Kombajnski motori

Pa normalno mi je 1-2 dl da na ceo dan potroši, al litru dve, bogami to je puno za bilo koji motor. Mogu da razumem motore koji su izrađeni, al kad se uradi generalna, ne bi smo ni kap da troši...

Meni recimo 142 (S46) za 100 kj kukuruza potroši možda 1 ulja, a motor star 22 godine nikad nije otvaran!
 
Moja mecka je u zitu,po najvecoj vrucini na dan trosila oko 0,5lit,jbg urla ceo dan pun gas...U kuruzima je trosila manje.Kako cujem ide i dan danas.
 
@kameni
na internetu moze svasta da se nadje i procita,onda to neko uzme zdravo za gotovo i drzi se tih podataka kao pijan plota i pri tom da izjavu jos da na tim obrtajima s46 motor ima vise snage od 352a,van svake pameti,ko je napisao taj 1% neznam,mozda i jeste fabrika iz razloga da sebe zastiti ako se to i desi dok su motori u garanciji onda ti samo pokazu taj 1% i kazu to je tvornicki i tako oprali ruke,kao sto sad ima problem jedan clan sa novim traktorom NH,zavlacenje dok garancija neprodje a posle adios,dal om 352a trosi ulje od prvog dana to neznam,ja sam kupio kombajn sa 2500 mtc a sad ima 5170mtc,ove godine sam uradio nesto preko 500 jutara s njim i potrosio je tacno 4,5litre ulja na tu jutrazu,ako je to puno onda.....,te 4.5lit je potrosio na dve zamene ulja i jos je napravio 130 sati,znaci na neke dve ipo zamene ulja i nekih 520 jutara i sa motorom preko 5000 sati rada ako je i to tacno i ako neko nije vracao sat pre nego sto sam ga kupio,u sustini moze da se zaokruzi 1 litar ulja na 100 jutara
 
Evo ja danas posle 12 dana po prvi put upalio kamion sa OM 352A motorom. To ne da je grunulo. Upalio je na zub da se i drug iznenadio kako pali:osmeh:. Nego kako se na tom motoru steluje zazor ventila? Nigde nisam mogao da nadjem.
Mercedes je bio (a izgleda i ostao) sinonim kvaliteta i poouzdanosti. U to nisam verovao do pre par meseci kada sam kupio auto, a zatim i kamion sa znakom trokrake zvezde.
 
Evo broj telefona od coveka gde sam trebao da idem za meckine motore. 0637781747 Joca Indjija. Nisam bio ne znam sta ima a nisam ga ni zvao,kaze drugar da sve radi od rasturanja kamiona do prodaje delova i motora.
 
Na motoru OM 360 filter za ulje je podignut i spojen sa blokom sa dvije savitljive cijevi. Imao sam velikih problema sa tim cjevima. Stvljao sam hidraulične i nemogu izdržat više od jedne sezone. Tako sam se mučio dok nisam donio iz Njemačke neke cijevi koje su po njima dobre i za ulje i temperaturu i pritisak do 30 atm. Sad to radi ali me kopka zašto filter za ulje nije pričvršćen direktno na blok ? Dali se uopšte može tako postaviti?
 
gledo sam jedan motor gdje se koristi isti sistem. gazda je rijesio problem prosupljivanja crijeva stavljanjem bakarnih cijevi. uspio je nac holendere koji se mogu altetovat sa bakarnom cijevi i tako se rijesio za svagda. nazalost nemam slika.
 
Frkani tako je na svim M.B motorima starije generacije pa i kod mene na OM 352 A.Menjao sam creva jer su flisovala a majstor je napravio druga do 250 bara jer su takva bila i originalna.Nema nikakvih problema od 2011 idu.Član Kiraj je kod njega na kombajnu izmestio flter ulja,spojio ga crevima i to ide.
 
Vidjeću koliko će ova ići. 250 je visok pritisak a u tim cjevima nema i netreba više više od 10-tak bara. E sad zašto ova hidraulična brže stradaju iako mogu da nose daleko veće pritiske? Dali je to do kemijskog sastava ulja pa ih brzo pojede ili je do temperature?
Koristio sam hidraulična i svašta doživio. Od flisanja do pucanja gdje je upresana spojnica.
Kad bi filter bio na bloku tih problema nebi bilo a ni neizvjesnosti koliko će držati. U sezoni kad je sve vruće i pod velikim brojem okretaja brzo ispumpa desetak litara ulja a ako se pogodi da je još i strana eto problema. Alarm to javi ali tad ni motoru nije dobro.
 
Izgleda da sam ja imao lošu sreću i sa crijevima i sa majstorima. Kod mene jedna sezona i već počinje da se"znoje". Uzeo sam u BL neka specijalna (bar po majstorima kod kojih sam i tražio i napravio) i izdržala su dvije sezone.
Interesuje me zašto je Kiraj odlučio da izmjesti filter?
 
Nazad
Vrh