Kombajnski motori

danger je napisao(la):
da inzinjere pitali a ovi blaage veze,da smo u japanu bilo bi sledece u vestima,fabrika zmaj je povukla seriju 143 jer ima problem sa pustanjem nafte u karter,svi kupci moraju da vrate kombaje u fabriku a dobice druge :haha:kad na vrbi zasvrbi
ja isto mislim da je samo problem bos pumap a zasto nemoze da izdrzi da nepusta neznam,kad bi se nekako bos pumpa mogla podici da nije zavrnuta u motor nego neka medju ploca pa da nafta curi van motora pa bi sve bilo jasno
danger je napisao(la):
da inzinjere pitali a ovi blaage veze,da smo u japanu bilo bi sledece u vestima,fabrika zmaj je povukla seriju 143 jer ima problem sa pustanjem nafte u karter,svi kupci moraju da vrate kombaje u fabriku a dobice druge :haha:kad na vrbi zasvrbi
ja isto mislim da je samo problem bos pumap a zasto nemoze da izdrzi da nepusta neznam,kad bi se nekako bos pumpa mogla podici da nije zavrnuta u motor nego neka medju ploca pa da nafta curi van motora pa bi sve bilo jasno
problem je pogon boš pumpe a i sam ugao kako stoji sama pumpa jer pogon pumpu rašteluje.e sad nekih 99.9 posto je da je to greška u samom odlivku bloka motora koji nije dobar.to je moje mišljenje :ppozdrav: :ppozdrav:
 
pozdrav svima. vidim da je tema interesantna pa sam hteo da pojasnim jednu činjenicu a to je da AC pumpa pravi pritisak od 0.4 bara . član MITYOO je pisao o prevelikom pritisku u boš pumpi ali sa obzirom da AC pumpa kakva je ugradjena na s46 ne može napraviti veći pritisak od 0.4 bara a pvp se testira na preko 2 bara to ne može biti uzrok.kao što sam napisao u prethodnom postu kada se isključi grejač , promeni AC pumpa, provere pvp i dizne treba da se proveri zatvaranje ventila glave motora. ivekov motor čiju je sliku poslao član GRIGORIJE je ustvari kaminsov a može se naći i pod drugim imenima kod DAF-a se zove pakard a u iveko kamionima se zove tector inače su izuzetne mašine družim se sa dva takva motora već 7 godina sada imaju 400000 km i nikakvih problema a trošili su 3godine čist d2
Post je spojen: [time]1266267764[/time]
_________________________________________________
gagi je napisao(la):
imam ja jedno pitanje u vezi s46 pred kraj sezone u suncokretu motor zadimi na iberlauf i ugasi se pritisak ulja 3.5 tempertaura 45 i ni makac t ose desilo na putu prema kuci kod mene nije nikad prergejan :sta: ajde majstori da cujem
taj zaribao 100 posto
 
isto sam cuo od dosta njih da je u pitanju odlivak,a koji :sta:,sta tu nije odliveno,da je problem sa prenosom na pumpu pvp da nesto nije u centru razbio bi kuciste pumpe dole
a sto se tice ventila motora zna se koju ulogu ima ventil glave,nikako da drzi naftu da neprodje u karter
 
pozdrav član danger.ja sam imao isti problem i patio sam se 4-5 godina pvp sam skidao 3-4 puta dizne svake godine grejač isključio AC pumpu zamenio i kad sam uradio glavu motora više nisam imao problema :cao:
Post je spojen: [time]1266268759[/time]
_________________________________________________
gagi je napisao(la):
to i ja znam da je zaribao ulja je imao izmedju min. i max. odslepao sam ga treba da skinem motor pa da znam sta me ceka nije mi do smejanja danger :ppozdrav:
MOGUĆE DA JE OKRENUO LEŽAJ RADILICE
 
igor74 je napisao(la):
pozdrav član danger.ja sam imao isti problem i patio sam se 4-5 godina pvp sam skidao 3-4 puta dizne svake godine grejač isključio AC pumpu zamenio i kad sam uradio glavu motora više nisam imao problema :cao:
Post je spojen: [time]1266239959[/time]
_________________________________________________
gagi je napisao(la):
to i ja znam da je zaribao ulja je imao izmedju min. i max. odslepao sam ga treba da skinem motor pa da znam sta me ceka nije mi do smejanja danger :ppozdrav:
MOGUĆE DA JE OKRENUO LEŽAJ RADILICE
problem je što gorivo procuri na semeringu boš pumpe.a isti taj pogon boš pumpu svaku novu koja se postavi razbije.e sad može tu nešto da se uradi,samo što ni to nije trajno rešenje.greška je u odlivku celog bloka motora.pozzz
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
igor74 je napisao(la):
pozdrav član danger.ja sam imao isti problem i patio sam se 4-5 godina pvp sam skidao 3-4 puta dizne svake godine grejač isključio AC pumpu zamenio i kad sam uradio glavu motora više nisam imao problema :cao:
Post je spojen: [time]1266182359[/time]
_________________________________________________
gagi je napisao(la):
to i ja znam da je zaribao ulja je imao izmedju min. i max. odslepao sam ga treba da skinem motor pa da znam sta me ceka nije mi do smejanja danger :ppozdrav:
MOGUĆE DA JE OKRENUO LEŽAJ RADILICE
problem je što gorivo procuri na semeringu boš pumpe.a isti taj pogon boš pumpu svaku novu koja se postavi razbije.e sad može tu nešto da se uradi,samo što ni to nije trajno rešenje.greška je u odlivku celog bloka motora.pozzz
JEL TO TVOJ KOMBAJ PRAVI PROBLEM
Post je spojen: [time]1266269634[/time]
_________________________________________________
BATONI je napisao(la):
vec lezaj radilice ako okrene pada pritisak ulja a kolega kaze da je pritisak bio konstantan
[/quote može imati pritisak ulja a da ipak okrene ležaj
 
