Kombajnski motori

Pozdrav forumasi, potrebna mi je pomoc, naime na motoru OM352A koji je ubacen na Zmaj 142 ispustio jesenas vodu ali neznam gde sam stavio saraf sa bloka motora gde se ispusta voda pa bih da zamolim nekoga ko ima takav motor a ispustenu vodu ako bi hteo da promeri debljinu srafa i korak navoja kao i materijal od koga je napravljen da takav porucim kod nekog strugara.
Hvala unapred.
 
Ako stignem mogao bi sutra premeriti precnik srafa a za korak malo teze. jedino sa sublerom da premerim 2 susedna vrha navoja. Samo ga moram prethodno odvrnuti jer mi stoji u placu na kamionu za rashod.
 
Hvala Maticu. Zaboravih da pitam je li imao ko problem sa curenjem ulja pored cevi od dizni (tamo gde ulaze u glavu motora) na Mercedesu OM 352? Kod mene curka malo i bas bas me nervira.
 
ljudi treba mi za 143 motor.ovaj s 46 se pregrejava kad je ukjucena secka za slamu.Stavio bih neki om 352 ,jel znate gde se moze naci i sta je sve potrebno da se prepravi oko ugradnje i dali om 352 od 170 konja moze da se ugradi ili je previse to,nigde dobrih nema u ponudi od 130 konja . ili dali moze neki Perkins motor,cujem da mnogo prepravke treba za om 352.
 
Poslednja izmena:
Stavi slobodno od 170 ks, na kraju lako se na pumpi smanji maksimalna snaga ako treba.
Koliko vidim obican OM352 je slabiji od S46, jeste da ima 130 Ks ali tek pri vrlo visokih 2800 obrtaja, na 2000 je oko 90-100 ks. Samo 363 Nm obrtnog momenta sto je za oko 50 manje od S46. Dakle samo OM352A (turbo), 170 ks je isto pri 2800 obrtaja, pri 2000 je to blize 120-130ks, sto je taman. Nemam dijagrame snage, ovo je po slobodnoj proceni.
 
Nazad
Vrh