Kombajnski motori

biggest_d7a25b976c9f800x600-1392842032.jpg
 
јеси то купио други камион?шта ти је са 13:off_topic:Какви су фамос мотори за употребу на комбајн и сл.
Jesam. Ima koja slika u temi cisterne za osoku jer mu je takva nadogradnja (ma da je kod mene nece vuci). I nije FAP 13 nego 1414:osmeh:. E taj se ove godine posteno naradio, a Bogami je i zaradio. On ostaje kod nas. Zasluzio je da se ne prodaje. Ove zime ide na remont da u sledecu sezonu udje spreman kao puska.
Mislim da nisu neka opcija za kombajne. Ovaj od 140KS nije veliki potrosac (bar ne na kamionu) i pali kao mina, ali zato je veoma tesko naci da motor bude suv. Obicno dosta sline tako da su masni i nakupljaju dosta prasine oko sebe. Onaj od 200ks je opet prevelik i preglomazan za vecinu kombajna. Delova jos uvek ima, ali kao i sve za domaca vozila nisu nekog kvaliteta. Mecka je opet najbolja opcija.
Rale, ima jedan na Kupujem Prodajem. Evo linka:http://www.kupujemprodajem.com/motor-mercedes-27781304-oglas.htm?filter_id=1787148. Dobijas na pp jedno pitanje:ppozdrav:
 
Listajuci temu o kombajskim motorima video sam da se najvise pisalo OM352A gotvo svi ga stavljaju. Jedino sto me plasi jeste ta prepravka,ima tu poprilicno stvari koje treba ukombinovati a cini mi se da i kostaju solidno. A i dans su retki majstori koji to mogu odraditi kvalitetno. Iz tih razloga sam razmisljao o nekoj varijanti Perkinsa,koje predpostavljam da je tesko pronaci. Ceprkacu tako ove zime pa valjda cu naleteti na neki zanimljiv.
 
OM 352 (bez turba) nosi MB i Fap 1213, dok OM 352A (turbak) ima na 1217 i 1317. Pratis po zadnja broja te starije Mercedese. Ako je XX13 ili XX17, u vecini slucajeva je motor OM 352 tj. 352A. Ovo kod mene je Mercedes Pribojac. Sve je na njemu original nemacko (motor, menjac, el. instalacija...) osim cisterne koja je Utva pancevo, ali je sklapan u Priboju i u saobracajnoj se vodi da je fap.

Jel ti menjac 4+4 ili samo 5 direktnih brzina ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Dobrincanin@
Nema tu sta mnogo da se prepravlja fino nadjes od 161 ili 162 om 352a i sve onako u kompletu sa zvonom ga nabacis na kombajn sve je ti pasuje bez ikakvih prepravki ili TS46 i on ce ti 143 terati bez po muke jedino neznam za potrosnju ja dok sam ga imao na 161 srkao je ko pravi oko 15l/kj kosenja zita,a sa snagom je bio na knap.E sada 143 je dosta laksi od 161 pa bi njega i lakse nosio!
 
Dobrincanin@
Nema tu sta mnogo da se prepravlja fino nadjes od 161 ili 162 om 352a i sve onako u kompletu sa zvonom ga nabacis na kombajn sve je ti pasuje bez ikakvih prepravki ili TS46 i on ce ti 143 terati bez po muke jedino neznam za potrosnju ja dok sam ga imao na 161 srkao je ko pravi oko 15l/kj kosenja zita,a sa snagom je bio na knap.E sada 143 je dosta laksi od 161 pa bi njega i lakse nosio!

Da ali gde nadji od 161 a da je dobar? Uglavnom u ponudi su kamionski motori.
 
Добринчан тешко да ћеш ти и наћи ом да је добар за неке реалне паре...ил је жишка ил треба ремонт...Пријатељ је са клас комбајна скинуо форд мотор и купио у немачкој мерц камион са ом мотором,њега убацио на комбајн,а камион продао у делове овде...како он каже на нули је што се трошкова тиче.
 
Ne zuri mi se,icicu lagano pa cemo videti. Drugar mi ima nekog prijatelja u Indjiji koji se bavi rasturanjem kamiona(ako sma dobro shvatio) i prodajom motora,kad ga je nazvao kaze ima 3 na stanju pa cu se verovatno provozati ovih dana kada nahvatam lufta da bacim pogled na sta lice.
 
Maticu, kolika je zapremina filtera za gorivo na tvom Zmaju sa Meckinim motorom? Treba da radim servis na kamionu sa tim motorom. Mogu vam reci da je 352A mali zvrk. Nije veliki potrosac, pali ko mina, ostar na gasu a jos ima i turbinu:osmeh:. Kod mene ima jedan problem da kada je hladan prvih minut-dva ne moze da radi lepo na leru i dimi bas dosta dok ne dostigne radnu temperaturu. Posle je sve ok.
dje si vidio mercedesov motor da ne moze upalit i da trosi :osmeh: mislim na dizele :ppozdrav:
 
Ne zuri mi se,icicu lagano pa cemo videti. Drugar mi ima nekog prijatelja u Indjiji koji se bavi rasturanjem kamiona(ako sma dobro shvatio) i prodajom motora,kad ga je nazvao kaze ima 3 na stanju pa cu se verovatno provozati ovih dana kada nahvatam lufta da bacim pogled na sta lice.
Ako te interesuje dobar OM352a bas sa 161 mogu ti kod mog druga proveriti on ga je uvezao iz svabije i ugrado na kombajn ali limarija mu je dropa i sada hoce da ga rasturi i proda u delove!
 
Naleteo sam u oglasima na perkinsov motor 6-tak. U opsiu oglasa pise "mesa ulje u vodu",sta tu moze da bude problem?
 
Nazad
Vrh