Kombajnski motori

Pa dobro se raspitaj o svemu prije kupovine delova , ipak taj motor ide u kombajn gde radi uvek na punom gasu s tim da nemas mogucnost neke razrade, vec samo nekoliko sati da ga pustis da laufa.A cilj teme je da potraje sto duze.
 
Icice na traktor

Yenmak imam ja na 577 isto je samo prekaricen pre 5 god,traktor netrosi ulje ima snage ja zadovoljan.U Novom Milosevu ima majstor {Jovica karatista mozda ga neko poznaje}koji razbusuje s46 i ugradjuje yenmak karike {neznam cije klipove stavlja}ali po njegovim recima motor bude dosta jaci ali malo osetljiviji na grejanje mada ti motori ako je sve u redu i negreju se:ppozdrav:
 
Danas odneo blok na busenje, jedan klip je nagoreo i tu je ostecena malo hilzna i probio dihtung
majstor iz servisa mi kaze da bi morao ravnati blok jer navodno postoji mogucnos da se na tom delu izmedju hilzni pokrivio blok pa ce probijati dihtung
Meni je to malo nelogicno da bi se pokrivio blok a na glavi nema nikakvih ostecenja
 
To je samo da ti uzmu pare nije na tom mestu probijala kompresija toliko da je ostetilo blok.Da nije u Šapcu na bušenju?
 
Na TS-u su bolcne 38mm. Verovatno da to jesu te iste bolcne ali druga specijala pa su zato 39mm. U prevodu-jesu TS klipnjače.

- - - - - - - - - -

Ne,ipak nema specijala na čaurama klipnjače. Onda bi i bolcna morala ići na veću meru.... Montoya,je l' sigurno 39mm mera? Svi manuali kažu ili 35 ili 38mm.
 
Motor nikad nije radjen, fabricki je takav dosao
klipovi su perkins orginal sa sirokom komorom i siljkom i 4 karike, lezajevi radilice isto perkins
Moram premeriti ponovo, mozda sam lose procitao
Jel se krate klipovi od TS , dal da kupim nove pa njih ubacim

- - - - - - - - - -

Premereni bolcnovi... 38mm znaci od turbaka

- - - - - - - - - -

Jel neko cuo za Raico karike
48312916_227572354654216_4884718369334362112_n.jpg
 
Ja nisam čuo.
A to da li se skraćuju klipovi to strugari znaju kada ih postave u stubline-hilzne. Mislim da ima taj podatak u onom manualu što sam ti poslao. Imam dimenzije standardnih klipova kao i turbo, pa ako ti nešto znači mogu okačiti podatke.
 
Verovatno da mogu. Ne vidim zašto ne bi mogli,pogotovo ako je blok poravnat i ako su klipovi višlji nego što bi trebalo. Moje mišljenje.
Btw, da se nađe :
-Visina TS klipa od centra bolcne do vrha klipa je 69.75mm
-ukupna visina klipa 107.85mm
-dubina komore u klipu 18.67mm
-prečnik bolcne 38.1mm
-dužina bolcne 82.8

-Visina običnog S klipa 69.92mm
-ukupna visina 120.73mm
-dubina komore 25.32mm
-prečnik bolcne 34.93mm
-dužina bolcne 84.13mm
 
Hitnoo!!!
Na koliko kg ili Nm se doteze glava ne Mecki OM 352A? Nasao sam neki podatak da pritezanje ide u 3 koraka: 50, 80 i 120Nm. Da li je to tacno ili je neka druga specifikacija?
 
Nazad
Vrh