Kombajnski motori

Diklofen to crevo na kraju verovatno ima hlender oko koje steže holender šraf, pogledaj da tu na holender oku prilikom stezanja šrafa nije oko malo otišlo na gore pa nemože sve da iscuri, ja imam taj problem na imr-u pa prilikom svakog ispuštanja ulja taj holender malo popustim da crevo sa okom spustim niže da iscuri sve, nemogu holender oko da zadržim na dole kad ga stegnem i uvek ode malo na gore pošto je nepristupačno, nadam se da si me razumeo ako je sličan sistem za ispuštanje ulja.
 
Razumeo sam te druze.Za vikend sam planirao zameniti ulje pa cu videti.Sad kad razmislim i premotam film vrlo je moguce da je to.Natera cu ga da se nagne na tu stranu i to pogledati.
 
Danas sam konacno ubacio om401 u hollanda, ima jos dosta posla ali trebao bi stici do zetve.

fotografija0668.jpg


Bice jedini holand sa kompresorom :osmeh:

a ovo je dok je bio na zemlji i dok sam upasivao spojnicu od holanda na merca, a ovaj sal je zatvorio rupu od bos pumpe dok je bila na preradi

fotografija0633.jpg
 
Poslednja izmena:
Poz svim clanovima.
Zanima me dali mi neko moze pomoci oko motora TAM V8,taj motr mije na djuro djakovicu.
Pre tri godine pri kraju u kukuruzu bez dizanja temperature odjednom prodimio ko lokomotiva ali samo unutrasnji red motora,
stao zamalo me srcko udari ugasio kombajn,saceko da se ohladi i na po gasa dotero kuci,povadili dizne tri bile lose.
stavili svih osam komada novih,pali radi ko doksa.
Odradio jecam zito sve,ponovo u novembru u kukuruzu prodimi!!
sad je otopio zadnji klip,do sledece sezone nabavio stublinu nov klip nove karike,pregledali ventile
krenuo u jecam i uradio jutro i po i ponovo prodimio i zaribala mi stublina.

- - - - - - - - - -

Sad ove godine skinuli pumpu odneli kod bosiste dizne,kupili polovnu stublinu klip glavu sa ispravnog motora.
sklopili motor,iskrunili s kombajom vagon ipo kuruza iz cardaka,sretni radi ko doxa opet krenuli u jecam i posle 100metara opet isto.
Doslo mi da zaplacem nismo mogli svoje pokosit sa njim.
Ako ima neko slicna iskustva sa takim problemom ili ima neku dobru ideju slusam svaki savet.....
 
Mojzi87
Imali smo problempregrevanja vazdusara na autobusu TAM190 isto tako topio klipove i zaribavao,banalna greska je bila, neko ranije radio izduvnu cev i u lonac je ubacio cev ali jako duboko je ulazila pa izduvi nisu mogli dobro da izlaze napolje iz auspuha i pri vecem opterecenju ili ostrijoj voznji on se pregrevao ili cak istopio ili zaribao najdlju stublinu pa vidi kako ti je resen izduv,da nije negde pricepljen,moze vrlo lako da bude tako nesto jer se tebi motor definitivno pregreva u momentu kad zadimi o odrati karambol.
 
Sutra montaza motora od zastave 640 na internacionalu 8 41.Videcu dali moze da zavrsi posao.
 
Danas rasklopljen motor od Djure Djakovica i gle srece otkinuta radilica,pa stoga molim sve drugare sa foruma ako neko zna gde ima za nabaviti radilica da mi javi.To je motor TAM 260ks.
 
Imam problem sa pumpom visokog pitiska na kombajnu.Cevi sa dizni dolaze na pumpu i srafe se onim klasicnim holender srafom.Na tom telu gde se srafi taj sraf ,ispod tog navoja,ima jedna matica sa sitnim zubima.Ispod te matice iz tela pumpe mi non-stop curka gorivo.Proverili smo i sigurno ne curi na onom gornjem holenderu sto steze cevi.Kljuc sa tako sitnim zubima nemam a i jedan stari majstor kaze da tu ispod ima nepovratni ventil i ispod njega plasticna podloska.To sam potvrdio kada sam nasao u katalogu za tu pumpu.
Ovi veliki servisi poput Zeravice nece da to izadju da rese na terenu vec da im skidam pumpu i odnesem.Posao da se skida pumpa nije naivan jer se mora skidati i par remenica i kojesta da bi se stiglo do te dekle.Interesuje me ima li nekog boshistu da znate iz neke blize varijante koji bi dosao to da odradi?Odradio bi meni to sve moj boshista ali nema taj kljuc sa tim sitnim zubima.
 
Necu je sigurno skidati.Ako ne nadjem nekog da to odradi onda ce da rade papagajke.Dodje moj majstor izvadi se nepovratni ventil i zameni ta plasticna podloska.
os4bv9.jpg
 
Ma necu ja nego majstor boshista sa 40god iskustva.Kaze da je to 2minuta posla ako se ima alat.On alat nema jer je otisao u penziju a Matijevic prodao celo Bosh odeljenje na licitaciji.
 
Тако нешто сам и сам радио на деутз мотору(исто папагајке)није испало добро..Не кажем да данашње бошисте мало и деру превише за лако решиве проблеме,ал бојим се да око пумпе нема баш лако решивих проблема,мали зарез на телу пвп зна да направи огромно с**
 
Tu se šteluje kubikaža.Ako pogrešiš a može vrlo lako da se desi opet je moraš skidati.Pošten majstor ti neće uzeti mnogo novca za to a kada je već skinuta neka je prekontroliše i miran si.
 
Diklofen, kakav kljuc treba? Proveri da to nije obicna glava samo 12-to ugaona.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ma to su neki sitni zubi.Ne mogu ni da prebrojim koliko ih je.

- - - - - - - - - -

Tu se nista ne steluje vec je samo postavljen ne povratni ventil za gorivo iz cevi koje idu sa dizni.Izvinjavam se ako ovim slikama nije mesto u ovoj temi ali nisam nasao gde bih se mogao posavetovati sa Vama.
208czlj.jpg


- - - - - - - - - -

33ojind.jpg
 
Tu stvarno nema sta da se steluje samo me cudi da nema neki drugi prihvat za kljuc. Obicno ti sitni nutevi sluze za osiguranje od odvrtanja kao na gornjoj slici.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa i moj majstor kaze da se i on cudi da gornji kraj te matice nema prihvat za neki kljuc.On je imao taj slucaj pa su kad skinu te matice sa sitnim zubima turpijali i brusili da naprave prihvat za neki kljuc.
Videcu sutra sa njim sta predlaze.
Za osiguranje on ima neke stegice sa dva inbusa .To legne izmedju te dve sitno nazubljene matice i drzi da se ne otpusti.

- - - - - - - - - -

Evo obelezio sam na slici te osigurace.
154caar.jpg
 
Nazad
Vrh