Kombajnski motori

da se prikljucim i ja ovoj temi....
Greska je 100% u bloku motora.Znam to iz licnog iskustva.Meni se to desavalo na r 65.Pustala naftu u karter,radjena pvp pet puta uvek isto...na kraju otkinula rotor...leka tu nema nego samo drugi blok motora.
 
MONTOYA je napisao(la):
Meni stvarno nije jasno a čuo sam od dosta njih to za blok,kakve veze ima blok sa naftom :sta:
bas tako,jedino ako nije u centru prenos pogona pvp pumpe ba razloka pumpu brzo i ona pusta,drugi razlog nevidim
 
Meni na ursusu isto pumpa pusta ali nema nikakvog dihtunga izmedju pumpe i motora pa nafta iscuri.Mozda bi mogla neka rupica da se izbusi na pumpi pa da iscuri to gorivo izmedju pumpu i motora?
 
danger je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Meni stvarno nije jasno a čuo sam od dosta njih to za blok,kakve veze ima blok sa naftom :sta:
bas tako,jedino ako nije u centru prenos pogona pvp pumpe ba razloka pumpu brzo i ona pusta,drugi razlog nevidim
Bas tako,prenosni zupcanik ne stoji dobro!
 
nevalja ugao pod kojim pumpa stoji.a to je kako sam ranije već pisao greška u odlivku bloka motora.može to da se reši,ali nebude trajno rešenje-ja sam to radio na svoju ruku i bude dobro određeno vreme.inače dolazili su jedno 150 puta razni "majstori" i inženjeri iz rakovice,stavili drugi motor,na tom drugom zatim menjali razvodni mehanizam(stavili tkz.krutu vezu)i pumpu na nutove i sa duplim semerinzima,poništili grejač,stavljali novu ac pumpu.I ništa nisu uradili-on pušta pa pušta gorivo u karter i mož ga **greška.a pušta samo zato što pogon pumpe nije u redu i onda ona propusti na semeringu.tj.nevalja odlivak celog bloka motora :ppozdrav: :ppozdrav:
 
mislim da sam vec pisao o tome,da ja imam problema pokusao bi razdvojiti pumpu od bloka sa nekom medjuplocom,semeringom itd tako da pumpa bude odvojena od uljnog dela motora pa ako i pusti curilo bi napolje,mozda zvuci koplikovano al dalo bi se to resiti lako,mozda i neki kratki (mali)kardanski prenos itd....................
 
da,ali je problem i što su oni promašili ugao pod kojim pumpa stoji-a to je već malo veća zajebancija.moglo bi se to odraditi ali treba tu dosta igranke i živaca i više pokušaja da bi se to isteralo na čistac.ja sam recimo podbacivao limčiće od konzerve one tanke 015-025mm ali to je baš što bi se reklo ispravljanje krive drine.i namestim recimo da pumpa ide lagano rukom,da nema nikakvog otpora-i bude to dobro ali samo kratko vreme,tako da se to ne isplati stim zezati.osvežavati ulje i menjati svakih 7-10 dana i nema problema nikakvih :ppozdrav:verovatno su im stari kalupi za blokove,a uz to još neki od nazovi inženjera u rakovici je pogrešio u matematici jer 142-ka ima kontrabalans pumpu za ulje sa druge strane,a 143-ci je pogon za hidraulične pumpe izmešten tako da nema kontrabalans drugačije je.zeznuli su proračun i to debelo.al kod nas sve može da prođe-srbija je ovo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
pa od 90-te pa nadalje nevaljaju znam.ali to u rakovici neće da kažu-šalju servisere i majstore po 100 puta ali kvar ostaje.a ceo kombajn počev od limova,instalacije,kompletne hidraulike,kaiševa,lađe,slamotresa,hedera,reduktora je pod fabričkim greškama i pogrešnim proračunima plus lošim kvalitetom materijala.ja sam to isterao-bukvalno preradio ceo kombajn,al to zadovoljstvo izađe kao svetog petra kajgana i jedno mesec i po dana posla na njemu.e onda tek bude pravi kombajn da nemisliš ni o čemu-a koliko puta samo nije hteo da kipuje,reduktor na kosi odlazio itd itd itd.nema jednog dela koji mu nije izdržao,otpao sa njega itd.
 
Kod nas u bivsoj zadruzi je 92god. stiglo 10-ak novih 142-ki i vecina je u fabrici morala da se upali sa START sprejom-toliko o tome :udri:
 
Rakovicin motor ipak nece da se raspadne kao Tamov, da istera klipnjacu kroz blok, ili slicno...
 
Nazad
Vrh