Kombajnski motori

Odg: motor s 46

znam i ja da ce da sagori kad grijac pusta al kad je ugasen onda prolazi
 
Odg: motor s 46

A posto je najvisa tacka kad stoji nemoze da curi jer nema pritiska!
 
Odg: motor s 46

nedaj boze to nikome izgleda da im je djavo uso u te motore ja stvarno neznam sta bi moglo bit, al definitivno nemoze bit do bloka jer nema logike
 
Odg: motor s 46

:D,prolazi al u rikverc,vrati naftu nazad povuce vazduh pa nmoze da upali,ja sam imao to pre 10 godina pa sam izbacio grejac jer mu netreba,pali ko lud,ovako,grejac na zmaju stoju na takvoj poziciji da i da postoji "neka" mogucnost i neki djavo u rezervaru koji bi tu naftu u stajanju motora gurao kroz neispavan grejac ta nafta nebi isla u motor nego dole u cev-crevo filtera vazduha,ona metalna krivina,ako malo razmislimo u tu cev moze da nacuri oko 1-1.5l a mozda i 2l dizela,i da se to dogodi a nemoguce je, jer kada se motor ugasi nema vise pritiska jer ac neradi, taj motor pri palenju bi povukao u sebe tu kolicinu nafte i ako je baterija i anlaser dobar motor bi doziveo hidro udar ili laicki da objasnim pomotao bi klipnjacu ili klipnjace ili jos nesto gore,a kud ces gore od ovog,tako da mladene od grejaca nista
 
Odg: motor s 46

dobro nemam zmaja 142 pa neznam al na 133 je se to desavalo posto je rezervar vislji od motora pa prirodnim padom sleti
 
Odg: motor s 46

A da mu nije kao kod mene na 549... Jednostavno lose karike na motoru u kombinaciji s losim brizgaljkama ili brizgaljkom? Ako jedna brizgaljka piša gorivo u cilindar (ne pravi se magla) onda to gorivo samo djelomicno sagori, a visak prolazi kraj karika koje bas i ne dihtaju dobro.

ja sam taj problem imo na ganc novom 549, snage je imo, palio ko lud, samo je dimio a ulje je smrdjelo po nafti. karike uopce nisu dobro nasjedale na stubline i tu je bila greska. posto kombajn 80% radnog vremena provodi na iber gasu, onda kad se motor zaleti, to gorivo prolazi kraj karika u karter i podize ulje...

Svasta sam i cuo i vidio, ali da je ovaj problem nerjesiv, to mi nikako u glavu ne ide...
 
Odg: motor s 46

danger me pita koliko mi dize nivo dnevno dize pola merice znaci izmedu minimuma imaximuma ga ostavim i on digne preko maximuma znaci svaki drugi dan ispustaj ulje vec sam mislio da kupim mercedesov motor i bog da me vidi inace kombajn radi ko sat i zao mi ga je da ga prodam
 
Odg: motor s 46

Za svaki problem postoji rjesenje.

Nema da se ne moze rjesiti a za dan posla da digne toliko ulja to mu nikako nije zdravo...

Dakle, skidaj motor i kompletnog ga imas rastaviti. prebrtvi ga skroz i mora ovaj problem nestati. Svakako skidaj i pumpu i brizgaljke te ih nosi na provjeru i budi prisutan dok ih proveravaju. majstori znaju samo ofarbat sarafe bez da driaju ista na pumpi i samo da ti uzmu novce.

U krajnjem slucaju uzmi drugi motor za njega ali isto Rakovicin, jer koliko cujem da mercedesovi motori sto su bili stavljani na zmaj kombajne nisu bas neki. Koliko je ovo istina ne znam, tako sam cuo...

Zbilja bi ga bilo steta prodavati ako je kod tebe od prvog dana...
 
Odg: motor s 46

ja imam na klasu om352a,150ks turbo,izuzetno mali potrosac :D,jos cu ja nakraju ispasti u pravu sto se tice bloka :haha: :haha:,odnedelje cu bas da pitam jednog izuzetnog mehanicara za traktore u mom kraju koji inace poseduje 143,dali ima problema sa tim pa kad kontaktiram obavestim vas
 
Odg: motor s 46

meshter je napisao(la):
mercedosov motor OM352 je po mnogo cemu bolji od IMR-ovog S-46, svi koji su na zmaja stavili mecku nisu se pokajali :D

Decki, onda sam ja nesto pobrkao, i ispricavam se...

Ako je situacija takva, odmah nabavljaj mecku, meci ju na kombajn i boli te briga. nekome prodaj rakovicin pa nek se on s njime zivcira...
 
Odg: motor s 46

Ne znam da li je neko već spomenuo, ali proveri povratni vod goriva da li ima dovoljnu prohodnost. Moguće da je pumpa brizgaljki ispravna kada je bošista proverava, ali ako nema gde da vrati gorivo probije semering i pusti gorivo u motor (u ulje).
 
Odg: motor s 46

e vidis to niko nije spomeno moguce je da je do toga, ti lepo odneses pumpu kod majstora da je napravi i kad je postavis ona opet otisla ::svaka cast::
 
Odg: motor s 46

Vidis kako najobicnije stvari mogu proci kraj nas 10-ak... nema sto se dotaklo nije, a povrat al da se spomenuo...

Svaka cast genic!
 
Odg: motor s 46

to je malo neizvodljivo al pogledaj to tanko crevo povrata,jer u sustini povrat sa bos pumpe se ponovo vraca na filter a ne u rezervar direktno,povrat je sa gornje tacke filtera gde se spaja sa povratom od dizni i ide dole u rezervar,ac pumpa nestvara toliki pritisak da moze da razvali semering u pumpi,i da to uradi serviseri bos pumpe ti kazu da semering nevalja,ovde je problem sto vratis pumpu kao na reklamaciju i oni kad je otvore nenadju nista,al kao stave opet drugi semering i on opet mesa,ne posle par dana nego odmah,znam jer ima u mom kraju puno 143 i svi kubure istu muku,cak sam jednom mom drugu dao moju rezervnu pumpu od 142 koja nemesa jer ja nemam tih problema a kod njega i sa tom mojom pumpom dize nivo ulja :sta:,ko resi problematiku nek se javi
 
Odg: motor s 46

hvala ti lepo to sto pises je jako logicno ja se toga vidis nisam setio ali provericu cim pocnem da radim kombajn posto sad radim traktor sto sam pisao pod temom td 4506 s
 
Nazad
Vrh