Kombajnski motori

Cekaj malo.. .ti tvrdis da se na ovom kombajnu motor vrti na 2600 okretaja?

Ujak je 558 usporio na 1800 i kombajn je radio super. jednako je na cesti bio brz i nikakvih problema nije bilo.. .normalno je vrsio sezonu i pol dok nije radilica pukla...
 
da merio zbog pumpe hidraulicne posto mi orginal bila crkla pa sam budzio ne
ku pa se grejala i tako dalje......
 
Pa to je i bio prvotni plan, ali sad ja ne bih neke velike novce ulagao u njega. Original motor je imao 48Ks i kombajn je isao kao blesav, tako da je ovaj m34 za njega super stvar...

Nije to ZMAJ, pa da mu fali 30ks ;)

Htio sam ja taj kombajn kupiti, ali je ujak imao druge planove i eto, kupio sam zmaja, plan je bio staviti s44 na njega i milina, iako mislim da nema potrebe, jer je super isao i sa 50-ak ks, a da ne trpi ostatak kombajna, kad vec nema djelova za njega... Za soju ce uvijek biti dobar ;)
 
Stos je u tome sto je motor radio na 1800 okretaja na ujakovom kombajnu i radio je kao sto je i radio prije... zato mi cudno kako sad pricate od 2500+ okretaja...

A iskreno ako cete, nisam znao da se i jedan kombajn vrti na vise od 2 000 okretaja, danas mi prvi glas ;)

kazem, za novce za koje ga je spreman dati, mislim da sam spreman riskirati. s ovim bih kombajnom vrsio najvise soju, ak obih ga uspio srediti kako treba, a ako bas bude radio dobro, vrsit ce sve. Ako ga i kupim ;)
 
Koja je razlika u rezimu rada kombajnskog i kamionskog motora?
Odnosno nakon ugradnje motora iz kamiona u kombajn sta se tocno treba napraviti sa pumpom,i zasto su potrebne promjene?
 
Menja se ceo regulator. Na kombajnu imaš posebnu polugu za gašenje, a na kamionu nemaš, nego se gasi kad smanjiš gas. Ti regulatori nisu isti ni iznutra, ne daju istu količinu goriva na istim obrtajima.
 
Jel nuzna ta promjena?

Na motoru imam elektro ventil za gasenje,i sve radi normalno.-osim:


Kada se motor ugrije na radnu tem. i ugasis ga jako tesko upali.Sta to moze biti?
 
Da,ugraden predprosle godine.Rijec je o jd 730 u kojem je bio motor 100-120ks ,i riknio pa smo ubacili iz iveca 140ks.

Radi sve normalno,ali jedino zna nas muciti problem kada nece da upali kada je topal.A inace kada je hladan normalno pali.
Paljenje je valjda ok jer pali hladan,nema dima...
 
Nismo se razumeli, ja sam mislio da imaš Mercedes OM-352A...
Što se tiče teškog paljenja vrućeg motora, jel ste naštelovali ventile?
 
Kod Tesinog i mene na Zmaju 162 je pomenuti motor MB OM 352 A ali sudeci po utiscima u radu i ostrini motora uopste se ne ponasa kao da ima fabricko punjenje u PVP ili kombajnski regulator. Motor je mnogo ostriji od svih ostalih koje sam ja cuo i video. Kada se naglo povuce gas, izbaci malo vise dima a pod opterecenjem ne izbaci ni jednu trunku dima kao sto se vidi na snimku od pre par stranica.
Kod prethodnog vlasnika pumpu i dizne je radio jedan serviser koji radi u velikoj do skoro drzavnoj firmi koja poseduje dosta MB kamiona modela 1213 i 1217 i vrlo je moguce da mu nije naglaseno da mu je dosla PVP na remont sa kombajnskog motora. . .
 
Ja sam danas sasvim slucajno naleteo na jedan S46 koji se prodaje za 60e,nisam mogao da odolim...
 
Nazad
Vrh