Kombajnski motori

kolege dali ima neko knjigu u el.formi za motor s46? hocu da vidim sta ima unutra
 
danas poceo da radim servise na kamionskom OM 352A:osmeh:.
Krenuo sam sa zamenom filtera za gorivo. Kada sam ih skinuo bio mi malo cudan redosled filtera (grubi i fini). Ako sam razumeo dobro (a mozda i nisam) kako funkcionise napajanje gorivom, prethodni majstor se zeznuo pa je promenio redosled filtera za gorivo, te je gorivo sa AC pumpe islo prvo na fini a zatim na grubi filter, te sam obenuo redosled filtera. Evo i slike pa ako neko zna neka kaze da li sada valja redosled filtera. Sa G je obelezen grubi a sa F fini ulozak precistaca, pa rpcenite da li valja ili ih treba obrnuti

Sutra nastavak: zamena ulja, filtera ulja i vazdusnog filtera. Moram videti i sta je sa termostatom i termodavacem jer mi ne pokazuje temperaturu motora, tj. rashladne tecnosti:ppozdrav:
 
Ja sam kod mene izbacio te filtere(uloške)i ugradio jedan separacioni dole kod rezervoara a gore jedan kao na IMT traktorima.Vidim da imaš povrat goriva od gore sa filtera preko duplog holendera.Kod mene je bilo tako pa mi se dešavalo da u vožnji ostane bez goriva jer vraća previše i onda igranka da ga izluftiraš+mora da ce prelomi crevo kako ne bi vraćao gorivo pa tek onda može da upali i ne trokira.Sada je povrat premešten da ide direktno sa PVP i više nema problema.
 
URL]

URL]

Nekako uspedoh:ppozdrav:
 
Fabrička boja.Nego ja ne vidim creva za dovod i odvod goriva.
Motor je farban u fabricku boju nakon generalisanja kod prethodnog vlasnika. Crevo za dovod goriva ide sa AC pumpe (leva strana, a desno na AC je napojno) pored filtera G. Kada odvrnem buson crnog creva (iznad filtera G saa natpisom DIN), kada druknem na ac pumpi na njega potekne gorivo kada su filteri puni goriva. Inace to crno crevo je prelivno crevo. Zanimljivo da na kucistu nema nikakvih oznaka (ulaz-izlaz), dok na drugom kamionu sa kucistem domace proizvodnje imaju strelice koje pokazuju smer.
-------------------------------

http://www.partsbase.org/mercedes/engine-om-352-344-919-810-07-b18469-001-two-stage-fuel-filter-3/
Na ovom linku se vidi koje je koje crevo. Po toj logici bi desno trebalo da bude fini filter jer sa njega gorivo dolazi u PVP.
 
Poslednja izmena:
Evo opet mene sa par pitanja u vezi popularnog OM 352 motora. Radeci servis primetio sam2 valinke: termostat i gumeno crevo za sipanje ulja.
To gumeno crevo se koristi na kamionskom motoru i sa leve strane je gledano od zamajca i ide na karter motora. Specificno je sto je sa jedne strane veci promer cevi. Ima li ko da mu je ostalo ako je ugradjivao kamionski motor? Nema nigde.
I termostat. Ovaj moj ne zatvara bas najbolje, a original je Behr Thompson. Odgovara li od nekog putnickog auta? Ovi novi su mi malo sumljivog kvaliteta. Najbolje kada bi nasao originalni.
A proslog leta sam imao da uzmem sve te delove, ali mi nisu trebali jer nisam imao takav kamion u dvoristu:udri:
 
Od čega sve paše anlaser na s46? Može li od 577 da pokreće jer originalni je spor. Taj originalni mi liči na onaj kao što ide na imt558. Jesu li to isti anlaseri, s46 i 558?
 
Možda previše pitam ali da li bi (dugoročno gledano) bila bolja kupovina iskrinog anlasera od 560 i ugradnja na kombajn od kupovine kineskog brzog planetarnog anlasera?
 
Nazad
Vrh