Jagode-opšta tema

Pozdrav jagodari :) Interesuje me dal je neko pokusavao saditi a+ zivice jagode na otvorenom krajem juna, pocetkom jula? Da li ste dobili jesenji rod, kakvog kvaliteta je bio, koje kolicine u pitanju, i kakvo je bilo stanje jagodnjaka u prvoj normalnoj berbi, dal ste uspevali da izgurate pun rod? Hvala na informacijama :ppozdrav:

Neznam sta da ti kazem u mom kraju sadio je jedan lik frigo otprilike pocetkom jula sad neznam koju klasu ali znam da je rod bio minimalan ,mada i ovi sto sade frigo sadnice u optimalnom roku za prolecnu berbu ne vidim bas nikakav rod da izbaca jeste krupna ali malo izbaci po zivicu ,ja sadim iz case i to je najbolji rasad koji postoji naravno i daje najvise robe po zbunu , e sad moze da kupis frigo posadis ga rano i onda od njega proizvedes ekstra rasadu u casama ,kod mene se polako svi prebacaju da proizvode rasad u casama to se pokazalo najbolje :)
 
Ja sam sadio A+ sadnice Rumbe u martu za rasadu.Nesto malo sam ostavio da rodi cisto da vidim kakav je rod.Po mojoj proceni za 8 nedelja 100-150 grama jako krupne jagode.Cilj mi je bio da dobijem sadnice iz tih zivica pa sam na ostatku zakidao cvetove i pravio rasadu u kontejnerima.Dobre su sadnice i u kontejnerima ako se posade do 15-20 jula.U casama moze se duze cekati i kalkulisati sa lepsim vremenom,ali ne posle 10 avgusta.Isto sa frigo sadnicama nisam imao bas neki rod na Albi i Sibili.Treba svake godine uzeti frigo za rasadu u prolece i praviti rasad u casama.Naravno ne treba ih pustiti da rađaju i maksimalnu zastitu raditi.Samo tako se mogu dobiti zdrave sadnice.Od 1000 sadnica frigo u prolece mozes napraviti 20000 u casama ful sadnica i da ako neko razmislja da sadi holandske sorte moja topla preporuka je da ih zaobiđu u sirokom luku.Osetljive na trulez korena,sitnije od italijanskih dosta i najbitnije lagane su.Korpica od kile mora biti prepunjena npr Rumbe dok Albu i Sibilu koje sam radio redovno napunis.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Neznam sta da ti kazem u mom kraju sadio je jedan lik frigo otprilike pocetkom jula sad neznam koju klasu ali znam da je rod bio minimalan ,mada i ovi sto sade frigo sadnice u optimalnom roku za prolecnu berbu ne vidim bas nikakav rod da izbaca jeste krupna ali malo izbaci po zivicu ,ja sadim iz case i to je najbolji rasad koji postoji naravno i daje najvise robe po zbunu , e sad moze da kupis frigo posadis ga rano i onda od njega proizvedes ekstra rasadu u casama ,kod mene se polako svi prebacaju da proizvode rasad u casama to se pokazalo najbolje :)

Nije bas da se slažem sa ovom pričom. Nisam pretjerano iskusan jagodar, nekih 5-6 godina se bavim ovim poslom. Dosta toga sam čitao, pitao, obilazio i došao do nekoliko zaključaka:

1. Frigo sadnica (italijanska ili neka domaća) ako je zdrava i kvalitetna nema konkurenciju, ali je i skupa (oko 0.2e) ali ukoliko imamo malo posticaja i ta cijena se spusti.
2. Nabavkom dobrog frigo materijala se ne zvršava rad na dobrom prinosu.
3. Sadnice iz čaše ili ti kontejnerski rasad, pravljen u sopstvenoj režiji je jeftin (ukoliko ne računamo sopstvenu radnu snagu ili na veliku količini i dodatnu radnu snagu), i u proljeće ranije sazri. Nemam lično iskustvo ali u razgovoru sa onima koji ga proizvode za svoje potrebe došao sam do zaključka da je jeftin, ranije stigne u proljeće i lakše i jeftinije ga posaditi nego frigo ali uglavno je zaključak da je prinos manji (otprilike za nekih 20%)
4. U svakom slučaju, bilo koja sadnica se pojavila traži njegu od trenutka sadnje (redovna zaštita, kvalitetna prihrana, mikroelementi, skidanje stalona, uništavanje korova) do jeseni. Ukoliko u jesen imamo 3-4 bokora po sadnici, može neka i po 2 bokora stekli smo idealne uslove da u proljeće imamo dobar prinos.
5. Proljeće, kada očistimo stari i promrzli lisst, zaštita, prihrana, odbrana od mraza, zastiranje međurednog prostora mora da se ispoštuje na vrijeme i do kraja (ne može se uštediti ni na čemu)
6. Kada dobijemo prinos, koliki god bio, mora da bude zdrav i kvalitetan, da ga u optimalnom roku oberemo, jeftino oberemo i isporučimo.
7. Jedno sam naučio, kakva god godina bila, ako je kvalitet, ima cijenu.

