci jel to fabricki ili neki privatnik radio?
    Jeste a po radu rekao bi neko iz sumadije

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    717
    Zahvalio se
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    jeste radio je neki iz kragujevca,privatnik,veličina je 160lit,ima 2*4,5KW grejače i mešač 30 obrtaja u min,i sud je dupli sa izolacijom i dobro drzi izolaciju kad sam ugrejo vodu bila je dva dana vruća,jedino me zezo nije mi ugradio termometar na sud da vidim kolko je ugrejana tečnost i na kraju zadovoljstvo meje koštalo 750eu e sad dalje puno ili ne slike ću postaviti neki drugi put sad mi klinci zarobili kompjuter na kojem imam slike

Član reggacci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    503
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    jeste radio je neki iz kragujevca,privatnik,veličina je 160lit,ima 2*4,5KW grejače i mešač 30 obrtaja u min,i sud je dupli sa izolacijom i dobro drzi izolaciju kad sam ugrejo vodu bila je dva dana vruća,jedino me zezo nije mi ugradio termometar na sud da vidim kolko je ugrejana tečnost i na kraju zadovoljstvo meje koštalo 750eu e sad dalje puno ili ne slike ću postaviti neki drugi put sad mi klinci zarobili kompjuter na kojem imam slike
    za sarsu i kontrolu tecnosti imas da uzmes laserski termometar a mozes i ugraditi sam onaj sa sondom bolje ti je sa sondom posto laserski meri samo povrsinu

21. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku reggacci na ovoj poruci:

skal (10-05-12)

Član ПАСТИР avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    195
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Да ли неко зна да ли се и где може набавити машина за чишћење грашка?

---------- Poruka napisana 14-05-12 u 18:02 ---------- Prethodna poruka je 12-05-12 at 13:54 ----------

Да ли неко нешто зна о машини за чишћење грашка?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja