Kombajnski motori

Pa na neke cilindre klipovi imaju jako puno lufta,a dva su bukvalno knap i ostavljaju riseve po hilzni. Morace da se radi motor,pa sad gledam sta cu. Da li kod Cubike ici na polu sklop ili da oni urade samo obradu,a mi da sklapamo. Ne znam gde naci kvalitetne delove. Koliko vidim nigde nema Kolben smit klipova,sve su oni Mahle i neki Turski.
 
Pa na neke cilindre klipovi imaju jako puno lufta,a dva su bukvalno knap i ostavljaju riseve po hilzni. Morace da se radi motor,pa sad gledam sta cu. Da li kod Cubike ici na polu sklop ili da oni urade samo obradu,a mi da sklapamo. Ne znam gde naci kvalitetne delove. Koliko vidim nigde nema Kolben smit klipova,sve su oni Mahle i neki Turski.

Koji crni kolben milovane,ako negde ima mahle uzimaj odmah
 
Pa na neke cilindre klipovi imaju jako puno lufta,a dva su bukvalno knap i ostavljaju riseve po hilzni. Morace da se radi motor,pa sad gledam sta cu. Da li kod Cubike ici na polu sklop ili da oni urade samo obradu,a mi da sklapamo. Ne znam gde naci kvalitetne delove. Koliko vidim nigde nema Kolben smit klipova,sve su oni Mahle i neki Turski.
Bolje da nisi ni otvaro. Nije jeftina ta igranka. Vidi u Rapidex ili Simplex za delove, mada ces tesko naci jer ulavnom drze delove za nova vozila, a Rapidex mislim da i ne drzi maloprodaju. Po manjim radnjama mozes naci delove sto ti trebaju ali je i poreklo upitno.
 
Ako već majstori znaju da Mahle nevalja onda znaju koji valja i gde može da se nađe pa nek te upute tamo...:ppozdrav:
 
Kad bi kolbensmit imao igrom slucaja 5 slova kao mahle za kolbensmit je i samo slovo M mnogo po kvalitetu,moj ti savet ako hoces KS ondak bolje zavuci npr karike i vrati to nazad manje ce trositi ulja nego sa novim ks sklopom
 
Koliko vidim nigde nema Kolben smit klipova,sve su oni Mahle i neki Turski.
U jednoj od prodavnica gde se snabdevam sa delovima ima Kolben Schmidt,ima i Nural pa još i u specijalama od po 0.5mm i 1mm. Ima i AE ali je najžešći sa cenom... A ni oni prvi nisu jeftini od 7500 do 23000 po komadu klipa sa karikama. Povezani smo on lajn pa vidim cene uvek. Prodavnica nije od onih povoljnijih ali kad imaju deo koji tražiš.... Ako se ne snadješ javi mi se pa da ti prosledim broj telefona.
 
Kad bi kolbensmit imao igrom slucaja 5 slova kao mahle za kolbensmit je i samo slovo M mnogo po kvalitetu,moj ti savet ako hoces KS ondak bolje zavuci npr karike i vrati to nazad manje ce trositi ulja nego sa novim ks sklopom

Ma hocu da uradim sve ljudski,koliko god da kosta. Zato i pitam sta je najbolje da stavim?
 
da se dopunim,pricam o MAHLE org a ne neke prc varijante,2008 sam prestao sa automehanikom i do tada koliko znam mahle nije ni bio skart,a kolbena je bilo svega,pitaj samo kod cubija koliko kosta garnitura mahle a koliko KS za bilo koji auto
 
Videcu za Mahle. Znam da kad sam kupovao termostat Mahle,bio je oko 1000dinara,pa sam pomislio da je skart.

- - - - - - - - - -

Ako već majstori znaju da Mahle nevalja onda znaju koji valja i gde može da se nađe pa nek te upute tamo...:ppozdrav:

Ne rade mi majstori,nego sam isao u servis za kamione da pitam za delove.
 
Pa na neke cilindre klipovi imaju jako puno lufta,a dva su bukvalno knap i ostavljaju riseve po hilzni. Morace da se radi motor,pa sad gledam sta cu. Da li kod Cubike ici na polu sklop ili da oni urade samo obradu,a mi da sklapamo. Ne znam gde naci kvalitetne delove. Koliko vidim nigde nema Kolben smit klipova,sve su oni Mahle i neki Turski.
imas za mercedesa delova u pancevu,jedna je auto grana,na putu prema starcevu,a druga je slavija auto na novoseljanskom putu.
 
Grana auto malo su povoljniji al ne izdaju fiskalni racun.
Pre neki dan uzeo AC pumpu za OM352 4500din. a u Slavija autu bilo i delova za remont AC, ventilici sa oprugama i pumpa za drukanje 1300din.
 
verovatno ne izdaju,jer imaju delove u starim kutijama,jos od vremena sfrj,na puno delova ima ceduljica sa kanapom,i nekim magacinskim brojem
 
Pozdrav svima. Molio bih za savet. Naime, imam claas mercura i zameni sam stari perkins motor sa uradjenim s44. Problem se javio pri paljenju. Prvo paljenje je bilo tesko, to razumem . Izbacen je vazduh, start masina i sprej. Motor je radio sasvim dobro, pritisak ulja 4. Problem je sto posle toga motor nije hteo da upali bez spreja, i tako nekoliko puta. Znaci problem je samo paljenje dal kad je hladan ili vruc, mora sprej
 
Nazad
Vrh