Kombajnski motori

Ovaj motor ima i Zmaj 125 ?.Vidjao sam po oglasima na njemu neki perkins turbak.
Inace,sta je teze ugraditi na 142-ku ,mecka turbo ili ovaj perkins turbo ?,oko kojeg ima vise posla ?.
 
A pogon hidro pumpe ,jel isto na samom motoru kao kod s46,ili ide preko remena ?.
Edit: nasao na netu,isto je kao na s46.
Onda je ovo dobra solucija ,bolje nego mecku nabaciti,nju upasovati ima vise posla.
 
Obožavam s46, pogotovo nakon jučerašnjeg šarafanja...... Moram još skinuti poklopac razvoda, da mogu zamjeniti pogon pumpe, ostalo za skinuti remenicu radilice i zupčanik bregaste, jer mi se čini da iza njega ima još dva vijka koji drže poklopac..... A motor je na traktoru..... I kompresor je skinut, pola motora je skoro rastavljeno..... Neću žaliti posla ako bude dobro radio...... Ako motor bude jači sa drugom pumpom.......
 
Za perkins T6.354 ima 7 vrsta klipova, kako da saznam koji model odgovara mom motoru kada su u njemu PDM klipovi
Razlika izmedju tih 7 modela je u komori na celu klipa, broju karika i duzini celog klipa, od bolcna do vrha su svi isti po visini
 
Eno ti u manualu što sam ti poslao.
Klip za turbo perkins ima 3 žljeba za karike od kojih je prvi trapezni a ostali su standardni, toroidni oblik komore u klipu, pojačanu bolcnu (fi 38.1 umesto fi 35) i najkraći (verovatno) klip.
 
Nisam ti poslao? Nekome jesam a mislio sam da sam tebi.
Sedam za turbaka? Aj daj podatke od tih 7 modela da vidimo u čemu je razlika. Neka ti prodavac da ili šifre ili dimenzije klipova.
 
Nemam ja direktno, nego mi je tako rekao trgovac kada sam mu trazio klip za T6.354
razlika je kaze u velicini i obliku komore, broju karika i duzini klipa
Npr. ima i sa karikom ispod bolcna
https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-75966796-2.htm
big-photo-75966796-2.htm
 
Znam da nemas ti, ali neka ti prodavac izdiktira sifre tih klipova kad vec kaze da ih ima 7, onda valjda i zna njihove sifre.
 
Da li imaš još neke podatke o motoru .Imam katalog ali trba još podataka.

 
Kiraj koliko znam to su samo verzije motora. Brodski, vozilski, traktorski, agregati.....
U bilo koji katalog da pogledam vidim jednu vrstu klipova za T6.354.

Marka Nural, šifra 87-319000-00.

Sa takvom dimenzijom klipa 98.48 ima još jedna vrsta ali taj ide u četvrtaka tj T4.236 i to je opet 2 vrste a nikako 7. Ima više vrsta klipova za obične motore, više vrsta hilzni-stublina ali klipova za turbo jok. Evo npr jedan od kataloga u E izdanju gde sam tražio. Čak možda i bolji od onoga što ću ti poslati.
Strana 889 pod stranica 14 i 15.
https://www.fmmotorparts.eu/content...STON ASSEMBLIES_CATNU1601_2017-2019_EN_HQ.pdf
 
Nazad
Vrh