Moje iskustvo što se tiče prinosa varira i ni jedna godina nije ista, uglavnom se svodi na to da vremenski uslovi diktiraraju prinos (mraz, kiša i/ili hladno u vrijeme oprašivanja...). Bilo je prinosa i 0.85g i 0.5g, pričam za sorte Clery i Joly.
To što je u Božijim rukama ne možemo puno da mijenjamo, ponekad po malo i ako smo vrijedni.
Ono što možemo je da radimo od dobre pripreme zemljišta, djubrenje stajnjakom i granulisanim djubrivima, postavljanjem gredica (bankova), sistema kap po kap, dobar sadni materijal pa red zaštite red prihrane, održavanje zasada. I tako do berbe ali i u berbi mora da ide voda, hrana i tak kad završimo berbu da se opustimo.

Još neka iskustva na osnovu kojih razmišljam da uvedem neke novine a to je:
1. U prvoj godini, tj prva berba je uvjek najbolja i daje najviše roda i najkvalitetniji (nije bitan prinos, takav kakav je). Manje je opasnosti od bolesti jer biljka nije previše bujna, lakše, brže i jeftiniji se bere.
2. Kada imate rod iz prve godine, lakše se proda i skuplje za recimo 20% (kolika god cijena bila i koliko god se teško prodavalo te godine).
3. Druga godina je sve suprotno, prinos je manji za 20%, kvalitet je lošiji za 30%, cijena je manja za 20-30%, berba je sporija i skuplja za 30%, više prihrane za 50%, više zaštite za 50%.
Ukoliko sve ovo sračunamo, dodjemo do zaključka da je najbolje posaditi jagode, u proljeće ih obrati i zasad uništiti i saditi novi. Na taj način dobijamo ono što nam treba, plod koji je konkurentan na evropskom tržištu a ne samo na lokalnim pijacama.

Pošto sam se ionako raspisao i previše, ukoliko je nekome potrebna precizna računica sa novcima, voljan sam i to da pišem i da komentarišemo.
 
Profa sa faxa prica, u Italiji imaju dosta jeftinije sadnice nego sto prodaju nama, pocetkom jula sade, ostavljaju jesenji rod, na prolece ful agrotehnika, normalna prolecna berba, i nakon berbe vade sadnice, pripreme zemljiste i sade ponovo, bas kao sto si ti rekao... Sa 1kg po zivicu u te dve berbe oni prezadovoljni... Koriste iste parcele po nekoliko godina, mnogo im skupa fumigacija, tj dezinfikovanje zemljista, posto nema plodoreda, al na kraju imaju kolicine, imaju kvalitet... Ali i 3x jeftinije zivice nego mi..

I dalje nema iskustava sa ostavljanjem jesenjeg roda pri ranijoj letnjoj sadnji..
 
Pa napisao sam ja svoja iskustva od frigo a+ sadnice Rumbe plafon 150 grama sađene krajem marta.U leto to moze biti samo manje zbog visokih temp.i ozegotina na foliji.Kod njih jagoda dostize cenu od 6€ van sezone dok kod nas 300 din.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sva pravila kazu da se frigo jagoda sadi od 15. jula do 10. avgusta, zavisi gdje i kakvi su vremenski uslovi. Nakon toga se skida cvijet da biljka sto bolje formira bokore i cvijetni potencijal za sledecu godinu. Ukoliko ostavite taj rod nakon sadnje, sigurno je manji rod u proljece. Proljecna sadnja je obavlja odmah početkom marta, ako može i ranije, biljka ne može da formira više od 1 i neka 2 bokora i upravo tih 150g. Proljećna sadnja se obavlja samo u hladnim krajevima gdje jagoda ne može da preživi duge i vrlo vrlo hladne dane. Kod nas i u evropi gdje se gaji jagoda, ne preporučuje se proljećna sadnja jer nije ekonomski isplativa. Nešto od toga rade Holandjani sa svojim sortimentom. Ali opet, moramo da znamo da se u Holandiji uglavnom jagoda radi u zaštićenim i zatvorenim prostorima sa kontrolom temperature, velikim djelom hidroponijom ili sa već formiranim biljkama u supstratnim vrećama (spavajuće biljke) i ''sade se'' u proljeće, ali to nije ono što mi radimo. Ukoliko nekome treba rod u jesen ili kraj ljeta, mislim da je bolje 7 dana nakon zavrsetka proljetnje berbe jagode ošišati, očistiti i forsirati ih jakom prihranom da ponesu rod krajem avgusta i tada mislim da se sigurno može izvući i 250-300 grama.

