Kombajnski motori

Imaju u Badanji 2 mercedesa (fapa) 1213 sa OM 352 motorima. Mogao bi se raspitati za cenu ako nekog interesuje. Mislim da imaju i poreklo, tj. papire.
 
Jel zna neko tacno,sta ova desno stvar na mercedes motorima radi?


zZUroXq.jpg

6B4kDEW.jpg
 
To plastično crevo služi za podmazivanje boš pumpe. A taj zeleni fićolofozek bi trebalo da je običan razvodnik sa sigurnosnim ventilom u sebi. Ispod čepa koji se vidi na slici.
 
To plastično crevo služi za podmazivanje boš pumpe. A taj zeleni fićolofozek bi trebalo da je običan razvodnik sa sigurnosnim ventilom u sebi. Ispod čepa koji se vidi na slici.
Za plasticno crevo znam,bojim se da je i on glavni krivac riknjavanja motora.
Vidi se na slici da je puknuto,na drugom holenderu,jer je plasticno pa se stvrdlo.

Ok i sta taj sig.ventil regulise ili radi?
 
Trebalo bi da u slučaju prevelikog pritiska u sistemu,propusti pritisak ulja u povratni vod. Mada vidi,nisam siguran jer nisam radio mercedese nikad (barem ne agro program).... Ali u principu svaki motor to ima samo je pitanje kako i gde je izvedeno.
 
Trebalo bi da u slučaju prevelikog pritiska u sistemu,propusti pritisak ulja u povratni vod. Mada vidi,nisam siguran jer nisam radio mercedese nikad (barem ne agro program).... Ali u principu svaki motor to ima samo je pitanje kako i gde je izvedeno.
Ok.
Sta ima tu unutra,smem ja to da rasturim?
Trebalo bi ga otvoriti,jer svugde u tim uljanim kanalima ima ostataka od letecih lezaja sto su se pojeli,moram dobro oprati.
Taj deo moram prebaciti na drugi motor.
 
Ma otvaraj,nema tu šta da se pogreši. Samo obrati pažnju na taj čep tj ako ispod čepa ima još jedan vijak(pa opruga i kugla-ventil),izmeri odstojanje od vijka do vrha tela,da znaš vratiti kako je bilo.
 
Na spojnicku osovinu koja ide sa motora na zvono,stavio sam novi lezaj.
Timkenov 6312 2rs c3,takve oznake je i bio,ali bez c3 i bio je sa jedne strane otvoren zbog podmazivanja.
Sad sam resio,da ga ostavim zatvorenog i da ga ne podmazujem sa spolja.
E sad sta mene muci.
Kada sve spakujem,ta remenica koja sve pogoni,velika siroka,ima lufta.
Da li je to tako dobro posto je u pitanju c3 koji ima malo lufta,dok se ne ugreje ili da menjam i da stavim obican lezaj?
 
Eto bolje da nisi pitao ništa,sad si gde si bio sa problemom...imaš prijatelja iz NS pa ga pozovi za mišljenje.:osmeh:
 
Nisi trebao c3 ležaj na to mesto jer nema potrebe ali teško je i naći Timken koji nije c3 ako si baš hteo tu marku.
 
Nazad
Vrh