Jagode-opšta tema

nisam jos nista
sledece nedelje cu krenuti tj sledeci vikend
da nije rano za slamu?

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
pa bolje jos sacekaj
da malo krene trava ako krene da je unistis pre slame
jer slamu tek u cvetu

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Kolege da li jagodu sadite na foliji u jednom ili dva reda.u mom kraju ima i jednih i drugih proizvodjaca pa me zanima misljenje iskusnijih jagodara.hvala unapred
 
Ja sam sadio prije u dva reda sad sam preso u jedan red mislim da je bolje iz razloga jer je laksa zastita bolje provjetravanje laksa berbe jer su jagode preglednije i sto je najvaznije manje se javlja trulez jedino sta moras da obratis jeste razmak rupa na foliji . Prema bujnosti sorte odredjujes razmak . Najbolje se raspitas kod firme koja se baci prodajom sadnog materijala. Meni su iz atp za ovu sortu sto sam ja sadio predlozili 25 cm razmak . Moje misljenje bolja jednoredna sadnja
 
Jedno pitanje za iskusne posto sam tek pocetnik u jagodama kada se cisti ono suvo lisce i kako dali treba seci ili sta vi radite?
 
hvala na brzom odgovoru.koju sortu si ti sadio na 25.na koliko ja zengu da posadim...dali zbijas redove zbog jednog reda...
Ja sam sadio prije u dva reda sad sam preso u jedan red mislim da je bolje iz razloga jer je laksa zastita bolje provjetravanje laksa berbe jer su jagode preglednije i sto je najvaznije manje se javlja trulez jedino sta moras da obratis jeste razmak rupa na foliji . Prema bujnosti sorte odredjujes razmak . Najbolje se raspitas kod firme koja se baci prodajom sadnog materijala. Meni su iz atp za ovu sortu sto sam ja sadio predlozili 25 cm razmak . Moje misljenje bolja jednoredna sadnja
 
Ja sam posadio na 20 cm slatku simfoniju a zenga sam imo i kod mene je jako bujna bila. Za industriju ti je zenga za transport jako losa . Ako ces za lokalnu prodaju nije ti dobar izbor . Mnogo rada oko te sorte

- - - - - - - - - -

A redove ne zbijam ostavljam kolko nesmetano mogu proci i nesmetano obradjivati

- - - - - - - - - -

Ja sam vec ocistio jagodu od starog list . Ja skidam svo staro lisce ,isjecem makazqma a ako ti je prva godina samo skidas lost a vec druge trece godine neko vrsi bokorenje , uklanjanje viska bokora radi dobijanja krupnijeg ploda . Ja ostavim do cetiri bokora .
 
jel neko krenuo sa prihranom
ja danas cistim stari list pa sam mislio sutra da krenem sa rootexom

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Kolege,moze mala pomoc? Pojavilo se u plasteniku,ftigo sadnica je u pitanju. Biljka se normalno razvijala do pre par dana. Sad je poceo list da se grci,izbija sve sitniji i sitniji,i to se desava sporadicno na mestima. Cvet takodje usitnjen. Sta li moze biti? Imam osecaj da biljka kao da je zakrzljala.
9b2fdfaba686941e19ed55021a054a8b.jpg
1f3d14e9af3da16eeb5804aac3c785d4.jpg
6892b6c9a63da5df6db99dfc3fbc333c.jpg
74defca13ea0b923465a2173d9afd0cc.jpg


Послато са 5046Y уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko od vas koristio neki preparat za uništavanje uskolisnih preparata, tipa Fuslilade forte sada u fazi posle proljetnog čišćenja?
 
Pozdrav narode... Bavim se uzgojem maline i kupine, planiram ukljuciti i jagodu u proizvodnju...Moze li mi neko reci nesto o uzgoju jagode u plasteniku, kad sazreva, koju sortu koristiti, bolesti, koji se prinos moze ocekivati u tim uslovima, bilo kakva iskustva? Hvala unapred
 
Jel ste bili ovih dana u zasadu,jel ste nasli cvetova? Kod mene cvetnih drsaka sve vise i vise...sta s njima sad?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh