Ručni alati u poljoprivredi, interesantne izvedbe

retlav

Član
Učlanjen(a)
29 Nov 2011
Poruka
441
Lokacija
Beograd
Na ovoj temi možete putem slika, crteža, video klipova i animacija predstaviti neki interesantan ručni alat (baštenski ili hobi alat) koji se koristi (ili se koristio) u obradi zemljišta, setvi, zaštiti, berbi, doradi...

Pokažite koliko tehničkih inovacija ima u prostim ručnim oruđima i mašinama i na koji način ste Vi ili neko drugi olakšali težak ručni rad, ali bez upotrebe pogonskog SUS motora.



 
Dva video snimka o rucnim alatima nije bas za poljuprivredu ali oko salasa ima zbunja koji bise na najlaksi nacin odstranio a mozda jos se i presadio .

Nema veze, važno je da ne izvlačiš traktorom a svakako se manje naprežeš nego da izvalčiš golim rukama. Nije offtopic!:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 19-01-12 u 21:45 ---------- Prethodna poruka je 16-01-12 at 23:08 ----------

Da li neko ima iskustva sa akumulatorskim leđnim prskalicama? Interesuje me kako se takva naprava pokazala u praksi?

Pogledajte Makitu

http://www.takolako.rs/user/prskalice/makita-akumulatorska-prskalica-bvf104rf/44_1154_27084_1_0_0/item.jsp


item.jsp


Razumem da je to Makita, ali zar je toliko skupa? Zvao sam danas neku firmu u Novi Sad i rekli mi cenu od 23.000,00. Da li je vama ta cena prihvatljiva?
 
Zanimljiv tip prskalice, ako je kvalitet kao i kod ostalih proizvoda ovog brenda, vredi svaki uloženi dinar i dobra stvar nikada nije skupa, ako ima posla i ako se koristi po uputstvu brzo se i otplati, samo treba biti realan.
 
Ok, a jel neko uopšte radio sa ovakvim prskalicama? Dajte da čujemo iskustva.

---------- Poruka napisana 23-01-12 u 22:59 ---------- Prethodna poruka je 20-01-12 at 19:45 ----------

Samo da prebacim ovu super spravu sa jedne druge teme sa voćarstva! Mislim da tamo nije dovoljno zapažena! :osmeh:

 
Zapažena je kolega. :ppozdrav: Cena ovaj alat baca u drugi plan, danas sam bio u Merkuru ima gomila odličnih alata, ali kada sam hteo da slikam čovek mi je rekao da to nije dozvoljeno zbog bezbednosti.
 
Ako se potrudimo možemo i da napravimo. :ppozdrav:


Ovo sa električnim prskalicama mi je sve interesantnije:
 
Ručna presa za briketiranje piljevine sa kartonom ili papirom ako ne mislite da ga reciklirate. :-D

 
Koliko sam se mucio kao klinac da skupim opale jabuke.
Koliko kosta ovo cudo za skupljanje jabuka i gde moze da se nabavi.
 
Nazad
Vrh