Kombajnski motori

Odg: motor s 46

juce sam pricao sa majstorom koji ima 143,imao je isti problem,kaze da i on nije znao sta je pa se konsultovao sa nekim profesorom inzinjerom iz zmaja i ovaj mu kaze da je problem u ac pumpi,prejak pritisak stvara a povrat goriva je dosta mali,tanko crevo,i bos pumpa to nemoze da izdrzi i pored dobrog semeringa ipak pusta,navodno pritisak ac nesme biti jaci od 1.5 bar na punom gasu,kaze da je on resio problem tako sto je stavio tri umesto jednog zaptivaca na ac pumpi,pumpa je malo odmaknuta od motora tako da osovina koja je potiskuje ja udaljenija od ac i pumpa ima manji radni hod a stim i stvara manji pritisak,on covek kaze da je tako resio problem,ako laze mene ja vas
 
Odg: motor s 46

Prvi mi glas da AC pumpa moze stvoriti toliko veliki pritisak... Mislio sam da bi se prije membrana uslijed velikog pritiska raspucala, prije ngo da izbije na bosch pumpi semering...


Zar nije netko od vas pisao da su ljudi metali elektricne pumpe i da su tako iskljucili AC pumpu na motoru iz kruga i da se isti problem svejedno pojavljivao?
 
Odg: motor s 46

Ili je hod pumpe ili je kruta opruga izlaznog ventila (može se probati i bez opruge) .

 
Odg: motor s 46

ja sam pisao za elektr.pumpu od benzinca,to je covek probao.....ima godina.....e sad...nisam ga pitao od cega je pumpa,ako je stavio od monopointa koji ima radni pritisak oko 0.7-0.8 bara dobro je znaci nije do bos pumpe,ako je stavio od multipointa koja radi na 2.5-4 bara zavisi od marke auta,previse je jer mi je covek rekao plafon 1.5 bar,i ako je stavio ajnspric pumpu od ka-dzetronika koja radi na 6-6.5 bara......ufffffff,e sad i da ga pitam nevredi kad on nema pojma,on je to radio misleci da ac pusta na membrani a ne da stavra veliki pritisak,da imam zivaca sad bi napravio kod strugara reducir pa bi izmerio pritisak na mom 142,znaci covek mi rekao da je stavio 3 zaptivaca i navodno je sad OK,ako je slagao mene ja lazem vas,e da......rekao mi jos da ac pumpa na 143 stvara veci pritisak zato sto je rezervar na 143 gore ili da kazem vislje,(je neznam gde stoji na 143 rezervar iskreno,nemam ga) pa joj je lakse da povuce iz rezervara i da stvara pritisak dok je na 142 dole rezervar i pumpi je teze da dovuce i zato slabije proizvede pritisak ka bos pumpi,to je teorija tog majstora koja po mome je pomalo i istinita,bas me zanima molio bih odgovor,gde se nalazi rezervar na 143,u kojoj visini,u ravni sa AC,malo ispod ili malo vislje :sta:
 
Odg: motor s 46

Vidis zbilja... ova teorija mi se cini vrlo vrlo mogucom... Ako je rezervoar vislje na 143, onda to tek ima smisla a i ovo o elektricnim pumpama sto pises takodjer ima smisla...

pogotovo sto kazete da puno 143-ki boluje bas na ovo i ako je covjek prico s nekim tko je u zmaju radio i zna da problem postoji, onda je to najvjervatnije TO...

SRETNO s otklanjanjem kvara!
 
Odg: motor s 46

pre nego neko opet lupi AC pumpa molio bih da procita temu od pocetka,crkla je i meni na 142 pre 8 godina pa vise nemesa,znaci za nove clanove,radi se o modelu 143 koji ima fabricki problem sa dizanjem nivoa ulja u karteru,ubaciva naftu,ovo je kao zagonetka,sta je to"sve novo i to vise puta a opet pravi probleme" odgovor....Z143 :haha:
preporucio bih ti da pumpu i dizne radis u novom milosevu kod zeravice,perfektno rade,ja na mom 142 sam zadnji put radio 98 godine i dan danas pali ki lud,samo pogledam ocima na kljuc a on se vec usro,nema dima nista i minimalna potrosnja,dok nisam nosio kod njega imao sam problema strahovitih,namenjao sam se i anlasera zbog toga,nikad upaliti,svake godine pred sezonu sam morao obavezno da nosim na remont inace nebi upalio,i to kad naprave pali nikako i radi ko....samo babrlja,treci dan u zetvi vec na start ujutro moram,a kad se ugreje motor nema sanse da uhvati bez slepanja,jedne godine poludim i zapalim kod zeravice i preporodio sam se,pita me ko ti je radio,stavili mi uloske dizni na 142 od imt 577,na oko ista dizna a ustvari nebaca naftu u komoru klipa pod istim uglom 577 i z142 sto je veoma bitno,ljudi znaju posao,te pumpe su inace malo osetljive na prljavstinu tako da sam ja ubacio jos jedan filter kod rezervara dole gde je inace talozna solja,promenuo kuciste i stavio isti filter koji ide i gore,ulozak ko od ferdze,gore stavim kvalitetniji filter a dole kupim na vasaru jeftinije,svako leto 20 kom.i svako drugo jutro ga menjam obavezno u sezoni kad radi po ceo dan,tako da na taj nacin cuvam bos pumpu i to mnogo znaci a i ac pumpi dobro dodje jer neide nikakvo trunje kroz nju i nemoze da zaglavi ventil sto se moze dogoditi,na kraju sezone pre nego operem kombaj,izmenjam sve filtere nove,kad skidam onaj prvi filter do ac on bude malo prljav,a onaj do bos pumpe bude cist ko suza i njega iskoristim i stavim ga dole kod rezervara,a bude cist samo zato sto taj donji menjam svako drugo jutro,evo jedan savet za kombajnere,probajte,isplati se,bolje baciti malo novca na filtere a nisu skupi nego raditi malo malo bos pumpu :cao:
 
