Kombajnski motori

Ljudi i sta bi sa ovim om 352 sto je Svajcarskoj. on mora da je od 96 kw ili 130 konja ali vec sa turbinom. istice mi sutra uvece Aukcija. vidim kod nas se prodaju omovi oko 2000 evra .a i ovaj bi kostao sa prevozom i carinim oko 2500 evra.Plasim se da nije mali vec kad ugradjujem om 352. a ovo je veoma malo radnih sati. Nasi motori po Srbiji su prvo prosli pola Miliona kilometara pa baceni da se ugradjuju u kombajne sa nekom malom generalkom .Pitanje je sve ??'
https://www.ricardo.ch/de/a/1055289904

- - - - - - - - - -

Matic kaze da vredi ,ajde i druga Misljenja :bravo:
 
Turbo verzija se samo na bos pumpi i diznama izvlaci na 170ks. To je turbo glava i turbo blok koji po pravilu ima dodatne mlaznice za hladjenje ulja. Sa tim radnim satima to je tek razradjen motor i mislim da vredi kupovina.
 
Kupuj i ne razmisljaj mnogo od S46 je sigurno i bolji i jaci i najbitnije manji potrosac.Mani se diagrama i koje kakvih tabela pogledaj koliko kombajna ima te OM 352a motore i sve ce ti biti jasno.
 
Kolege ne bavim se ovim motorima i ne znam im tacne vrednosti ali imam jedan siguran podatak.
Drugar je pre jedno godinu dana,mozda malo jace kupio ovakvog mercedesa 170 ks u Indjiji kod nekog tipa koji rastura kamione za 600 eura i dao je njegov stari motor koji je izgoreo komplet da je bio potpuno bezvredan sem kao gvozdje.
Motor koji je kupljen sam licno ubacio u kamion i upalio i znam da je motor radio godinu i kusur svaki dan i kamion je prodat a sa motorom nikakvih problema nije bilo.
Napisao sam ovo cisto radi nekog uporedjivanja.
 
Ja sam ovaj drugi, uzeo sam om401 i najpre se grijao ko lud a kad sam to resio uz velike muke i kao konacno sve dobro ono otpadne pecurka od ventila i stuca i klip i klipnjacu i jos puno toga.
 
Sigurno lutrija ali mozda moze da se nadje motor koji jos u kamionu pa da se proba ili naci nakog ko garantuje za motor jer ipak nije mala usteda.
 
Sve je tako bilo ali ipak velika mecka u vreci. nego kolega Nebojsa otidji malo do teme o rusiji imam tamo jedno pitanje za tebe.
 
Potpuno se slazem sa vama Montoya,svaka polovna stvar je macka u dzaku.
Ovaj covek iz Indjije je garantovao da je motor dobar,dao nam je da ga palimo na zamlji ako hocemo jer je vec bio izvadjen iz kamiona ili da cekamo koji dan dok stigne drugi kamion pa da zove dok je motor na njemu da se tako proba.
Ja bih radje rizikovao 600,700 eura na motor koji mogu da vidim,upalim,probam koliko toliko nego na neki sa slike za tri puta vise novca.
 
Nazad
Vrh