U svakom slučaju, ne vidim zašto da radimo drugačije od onog što nam struka i iskustvo preporučuju. Naša jagoda, uglavnom stiže na tržište posle grčke ili španske, prije holandske ili njemačke, doduše, regija sjeverne Italije se uglavnom poklapa sa nama i oni nam jesu konkurencija što se tiče vremena prispeća i ništa više.
To što Italijani imaju jeftiniju sadnicu od nas ne formira krajnju cijenu jer oni čak imaju i besplatnu sadnicu jer im država mahom pokrije troškove domaćeg sadnog materijala. Razlika je u cijeni radnog sata. Kod nas cijena sada je 1.5-2e, kod njih je 10-12e. Ako gledamo na površinu od 1ha i 40000 sadnica, od nas je sadnica 0.15e sa podsticajem (nekada i manje) to je 6000e, sistemi za zalivanje su kod nas malo jeftiniji, kao i prihrana i zaštita ali to nije razlika veća od 1000e i da zaokružimo da je naš zasad skuplji za 5000e. Samo za berbu tih 25 000kg nama treba recimo 6000e ukoliko uzmemo da je cijena po kg ubrane jagode 0.25e, mada sa dobrim beračima je jeftiije, a italijanima u svakom slučaju treba 6 do 8 puta skuplje da plateberbu a to je 35000 do 40000. Samo zbog toga, oni imaju cijenu jagode od 4-5e a to je recimo 4-5 puta skulja jagoda.
Naš problem je kvalitet ploda koji je daleko ispod Italijanskog i Italijani izvezu u Rusiju onoliko koliko hoće a mi onoliko koliko možemo jer nemamo kvalitet za tržište. Drugo, mi nemamo pakovanje. Pakovanje u grvenu gajbicu, eventualno sa štampom na istoj je jeftino pa je i roba jeftina. I Italijanski kvalitet u Rusiji ima cijenu. Rusija je velika i Italijani hrane dosta Rusa koji imaju dublji džep a mi hranimo one sa malo plićim džepom. Rusa sa dubljim džepom ima i za nas ali mi moramo da proizvedemo JAgodu Mercedesa pa da je tako i naplatimo a ne Jagodu Zastavu ili recimo Jagodu Fijata.
 
Bas zato sto struka kaze da A+ zivici koji se posade pocetkom jula moze dati nekih 100-150-200gr u jesenjoj berbi uz maksimalne prinose na prolece i istrazujem kako se to pokazalo u praksi.. Inace nije cilj dobijanje vansezonske jagode u bilo kom trenutku, nego bas samo pri sadnji, pokusaj otplacivanja investicije, ili barem dela, posle nekih 60ak dana, uz zadrzavanje pune rodnosti za prvu punu berbu..

Ovo sto si spomenuo Italiju samo ide u prilog onoga sto sam preneo da forsiraju jednogodisnju proizvodnju jagode, jer su im zivici jeftiniji, cena radnog sata skuplja i pri tim uslovima im se jedino isplati da imaju top kvalitet, koji opet dobijaju samo u prvoj berbi.. Kod nas mislim da se niko ne usudjuje da ide ispod 2 berbe,a da vecina proizvodjaca zadrzava i trecu?
 
Evo moja računica za sadnju 16000 sadnica:

Tehička obrada zemlje: 140e
Djubrenje stajnjakom: 200e
Vjestačko djubrivo: 160e
Folija i creva KpK: 400e
Sadnice: 2400e
Sadnja: 100e

UKUPNO: 3400e

Troškove do berbe (prihrana i zaštita) neću računati jer su u drugoj godini čak i duplo veći ali ću to ostaviti kao rezervu za neke sitnice koje sam zaboravio.

Ukoliko je prva godina:

Prinos: 0,6g po sadnici = 9600kg

Cijena I klase = 1.1e = 10560e

Troškovi berbe u prvoj godini 0,15e po kg = 1440e

Prihod: 9120e
Podsticaj od 35% (toliko bilo ove godine) na sadnice i sistem za zalivanje 2800e * 35% = 980e
Ukupno 10000e
Minus ulog 3400e

Zarada: 6600e


Ukoliko je druga godina:

Prinos: 0,4g po sadnici = 6400kg

Cijena II klase = 0,9e = 5700e

Troškovi berbe u drugoj godini 0,25e po kg = 1600e

Prihod: 4100e
Zarada: 4100e

Nemoj te da ove cifre uzimate kao 100% tačne, pisao sam ih iz glave a nešto sam i zaboravio. Namjerno sam stavio malo skuplju tehničku obradu da mi malo zamaskira sve ono što kupimo dok radimo a košta 10-20e a i ne zapišemo.
 
