Kombajnski motori

Interesuje me ,da li je dobro da uljani filter na ovom motoru stoji kao što je ovde postavljen?
 
Kad sam kupio kamionski ovakav motor,filrer je bio pričvršćen na mesto odakle počinje ono deblje crevo što vodi do filtera i bio je okrenut na dole.Pošto nije mogao da stane (smeta šina što nosi motor) izmestili smo ga na drugo mesto,ali je okrenut na dole.
2zxxwmp.jpg
,
Čemu služi onaj šraf na kućištu filtera ako je okrenut gore?
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Nije mi jasno kako nitko od vas, koji imate problema sa dizanjem nivoa ulja u karteru kod 143-ke, nije kontaktirao direktno IMR da se vidi sa inžinjerima gdje je caka? :sta: Mene bi to samo nakratko izludilo jer bi kombajn vrlo brzo izletio iz avlije ko iz topa ispaljen. :udri:
Pozdrav ja sam imao 133 zmaja problem sam imao oko dizanja nivoa ulja, pa menjaj ac pumpu, proveri dizne i bosh pumpu i grejac sve ok, ali nivo ulja i dalje raste sve je to od loseg goriva. Zamenio sam ulje ispustio sam naftu iz rezervara, sipao sam novo ulje i drugu naftu i evo dve sezone nema da raste.
 
A koliko dugo ti je dizao nivo ulja?.
jesi siguran da si uvek sipao jednu istu naftu,u tom periodu kad je dizao nivo?
 
Ako mislite da vam ac pumpa propusta mislim da bi taj problem najlakse bilo resiti ugradnjom neke elektronske pumpe u rezervar koja je sa nekog auta.Ja verujem da bi to moglo da se odradi
 
jos malo pa skoro svi,neracunajuci ficu peglicu juga ladu staru i tako te,mono point,multi point k-dzetronik ubrizgavanje,dizeli komonrejl itd.....
po meni mislim da je dovoljna od monopointa 0.5-1 bar,samo sto je tesko naci te pumpe za sistem crevo-crevo,pretezno su potapajuce pumpe u rezervaru,a znam i coveka koji je i to probao pa opet dize nivo i to na divnom cudu od zmaja 142 iz 89 godine,to je prvi slucaj da sam video za problem 142,pretezno se zale na 143
 
6 bara se koristi samo na starim ubrizgavanjima k- dzetronik ili takozvana ka glava,a elekticne dizne rade od 3-4 bara zavisno od marke auta,3-3.5 bez vakuma i 3.5-4 bara bez vakuma(multipoint),mislim da je to jak pritisak i tek bi onda dizao nivo,mislim da ac pumpa nestvara toliki pritisak,nisam je nikad merio
na dizelima vw PD motor ima i transfer pumpu
 
Nazad
Vrh