Kombajnski motori

Kako na S46 kada se izvadi bos pumpa i nosi bosisti samo vracanje unutra, dal se mora sta poklapat ili se pumpa samo zabode unutra? :sta:
 
Samo se ubode, jedan zub na osovinici je siri. Pumpa od TS-a je fabricki ofarbana u crveno.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
To ne znam,ima u kamionu MB 814 i potpuno je isti kao u 817,samo nema turbo. Imao je moj prijatelj u dominatoru 98 om 366 turbo,vodio se kao 160ks i gas mu je stelovan na 2500 obrtaja,da bi imao na slamotresima 220o/min
 
Na koliko KG, odnosno Nm se steze glava na Mercedesu OM 352A? Nasao sam podatak da idu 3 kruga dotezanja: 50, 80 i 120 Nm. ali nisam siguran da li jw tako. I da li je potrebno nakon nekog vremena ponovo dotegnuti glavu i nastelovati ventile?
 
Na koliko KG, odnosno Nm se steze glava na Mercedesu OM 352A? Nasao sam podatak da idu 3 kruga dotezanja: 50, 80 i 120 Nm. ali nisam siguran da li jw tako. I da li je potrebno nakon nekog vremena ponovo dotegnuti glavu i nastelovati ventile?

Koliko sam upućen da svaki imalo ozbiljniji majstor radi dotezanje glave u tri koraka radi što ravnomjernjeg nasjedanja glave na dihtung i samim time što ravnomjernije sjedanje dihtunga. Nakon što motor odradi 10-ak toplinskih ciklusa i malo težeg rada može se ponovno pristupiti dotezanju glave. Seoski majstori nju umjesto na "12 kila" od prve stegnu na 14 i "to je to, više se ne treba dirati ništa" što se dokazalo dosta puta da nije istina ali uvijek ima iznimaka pa može i tako raditi ali za sigurniji i dugotrajniji rad, ponovno dotegni glavu nakon kraćeg rada i miran ćeš biti.
 
Meckini motori su fantazija na oko se vidi kvalitet,ja na kamionu imam om 403 sta to cudo preslo...sad jedino pumpa i dizne bi mogle da se rade mada i to nije toliko cudno kakvo nam je gorivo.
 
Nazad
Vrh