Kombajnski motori

Nisam upoznat ali kada su za svaki motor u zavisnosti gde je ugrađen dali katalog ,verovatno ima razlike.Možda su hilzne klipovi ,karike isti ali nešto nije isto .Nisam upoznat i nisam se udubljivao u detalje.
 
Evo i pumpa postavljena, dobio crijeva od goriva koja nepašu, pa nisam mogao paliti, a htio bi i nova tri vijka od pogona pumpe, što drže zupčanik, jer dva su oštećeni, pa kad to sredim, paljenje......



Pa semering od izlaza prema kompresoru......





 
Kad upali i upregnem ga, onda ću znati...... Puno posla, pa radim kako stignem, do ugara bi htio sve napraviti i nabaviti plug, da mogu probati.....

I semering na poklopcu sam stavio novi, ovaj je bio jako trošan.....

Htio bi ako moze, jednu onu pumpu..... Nek stoji
 
Gde mogu da nadjem set dihtunga za vodenu pumpu om366la
Radili remont u timsistem i dali nam dihtunge,ali ide i neki metalni dihtung koji ima kao usmerivac koji ide u blok i to nemogu da nadjem
 
Na zmaju imam vazdusara f8l413.Davac temperature ima usrafljennu glavu motora.Samo jedan.Zica sa njega ide na sat.Malo iznad u jedan aluminijumski nosac ima zasrafljen jedan manji davac koji nije povezan sa nicim.
Cemu on sluzi,gde se kopca....koja je radna temperatura za slucaj kad je uvrnut u blok a koja kad se meri na tom spoljnom?
 
Poslednja izmena:
Na zmaju imam vazdusara f8l413.Davac temperature ima usrafljennu glavu motora.Samo jedan.Zica sa njega ide na sat.Malo iznad u jedan aluminijumski nosac ima zasrafljen jedan manji davac koji nije povezan sa nicim.
Cemu on sluzi,gde se kopca....koja je radna temperatura za slucaj kad je uvrnut u blok a koja kad se meri na tom spoljnom?
Taj drugi verovatno pali lampicu za visoku temperaturu
 
Skidali smo dizne i pumpu sa zmaja i nosili kod bosiste. Zamenio je tri uloska i pumpu je malo sredio. E sad, kada smo sve vratili, motor nema onaj rad kap ranije. Lose prima gas i nema konstantan rad kao ranije. Sta da probamo, jel gde god pomerali pumpu nismo dobili ono sto treb?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja u Vrscu vise ne nosim pumpu ni kod koga. Kad su mi radili nikad nisu dobro uradili. Od oba rusa sam nosio kod Tomislava i odradio je besprekorno,traktori rade kao kad su bili novi.
 
Skidali smo dizne i pumpu sa zmaja i nosili kod bosiste. Zamenio je tri uloska i pumpu je malo sredio. E sad, kada smo sve vratili, motor nema onaj rad kap ranije. Lose prima gas i nema konstantan rad kao ranije. Sta da probamo, jel gde god pomerali pumpu nismo dobili ono sto treb?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Iskren savet...kupi novu i ne razmisljaj o pumpi vise...nije to nesto toliko skupo,a sacuvaces zivce...mi smo se 10 godina patili i promenuli 5 majstora...na kraju i generalnu radili zbog "strucnih" majstora...

- - - - - - - - - -

Na zmaju imam vazdusara f8l413.Davac temperature ima usrafljennu glavu motora.Samo jedan.Zica sa njega ide na sat.Malo iznad u jedan aluminijumski nosac ima zasrafljen jedan manji davac koji nije povezan sa nicim.
Cemu on sluzi,gde se kopca....koja je radna temperatura za slucaj kad je uvrnut u blok a koja kad se meri na tom spoljnom?
Na 170 bi trebao da pali lampicu...
 
Iskren savet...kupi novu i ne razmisljaj o pumpi vise...nije to nesto toliko skupo,a sacuvaces zivce...mi smo se 10 godina patili i promenuli 5 majstora...na kraju i generalnu radili zbog "strucnih" majstora...

- - - - - - - - - -


Na 170 bi trebao da pali lampicu...
U pravu si.To je za lampicu.
Znas li mozda gde se na motoru nalazi ili stavlja davac temperature ulja?
 
Nazad
Vrh