Kombajnski motori

Iskren savet...kupi novu i ne razmisljaj o pumpi vise...nije to nesto toliko skupo,a sacuvaces zivce...mi smo se 10 godina patili i promenuli 5 majstora...na kraju i generalnu radili zbog "strucnih" majstora...

- - - - - - - - - -


Na 170 bi trebao da pali lampicu...
Fora je sto je pumpa bila dobra, znaci kombajn je lepse radio sa tri lose dizne nego sada posle remonta.
 
U pravu si.To je za lampicu.
Znas li mozda gde se na motoru nalazi ili stavlja davac temperature ulja?
Na filteru ulja se nalazi cep verovatno ako nemas namontiran davac...

- - - - - - - - - -

Fora je sto je pumpa bila dobra, znaci kombajn je lepse radio sa tri lose dizne nego sada posle remonta.
I nama su svi do jednog govorili da je pumpa odlicna,ali ni blizu...i to od stamenkovica pa sve do zeravice...ja ti rece sta je najbolje,a ti kako hoces...
 
kolege imam jedno pitanje,nakon vracanja PVP pumpe na S 44 motor kako je najlakse odrediti tacan ugao paljenja,mislim na ono pomeranje levo desno za neki stepen ?
 
Pitanje za motor S46 (zmaj), prilikom dotezanja glave da li ima raspored po kom se dotezu srafovi i u koliko koraka zatezanja 2 ili 3, sa koliko kg krecete a sa koliko zavrsavate i da li posle radite dotezanje, prelistao sam celu temu pise svasta ali nisam konkretno pronasao podatke.
 
Mala operacija
3852505bf1a4487534c78619db41ca8b.jpg
79ef6cecb9d330c7681dd6ebbb07edeb.jpg


Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Otisle karike na jednom klipu pa je poceo da trosi ulje dosta i duvao na cep. Pa da se promene sve karike, vodo pumpa, i jos neke stvari. Jesam, sutra ga stavljam. Inace klipovi prva ugradnja, da ne veruje covek.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Samo moje misljene naravno,svako nek radi kako misli da je najbolje za njega,nema problema.Ja licno ako znam npr da je motor vec nagurao mnogo rs,ako su karike otisle,odradicu cu mu full generalnu,nije zasluzio ?.Pogotovo ako je pola motora vec razbucano,i pogotovo ako je kombajnski motor u pitanju,gde ne mozes na licu mesta skidati klipove nego ceo motor mora dole sa kombajna,zajebancija na kvadrat.Mnogo je to posla,takve ne volim raditi 2 puta,ne za krace vreme,npr ove godine sredim karike,a za 5 sezona ode klip ili neki lezaj,caura...
Kako ono kazu,ne platis na cupriji platis na mostu ili kako vec xd ...ako se taj motor naradio,nema se tu sta vise cuvati od starih delova,koliko god da je nesto dobro i kvalitetno,nece trajati vecno.No jeste,postavlja se jedno pitanje danas a to je kvalitet novih delova,jbg mozda kad se to uzme u obzir i nije bas tako lose ostaviti stare pa terati koliko ide ,izvuci max iz njih,jeb.. kvalitet danas,ni skupo ne mora znaciti da je dobro....Svejedno,nek radi svako kako misli da je najbolje :).
 
Imam OM 352A, alnaser mu je pojeo jednu stranu zuba na zamajcu. Da li neko zna da li može zamajac da se okrene ili treba drugi staviti? Ako treba drugi, znate li gde ima?
 
Imam problem zamenio ulje u motoru,nov filter ali nema pritiska uopste!Skinuo manometar i direktno iz bloka uopste ne gura ulje.Zadnji put je paljen zimus tad je bilo sve ok.
 
Pumpa ulja se osušila i nije kadra da povuče ulje.
Skini nosač filtera ulja i sipaj nekako ulje u obe rupe. Sipaj što više i na prekide iz više puta, bez obzira što će curiti i napolje. Kad već više ne moglo primati, vrati kućište i filter ulja a filter ako možeš napuni ga uljem.
Koji motor je u pitanju?
 
Samo jos to da probam i to da uradim ako ne uspe sutra moram da podignem motor i da skinem karter mozda se zastopalo nesto na pumpi.Strah me da ne napravim jos veci problem.Motor je perkins sestak na kombajnu claas matador gigant odlican motor.
 
Nazad
Vrh