Kombajnski motori

geza

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2009
Poruka
266
Lokacija
novi itebej
narode bez ljutnye sto sam ovde stavio ovu temuda li moze neko da mi kaze zasto s 46 motor dize nivo ulja u karteru kad je uradena komplett generalka za sezonu mi poveca 4 litre pokosi 70 jutara neki kazu na karike neki na bos pumpu
 
Odg: motor s 46

tri stavke mogu biti koji su najcesci=membrana ac pumpe semering na boss pumpi i jako lose dizne DALI TI DIMI KOMBAJ PRI RADU?
 
Odg: motor s 46

i ja mislim tako jedino me kopka to sto brat mi je kupio 143 ku novu od prvog dana je dizo nivo nosio vec tri puta na tri posebna mesta i opet nista mada moracu jer jako dimi i trosi bojim se da mi ne ispere motor
 
Odg: motor s 46

Jel nafta u ulju ili voda? Koje je boje ulje? Crno ili sivo?Karike neverujem da dizu nivo ulja jer kad su karike uglavnom ima velik karter gas, motor nema snagu, greje se i trosi ulje! A kad trosi onda se nivo ulja spusta a ne dize :sta: !
 
Odg: motor s 46

nafta sto posto jrr i smrdi na naftu a i ovaj brat sto sam ga spomenuo nosio ulje na analizu i bila je nafta
 
Odg: motor s 46

sve 143 iz razdoblja '96~'99 imaju isto sranje sa pumpama,
kod nas su sve pocrkale iz tog vremena od iste boljke.
 
Odg: motor s 46

ima jos jedan nacin na koji moze da raste nivo nafte a to je kad propisa (procuri ) grijac paljenja ,
kod njega je rotacijona pumpa pa neznam sta moze bit sa njom ,al znam da kod linijske (klipne) zna puknuti element i ode ulje u karter do dizne nije sigurno,ili membrana na ace pumpi
 
Odg: motor s 46

grejac nije ni vezan a ACpumpu sam vec menjao kombajn inace je treca 143 ka koja je izasla iz fabrike znaci 94. god. inace tu generalku mi je radio krstic iz aradca tik pred sezonu kosenja suncokreta ivec onda mi je trosio12 litara najutro tako da tu nesto mora da nije u redu sa diznama ili sa pumpom mozda je ervin u pravu meni duro dakovic MK 770 kosio jutro zita sa 6-7 litara nafte tako da mi se ovo cini jako puno pre toga smo imali zmaj 142 predeo je motor ko mace niki problem
 
Odg: motor s 46

Gorivo u ulje moze znaciti ili
AC pumpa: Iako je nova, pregledaj membranu, moze biti da je losa...

Brizgaljke lose postelane --> gorivo se ubrizgava kao tekuce u cilindre ---> lose sagorjevanje -->dimi puno --> jako puno trosi

Pumpa visokog pritiska Vjerovatno se radi o rotacionoj pumpi. Kolega na 539 imo isti problem, ulja stalno sve vise u karteru, traktor dimio... Dosao majstor, skinu pumpu, promjenjena glava pumpe (ova se pojela zbog prljavog goriva) i od onda sve ispravno 100%...

Poznata je stvar da su se u IMT traktore ugradjivali i stari rakovica motori s radjenom generalkom jer se nije motora moglo napraviti kolika je potreznja bila za traktorima. Moze biti da si bas i ti izvuko "dzokera" pa da imas stari motor (ako se radi o rakovica motoru), koji je dobio nove karike i samo ofarban... posto kazes da je od prvog dana tako, ovo mi se cini cak i najlogicnije rjesenje...
 
Odg: motor s 46

ja znam jako puno ljudi koji imaju 143 i taj problem,i niko ga nije resio bar u mom kraju,cak i jedan na 142 91god.covek poludio nema sta nije radio da je cak izbacio ac pumpu i ugradio anjspric pumpu od benzinca kod rezervara sproveo struju,nosio na 100 mesta bos pumpu i uvek isto i dan danas,opet jedan kolega ima 142 i 143,142 sve ok a 143 mesa,skine i sve zamene sa jednog na drugog znaci dizne pumpa bos ac itd i opet 143 mesa a 142 :sta:,i koje sad tu lud,sa strucne strane gledajuci to moze samo na bos pumpi i ac,na grejacu nemoze jer i da pusta malo nafte on ce to usisati i sagoreti,malo dimi al ajd,kad je motor ugasen tu ce vuci vazduh nafta se vrati i taj posle nemoze da upali bez ozracivanja tako da se grejac lako provali,dizne isto tako ako nevalja dimice al ce da sagori tu naftu,jest da to nevalja zbog ispiranja al nemoze u radu da nafta silazi u karter,moze kad je ugasen motor al to je toliko neznatno sto svaka dizna moze da pusti i to obicno zavrsi u komori klipa,a i drugi simptomi se pojavljuju tako da je diznu lako provaliti,problem je u tome sto ti motori nedizu nivo ulja naprimer za 10 dana rada da digne sa polovine meraca na max. vec dnevno po 1-3litre sto je puno jer su troskovi tu veliki,malo malo menjaj ulje a to kosta,ono sto sam ja cuo da su ustvari to fabricke greske blokova motora :sta:,zvuci malo nelogicno,ja licno to nemogu da povezem al tako se prica i tako trube neki zmajevi mehanicari,ja u to bas neverujem a saveta nemam i neznam jer je to jedan velik problem koji muci mnogeeeeeeeeeeeeee 143
 
Odg: motor s 46

hvala ti danger ovde neki kombajneri kazu da je problem u dihtungu glave da nije busena gde treba i sesti klip nema dovoljno hladenje pa se istrosi ali meni je to poceo od prvog dana pa vise da poludis blago onima koji ovaj problem nemaju ali bobo tu pise nesto sto jos nisam ni cuo ni probao
 
Odg: motor s 46

Pre bi onda trebalo da je u bosch pumpi neka " rupa " pa da se nafta sliva u karter!?!? U bloku motora NIGDE nema kanal ili bilo kakav vod nafte!
 
Odg: motor s 46

pa zato sam i rekao da nema logike da je blok,veoma glupo al tako kruzi prica pa reku ajd da je podelim sa vama,logikom gledajuci nejveci problem bi trebao biti u bos pumpi,ali.......................ali devojacku srecu kvari,koliko ja znam ljudi niko se toga nije jos otarasio,kupovali su i nove pumpe al isto,al dihtung glave sa ovim nema veze jer je u pitanju nafta a ne H2O,ako neko ima pametnu po ovom pitanju dobro dosao,ostali saveti ac ili bos nepomazu,a sta drugo....... :sta: :sta: :sta:
koliko tebi druze dize nivo u karteru,dnevno,nedeljno,kako vec....... :sta:
 
Nazad
Vrh