Kombajnski motori

To je AgroTec.Košta oko 10 eura.Teleoptik sa 1.5m kablom je 25 eura a Čajavec 40 eura.
 
Nema u juselu, zvao pre neki dan.
imam neki turski-indiski jbm. crni tanak kabal, vratio vec drugi laze za 20c...mogao sam da sjebem mecku, on pokazuje 70+ i ja celi dan radio i nisam cistio hladnjak reko strava temp. al mi nesto pritisak opao sa 4bara sto je nomalno, spao na 3,25bar, javim burazeru da mi donese jedan sa kratkim kablom samo da proverim temp. kad ono prc, 95c
i sad sam ovaj drugi vratio i zapusio rupu dok ne nadjem nesto...

- - - - - - - - - -

Oooo pa takav sam i ja imao na 577 dugo godina je radio, samo je crne boje bio...i kretao je iz 50c
 
Ja sam ovakav stavio u kombajn,sada sam narucio jedan i za traktor http://anel.rs/multi_control_panel.html
Kada temperatura krena da raste,pritisak ulja pada kako i Dragan kaze.Dobro reaguje,cim mi se zapusi sito na zmaju krene temperatura gore,namestio sam zvucni alarm na 80 c tako da ne moze da se desi da temp.ode a da ne primetim.Moze se poruciti i samo merac temperature on je cini mi se oko 30 evra.Ova sprava je sa racunom 5712 din.
 
To je sa dve sonde za temperaturu s tim sto je tvoj kabel od aparata do sonde(duzina zavisi od vozila zar ne).Po meni mana je sto je broj obrtaja prikazan kao dvocifren pa ga mnozis sa 100.Mislim da ce se i to uskoro ispraviti ako narucim jos par komada :osmeh: .
 
Povezuje se na W izvod na alternatoru a u opcijama se ukuca odnos remenice radilice i alternatora.
 
Tursko,Indisko tj Kinesko odsad kupujem samo u krajnjoj nuzdi!!!Turska AC pumpa kupljena u Juselu se cak i ne hvata na 533,vodena kao Indiska se doduse sve lepo uklopila ali kad mrdnem propeler ima pomalo lufta,pa gde kao nova sme da mrda!
 
Treba mi motor za kombajn do 130 ks.U mom slucaju u ptanju je kombajn internacional 8-41 a mogla bi i bos pumpa za isti.
 
Nasao sam motor od 130 ks.... Iz kamiona mercedes. uzeo bih ga da imam za rezervu, a i zbog roto secke na adapteru. Koliko moze da vredi takav motor sa svim agregatima, alternator, anlaser, bosh pumpa, hladnjak....
 
ja sam to radio ovih dana ubacivao sam om motor u kombajn.cene dok sam trazio su se kretale 1000e kamionski,1800 sa kombajna i 2500e sa kombajna generalisani uskoro cu ubaciti i slike cele prepravke sa perkinsa u om352a
 
Nije mi jasno zasto je razlika 800e kombajnski-kamionski, kad je prepravka regulatora bos pumpe 150e, zvono komplet (zamajac, prirubnica) moze da se nadje za 100e(bar sam ja za tu cenu nasao) Ako treba i siroka remenica to je jos 50e, eto kompletiran kamionski na kombajnski za 300e i gde su tu jos 500e???

- - - - - - - - - -

Zaboravio sam, prepravka alnasera treba da se odradi i to je jos 3000-4000din.
 
Nazad
Vrh