Kombajnski motori

Ako smem da kažem a da ne ispadnem nacionalista i hejter mađara,čantavirci skinu onu budžu na kućištu filtera i metnu vodovodnu plastičnu cev uspravno da stoji .Dosta njih tako radi.
 
pitanje za poznavaoce ja sam pocetni u ovom, kombajn 142 sa motorom om352 pukla mi spojnicka e sad da li je ista spojnicka kao i na standardnom motoru od 105 ks
 
izvadio sam spojnicku pa vidim da su dosta potroseni kroneri u zamajcu jel se mijenja citav zamajac ili se moze skinuti samo kroner i od cega to pas e
 
Evo jedan Mercedes OM 352A ubačen u Zmaja 170, specijalno za člana Matića:
oirqdk.jpg

2lwss3l.jpg
 
U selu ima jedan Z 190 sa OM 352 A.Radi već nekoliko sezona bez problema.
 
Neznam koliko ima, ali znam da tera kombaj bez problema... Temparaturu drži, 60-65 stepeni, kad digne na 80 stanemo očistimo bas sa metlom i on opet vrati na 60... bitr je bio naštelovan na 870 obrtaja, međutim nešto prenosi zezaju pa je sad na 830, nikakve razlike na motoru nema...

Ulje netroši, tj oće malo da skine kad mu je prljav vazdušni filter (tipa na kaju dana), ali ja gledam da ga redovno izduvavam, a za sledeću sezonu ćemo kupiti još jedan, pa ćemo menjati u toku dana.

Što se tiče potrošnje, tu je od 8 do 10 litara po kj, sve zavisi šta se radi...
 
Takav isti motor je kod mene na Claas-u i piše da ima 170 ks dok je na Zmaju drugačija ventil dekla i nema onaj filter iza alternatora a piše 157 ks.Kod nas se filter menja na pola dana jer u suprotnom hoće da srkne ulje.
 
Zašto da stavim dupli? Aupuh će za sčedeću sezonu biti napravljen samo cev ovo se skida... I kakve veze ima kakav je?
 
Nazad
Vrh