Prerada povrtlarskih proizvoda.Mašine i objekti za preradu.

skal

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
1.295
Lokacija
Padina
Pošto me ova tema interesuje a trenutno je nema pokrećem diskusiju oko prerade povrća.i mašina koje se koriste za preradu.
 
To je tako obimna tema da cemo zablokirati forum, Skal druze, bolje malo suzi ovo,je dobra ideja ,ali mislim da otvoris za za svaku vrstu povrca, po temu jer video si sama diskusija, samo oko prerade paradajza jos traje pa traje, nadam se da me razumes,
znaci moj predlog nemora svaka vrsta zasebno, posto ih ima koje, idu u nizu u preradu,
NPR ,prerada paprike,krastavca,kupusa.
2.-prerada rena
3-prerada celera
 
ja bi al neznam da rasčlanim temu pa mislim dase ovde postavljaju mašine objekti i uopšte diskusija oko prerade,a ponaosob za svaku temu kao za paradajz nije loše otvoriti,znači punilice ,cediljke.pasterizatori, itd sve štase koristi oko prerade i koja mašina za šta sluzi,Jer većinom je sve to koristila samo industrija tako da mi obični proizvodači oko toga malo znamo:

---------- Poruka napisana u 11:58 ---------- Prethodna poruka je at 11:53 ----------

sdc11127.jpg
Cediljka za paradajz.Ručni rad.

---------- Poruka napisana u 12:03 ---------- Prethodna poruka je at 11:58 ----------

sdc11126-1.jpg
Mašina za pranje paradajza isto ručni rad.
 
Skal daj malo druze ako moze slikaj,ovu peracicu iznutra,a ovi crni zupcanici na toj maloj osovini predpostavljam pokrecu dobos
 
toje goma sa komušaljke od berača takp je i sa druge strane bubanj leti na gumama i od svoje tezine su okreće,cev je 3/4",slikaću pa postaviću slike i kako izgleda iznutra i sa strane motor je o.75kw,sa leve strane postavljam gajbe na drzac vidise i gajba se isipa u bubanj,a s druge strane ispada opran,Za moje potrebe sasvim dobro 1000kg operem za 1,5h al paradajz nesme biti blatnjav nego mora se brati po suvom

---------- Poruka napisana 10-01-12 u 11:01 ---------- Prethodna poruka je 08-01-12 at 21:11 ----------

sdc11205.jpg
Ovako izgleda unutra 5 dizni od prskalice sasvim dovoljno ako je dobar pritisak vode ,izvinjavam se na štamparskim greškama u predhodnom postu.
 
dobro je to Skal samo ja sada nevidim jeli taj dobos,pod odredjenim uglom,kako bi paradajz mogao ispadati opran ili kada provrti neko vreme ti ga nadignes pa istreses
 
sveje vodoravno al ispod na beton stavljam gumene podmetače s jedne strane 1cm s druge 2-3cm tako da to odma radi i nagib i ublazuje vibracije što manji nagib dabi paradajz stigo dase opere sam podešavaš ugao a samim tim i brzinu ispadanja bar jasam kod mene tako uradio i funkcioniše bobro
 
Kod nas ima nekoliko mašina za pranje povrća i one imaju u bubnju na tri mjesta prišarafita gumena creva koja mješaju povrće dok se bubanj vrti na taj način sve povrće bude jednako oprano to bi i ti trebao sebi ugraditi.
 
kao što sam piso u predhodnim postovima ima još par sitnica da doradim i otklonim ono što po meni nije funkcionalno i dodam neke sitnice inače paradajz se dobro kotrlja tako da opere se sa svih strana i na kraju ispada u korito sa vodom i ja još tamo pri pakovanju u gajbe proverim dalse nije koji provuko neopran .Ma za te novce kolko sam ulozio radi čak i predobro.:bravo:
 
kao što sam piso u predhodnim postovima ima još par sitnica da doradim i otklonim ono što po meni nije funkcionalno i dodam neke sitnice inače paradajz se dobro kotrlja tako da opere se sa svih strana i na kraju ispada u korito sa vodom i ja još tamo pri pakovanju u gajbe proverim dalse nije koji provuko neopran .Ma za te novce kolko sam ulozio radi čak i predobro.:bravo:

Najbitnije u svemu je da si ti sam zadovoljan. A koliko sam svatio ti pereš paradajz za prodaju.
 
Najbitnije u svemu je da si ti sam zadovoljan. A koliko sam svatio ti pereš paradajz za prodaju.
za pijacu neperem. perem onaj sto kući cedim za prodaju. Tako opran nemoze na pijac kadse istumba u perilici toje samo za cedenje

---------- Poruka napisana 16-01-12 u 15:06 ---------- Prethodna poruka je 14-01-12 at 10:21 ----------

Interesuje me razlika Duplikator-Pasterizator neki kazu daje isto drugi ne, Učemu je razlika pošto sam video više slika da pojedini duplikatori ili pasterizatori imaju vakum poklopac ili mise tako čini drugi ne samo običan poklopac, neki imaju mešač drugi ne dali je princip rada ove dve sprave isti ili u čemu je razlika?I dali ima razlike u proizvodu ako je vakum poklopac ili običan?
 
Poslednja izmena:
Evo konačno stigao i meni duplikator za pasterizaciju paradajza,i zahvaljujem se svima na savetima samo da još bude dobra sezona i biće ::novac::
 
Svaka cast derane dobro je ,mada mi se malo nesvidja sto je na struju ali ako uzmemo u obzir da je mala sarza recimo da bi trebalo da bude ok od koliko su kw grejaci
Evo konačno stigao i meni duplikator za pasterizaciju paradajza,i zahvaljujem se svima na savetima samo da još bude dobra sezona i biće ::novac::
 
Ajd postavi jos koju sliku iz drugoh uglova. Nesto mozda da se nauci jel to fabricki ili neki privatnik radio?
 
jeste radio je neki iz kragujevca,privatnik,veličina je 160lit,ima 2*4,5KW grejače i mešač 30 obrtaja u min,i sud je dupli sa izolacijom i dobro drzi izolaciju kad sam ugrejo vodu bila je dva dana vruća,jedino me zezo nije mi ugradio termometar na sud da vidim kolko je ugrejana tečnost i na kraju zadovoljstvo meje koštalo 750eu e sad dalje puno ili ne:sta: slike ću postaviti neki drugi put sad mi klinci zarobili kompjuter na kojem imam slike
 
jeste radio je neki iz kragujevca,privatnik,veličina je 160lit,ima 2*4,5KW grejače i mešač 30 obrtaja u min,i sud je dupli sa izolacijom i dobro drzi izolaciju kad sam ugrejo vodu bila je dva dana vruća,jedino me zezo nije mi ugradio termometar na sud da vidim kolko je ugrejana tečnost i na kraju zadovoljstvo meje koštalo 750eu e sad dalje puno ili ne:sta: slike ću postaviti neki drugi put sad mi klinci zarobili kompjuter na kojem imam slike
za sarsu i kontrolu tecnosti imas da uzmes laserski termometar a mozes i ugraditi sam onaj sa sondom bolje ti je sa sondom posto laserski meri samo povrsinu
 
Да ли неко зна да ли се и где може набавити машина за чишћење грашка?

---------- Poruka napisana 14-05-12 u 18:02 ---------- Prethodna poruka je 12-05-12 at 13:54 ----------

Да ли неко нешто зна о машини за чишћење грашка?
 
Nazad
Vrh