Kombajnski motori

Kolega ratarhr nema Djuru Djakovica koliko ja znam, samo je na njemu radio u sezoni.
 
Bio sam ja u jednoj trampi za djuru davno, prije 3 godine tako nesta vrsili s njim al nam se nije dopao, a jesenas sam radio sa djurom isto ..
 
Sta moze da bude uzrok loseg pritiska ulja u motoru? U pitanju je zmaj 142, ulja vrlo malo trosi, ali pritisak na punom gasu kad je dobro vruc motor je na 2. Kad ga upalim je na 4 pa onda krene da spada kako se greje motor. Promenio ulje, isti slucaj.
 
Sat,pumpa ulja,ventil,eventualno neki gubitak pritiska u sistemu npr čaure zupčanika razvoda.... Ma peglaj ga,šta mu fali što je 2bara!
 
Danas upalili kombajn,radi lepo,stavili termostat i drzi dobro temperaturu,radio je na leru 2 sata,ali problem je sto kad se odvrne cep,u hladnjaku je voda mirna i gornje crevo je vruce a donje hladno. Ne znam sta je u pitanju?
 
Pa to nije problem. Termostat radi radnju tj tečnost ne cirkuliše zbog njega,dok se motor ne zagreje na radnu temp. Onda termostat otvori,tečnost se promeša sa onom iz hladnjaka i tako u krug.
 
Meni je termostat na 80C i skala je dosla odprilike na 80 i tu stoji ne pomera se,ali donje crevo je hladno i u hladnjaku je mirna voda,ali topla.
 
Stoji zato što je termostat otvorio tek malo,pustio tečnost u hladnjak,cincilator ohladio i kroz donje crevo vratio nazad u motor. Otud temperatura od 80stepeni kao što i na termostatu piše. Kad ti njega zažariš pun gas zagrejaće on i donje crevo ne sekiraj se. Bitno je da je tečnost mirna i da nema znakova mešanja sa uljem. Varijanta broj dva neotvaranja termostata je eventualno nedovoljno zagrevanje motora zbog rada u leru.

- - - - - - - - - -

ali donje crevo je hladno i u hladnjaku je mirna voda,ali topla.
Otpada varijanta broj dva. Jbg nisam ovaj deo pročitao.... Oči su mi malo na pola 13.
 
Majstor je kad je vracao onaj hladnjak ulja na bloku,pored dihtunga stavljao i silikon na one proreze,svaki je namazao. Da li je mogao da tako zatvori protok vode?
 
Pozdrav svima.Tebao bi mi motor za Djuru Djakovica ako neko zna gde ima da se kupi.Svaka informacija je dobro dosla,unapred hvala.
 
V8 zurka je pocela:

2nuum85.jpg



 
Poslednja izmena:
Rasklapam ga da vidim sta je za otpad a sta za dalju upotrebu. Ne znam koja je potrosnja, taj motor sam dobio na 191 pa sam resio da ga otvorim. TAM motor je u pitanju ali je licenca Deutz, model F8L413F.
 
Nazad
Vrh