Odg: motor s 46

Koliko bolje čisti novi filter ?? Poznato je da zaprljani filteri bolje prečišćavaju , ali je i pritisak u vodovima veći ! Zato sa zamenom filtera ne treba preterivati !
@ Danger - nemam pojma koliko ti je to MČ tako da ne ciljam na tebe ! :cao:
 
Odg: motor s 46

ma nemam nista protiv da kupi,samo ako nije hoces je ti platiti.......zato sam rekao da se procita tema od pocetka,covek se vec namenjao pumpi i pumpi a problem isti,ocigledno nisi upucen u problematiku zmaja 143 odkako je izasao iz fabrike,da je do ac pumpe covek verovatno ovako pitanje nebi ni postavio na forumu
@kiki
ovako nesto nisam skoro procitao o prljavim filterima,sa prljavim filterima imas samo opterecenje za ac pumpu,ako je filter izmedju rezervara i ac a ima slucaja toj ac je tesko da provuce gorivo do sebe i da ga posalje dalje,ako je izmedju ac i bos pumpe opet preteran pritisak izmedju ac i filtera a bos pumpa ima nedovoljan,u svakom slucaju trpi membrana i ventili,nemoj se druze ljutiti molim te ali ovakvu glupost nisam skoro procitao
 
Odg: motor s 46

nisam resio jos nista pisao sam da sad radim traktor sad sam kod farbanja ali bas mi je bilo zao sto je doslo do polemike nisam mislio da ce doci do ovoga ali nadam se da je todor razumeo sta je sustina ovog foruma . hvala jos jednom za svaku pomoc.
 
Odg: motor s 46

rezultate cemo znati tek u zetvi,nije valda covek blesav da sada na prazno turira motor 2-3 dana ceo dan da bi video da li dize nivo,kad ga upregne u zito javice se covek
 
Odg: motor s 46

@mityoo - to je slika iz jedne knjige i nije bila slika Bosch pumpe sa membranskom AC , tako kada nabavim
takvu fotku stavljam je
@danger - ajde razmisli šta se dešava kada se pore na papiru napune (sem povećanja pritiska) , sigurno će
taj filter biti "finiji" .
Filtrirajuća "moć" filtera je veća , ali na uštrb gubitaka (tj. pada ili povećanja pritiska zavisno da li se filter
nalazi u usisnom ili potisnom vodu) . :cao:
 
Odg: motor s 46

da, ali je van pameti imati prljav filter zbog toga.
to je samo jedan nus efekat.
zato postoji finiji filter koji se ponasa kao taj tvoj zaprljani.
uz svo postovanje kiki to je gl....st.
 
Odg: motor s 46

Nije niko rekao da filter treba držati zaprljan niti da ga ne treba menjati . Inače pukao (pocepao )bi se od pritiska .
Nego sam rekao da ne treba preterivati u menjanju filtera i da se filteri ne kupuju po vašarima . Jer filteri sa vašara brže "probiju" pocepaju se , zato postoje (MAN , BOSCH , FRAD ... ) , to je "neko" samo rekao da je to bolje .
 
Odg: motor s 46

nebi da se prepucavamo oko filtera a polako idemo u off,"polako", :haha:vec smo odavno,ja kada sam pisao o tome rekao sam da kod motora dva filtera stavljam kvalitetnija a dole kod rezervara vasarske jer menjam u zetvi svako drugo jutro i bude prljav do panja a bas cistim rezervar,ima i sito i jos cedim kroz carapu i opet se stvori prljavstine,ti menjaj filtere kad se tebi cefne a ja kada se meni :ppozdrav:,nijedan filter nema u sebi lepak da moze da zaustavlja prljavstinu i lepi za sebe,cim se zaprlja on pocinje da propusta prljavstinu dalje,ja sam samo pisao kako ja radim i nisam skinuo bos pumpu sa zmaja vec dosta godina,ko ima zmaja i rotacionu pumpu zna o cemu govorim jer su te pumpe jako osetljive na prljavstinu a narocito malo vode kad srkne odmah je mozes skidati,al necu nikog da ubedjujem,svako nek menja po svom misljenju :cao:
 
Odg: motor s 46

potpisujem dengera i ja mjenjam dva do tri puta filtere na kombaju
 
Nazad
Vrh