nevidim problem u glavi da moze da pusti naftu u karter,ventili ususni otvori uzme motor vazduh,zatvoreni oba dolazi do eksplozije otvara se izduvni dim izlazi napolje i tako u krug,i gde je tu nafta u svoj prici,mozda si imao problem sa mesanjem ulja i vode,dihtung,pukla glava i slicno al ventili :nono:,143 imaju problem sa tim od 1 dana kako izadje iz fabrike a ne posle 10 godina
 
danger, pa mtyoo je napisao da treba da se rastereti pritisak na preliv u bos pumpi,da je upitanju preliv ,na bos pumpi ako je jako manji protok nego sto treba da bude motor nebi lepo radio a kada nebi postojao preliv motor bi se za nekoliko minuta sam ugasio. n Neznam dali smo sada na istoj talasnol duzini poz.
 
danger je napisao(la):
nevidim problem u glavi da moze da pusti naftu u karter,ventili ususni otvori uzme motor vazduh,zatvoreni oba dolazi do eksplozije otvara se izduvni dim izlazi napolje i tako u krug,i gde je tu nafta u svoj prici,mozda si imao problem sa mesanjem ulja i vode,dihtung,pukla glava i slicno al ventili :nono:,143 imaju problem sa tim od 1 dana kako izadje iz fabrike a ne posle 10 godina
pozdrav danger nemoj gubiti živce. :cao: ako ventili loše zatvaraju kao kod mog kombaja deo usisanog vazduha izadje kroz usisni ili izduvni ventil imamo manjak kompresije a samim tim i loše sagorevanje. da li si primetio da se to dešava uglavnom na novijim motorima? moj je "91 godište a 143 su mladje a znamo kakva su vremena bila tada. moj problem sam rešio uz pomoć prijatelja bošiste veruj da smo sve probali oko dovoda goriva :cao: :cao: :cao:. a sad odoh :spavam: :spavam: :spavam:. laku noć svima
 
i sa tim manjkom kompresije motor super radi,pali ko metak,ide i nedimi i ima snage da vuce kombaj i pogoni vrsalicu,zasto onda taj problem nemaju i 142 kada je motor los i pred generalnu,znam cak jednog lika koji je imao problem sa jednim klipom u sezoni i da nebi radio motor blindiro bos pumpu na tom klipu i tero na 5 klipova a i na tih 5 je radio kao na prava 3 i nije imao problem sa nivoom ulja a sad ispadne da ako ventil nedihtuje 10% odmah mesa,necu da nikog ubedjujem svako ima svoje misljenje,
Luka68
preporucujem ti da temu procitas od prve stranice pa mozda posle uhvatimo isti radio i shvatis sta je mityoo hteo reci,ako nerazumes napisacemo opet ponovo :cao:,bas sam umoran od ove teme vise,ajde sad vi novajlije nastavite
 
Ne zelim da pametujem,niti da nekog reklamiram,ali poznajem bosistu koji 100% resava ove probleme oko ZMAJA 143 (dizanje nivoa ulja). Resio je nekoliko takvih slucajeva u N.Beceju i okolini. Licno sam se u to uverio!
 
@SP
Taj problem sam rešio tu;
o6w4zn.jpg
veternik 021/823-994 mob,063725026; 0641242469
 
Teoretski je bolje imati, da se pre ugreje motor na radnu temperaturu, da ne bi isao hladan, ali to vazi kad je sve idealno, i motor i hladnjak.
 
Bolje je bez termostata zato što onda tačno znaš koliko ti je hladnjak zaprljan. Kada ideš sa termostatom onda vidiš da je hladnjak zaprljan tek kad dođe na 85. a onda brzo ode i više. Ako ne pogledaš na vreme može da bude kasno.Bez term. se postepeno diže temp. i onda znaš na čemu si.
 
Nazad
Vrh