Kombajnski motori

Odg: motor s 46

Znači svaki drugi dan menjaš i na traktorima ? :sta:
 
Odg: motor s 46

geza, resi li ti tvoju misteriju sa nivoom ukja? citam ovo sve i nemam sta dodati. mada, imam kolegu koji je imao takav problem. ac je bila u pitanju tako mi je rekao. ima razlicitih ac pumpi, mislim na polugu koja naleze na bregastu, konkretno kod njega je previse povlacila membranu i odmah je osteti. resio je sa odbojnikom tj. odbacio je od bloka za oko 3-4mm. lako je proveriti. pokusaj skinuti poklopac ac.sa vetilima, zaokreci motor dok nepovuce membranu skroz u donji polozaj i videces sve pa prosudi. vredi pokusati, sretno :D
 
Odg: motor s 46

ma polako ljudi,covek ce se javiti kad pocne zetva pa ce da vidi situaciju,ko je blesav sad da dva-tri dana drzi pun gas na kombaju koji stoji u mestu da bi video dize li nivo,sve u svoje vreme
 
Odg: motor s 46

hvala na savetima , ali sad inkorporacija i setva u punom jeku . pa nemam vremena ni da se odmorim posteno . bice bolje. :spavam: :ppozdrav:
 
Odg: motor s 46

Taj problem sa dizanjem nivoa ulja u karteru imaju sve 143. Ja ga imam već 5 godina i nema šta nisam radio, menjao boš pumpu, ac pumpu, dizne, čak sam nosio glavu na hidro test i opet isto.Komšija je kupio nov i isto ima taj problem. Verovatno je u odlivku bloka problem.
 
Odg: motor s 46

Najbolje rjesenje mi se cini ono s podmetanjem jos brtvi pod AC pumpu da membrana dobije manji hod... Ipak je to inzenjer iz ZMAJ-a preporucio da se uradi, posto je na 143 rezervoar vislje postavljen, pa nema potrebe da AC pumpa toliko vuce koliko i na 142...
 
Odg: motor s 46

Jel ima neko radionicke crteze ili katalog motora S46? Volim da imam dokumentaciju na papiru kad pocnem nesto da popravljam!
 
Odg: motor s 46

sad postavljam katalog S-46 i bice link u tehnickoj dokumentaciji
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239905965[/time]_________________________________________________
ne znam zašto je tema zaključana, sve jedno evo linka za katalog S-46
http://www.box.net/shared/rrqady6cbb
 
Odg: motor s 46

gde je Geza,jel umro mozda :bravo: :bravo:,ajde gezo jesi resio nivo ulja na 143,daj javi se malo,zetva prodje :bravo: :bravo:
 
Odg: motor s 46

sta sam pa umro hvala bogu nisam a ni resio nisam puno toga odneo sam pumpu sad kod zeravice lepo radi ima malo dima ali to nije nista zvuk mu je extra lepo pali potrosnja upola skoro manja nego pre ali opet je podigo nivo. za sezonu otprilike naguro unutra jedno tri litre nafte ac pumpu sam zamenuo pa opet isto ::lose::
 
Odg: motor s 46

druze ovu muku nemucis samo ti,tesko ces se izvuci iz toga jer koliko ja znam niko to jos nije resio,jednostavno kazu fabricka mana,nisam pricao sa jednim forumasem al je mucio muke i na kraju promenuo motor na svom 143,nema sta nije probao,sad je nasao nov motor od 142 al nisam se jos vidio sa njim da ga pitam kako je sad situacija
 
Odg: motor s 46

i to svi kazu al.....neverujem,inace sam automehanicar i neverujem u te gluposti jer bi onace.......neko kaze stublina nije dobra pa u toku rada nafta prolazi pored karike(a karika to nije primetila :haha:) i ode u karter itd.....prvo tu bi naftu motor spalio i izbacio kroz auspuh,drugo dizna nemoze da pisa u stajanju pa da preko noci nacuri u karter nafte,trece :sta:.....ko ga zna kad konstruktori neznaju koji su ga krstili
 
Odg: motor s 46

Samo malo... jel itko pokusao s onim savjetom da se stavi dvije brtve pod AC pumpu, jer je netko tko je radio u ZMAJu to napisao i da je problem sto AC pumpa ima preveliki hod, nabija prevelik pritisak i da gorivo curi u karter na semering na bosch pumpi?

Dakle, smanjiti hod AC pumpe, i samim time pritisak u sistemu napajanja gorivom. 142 je imao nisko rezervoar i njemu je trebala tako "jaka" pumpa i nikad problema, al kako razumijem da je na 143 rezervoar vislje postavljen i da nema potrebe za tako "jakom" pumpom...
 
Odg: motor s 46

koliko mi se cini da je geza vec pokupovao sve brtve na trzistu od ac pumpe i vise nemere stati
 
Nazad
Vrh