bijeljina Procitao sam prvi post napravio si glupost kad si napisao da jagoda iz case rodi 20 % manje od friga to je katastrofalna greska ,jagoda iz case je razbiva u svakom pogledu i krupnoci i kolicini(imam znam )
Za sve ovo drugo se slazemo ja sam presao da sadim samo jednogodisnju ima otprilike 4 godine dvogodisnju ne drzim ,ne slazem se za (druga godina rodi obilno (NE MANJE) ali je zato plod sitniji ,zastita i prihrana idu vise ali ako ides sa jacom prihranom moze se i u drugoj godini ostavariti srednja vel jagode )
Drugo ko kaze da struka zna nesto da dodju na moju parcelu rekli bi ovde samo pirinac moze da se sadi a ja izvlacim maksimum svake godine ,programe zastite i prihrane su grubi i nedovrseni .


Drugo ako si sve uradio po psu ovih 0,6kg po sadnici je zajebancija kada se sve radi profi sve ispod 1,1do 1,2kg po zbunu je zajebancija .A sad si me jos vise nasmejao sa prinosom od 0,4 kg po zbunu u drugoj godini dalje nemamo potrebe da pricamo :)
 
bijeljina Procitao sam prvi post napravio si glupost kad si napisao da jagoda iz case rodi 20 % manje od friga to je katastrofalna greska ,jagoda iz case je razbiva u svakom pogledu i krupnoci i kolicini(imam znam )
Za sve ovo drugo se slazemo ja sam presao da sadim samo jednogodisnju ima otprilike 4 godine dvogodisnju ne drzim ,ne slazem se za (druga godina rodi obilno (NE MANJE) ali je zato plod sitniji ,zastita i prihrana idu vise ali ako ides sa jacom prihranom moze se i u drugoj godini ostavariti srednja vel jagode )
Drugo ko kaze da struka zna nesto da dodju na moju parcelu rekli bi ovde samo pirinac moze da se sadi a ja izvlacim maksimum svake godine ,programe zastite i prihrane su grubi i nedovrseni .


Drugo ako si sve uradio po psu ovih 0,6kg po sadnici je zajebancija kada se sve radi profi sve ispod 1,1do 1,2kg po zbunu je zajebancija .A sad si me jos vise nasmejao sa prinosom od 0,4 kg po zbunu u drugoj godini dalje nemamo potrebe da pricamo :)
Po ceni koju je stavio za drugu klasu je mislio na rod od 650 grama druge klase+ 400 prve izađe 1050 grama.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Procitaj opet i preracunaj sta je napisao on je racunao u prvoj godini samo prvu klasu ,drugu klasu nije racunao uopste .
Drugi post mu ide za 2 godinu i po njemu to sve ide u drugu klasu kao da u drugoj godini nema prve klase (xaaxa) sta ja znam sta je on zamislio uglavnom preracunaj pa ces videti .
 
@bbrs nije toliko poenta u casi koliko u vremenu sadnje.. Kada sadis prosecno te kontejnerske sadnice?
 
Znate kako, mislim da ovo nije mjesto za neko prepucavanje. Ono što sam napisao, stojim iza toga. Prinos varira iz godine u godinu i jako teško je reći ''ja imam svake godine prinos 1kg''. Prinos koji ja imam je za Kleri i Joly, može svako svašta da kaže, ali te dve sorte kada daju 1kg, to znači da se sve poklopilo, i rad i Božiji uslovi, a sa 750g sam prezadovoljan.
Prinos od 0.6 i 0.4kg sam stavio kao nešto što ćeš sigurno dobiti uz prosječan trud ili kada imaš lošu godinu. Koliko ima I klase, koliko II klase u kojoj godini, za ono što sam ja pokazivao nije od velike važnosti, uvjek imaš i I, i II, i III klasu i svake rodne godine se odnos između klasa mijenja. Najviše I klase imaš u prvoj godini, najviše II klase imaš u drugoj godini.
Oni koji su tako dobri matematičari, mogu da računaju i drugačije. Na primjer, različite cijene od prvog dana berbe do poslednjeg, različite klase od prve berbe do poslednje, koliko je koštala berba na početku kada su sve bile krupne a koliko kasnije kada plod bude sitniji. Mada, isto tako, dobar matematičar će da razumije statistiku i da zbirom ne tačnih podataka se dobije dosta tačan rezultat. Volio bih da neko napravi ovakvu računicu.
Ono što se vidi, dan kada berem parcelu koja je u prvoj godini, više i brže naberem i skuplje prodam. Dan kada berem drugu godinu, manje i sporije berem i manje naplatim. Kada se završi godina, sve to udje u jedan prosjek. Najveći trošak je taj što u toku godine isto vremena, truda i snage trošim i na jednu i na drugu jagodu a one mi to ne vraćaju istom mjerom.

U nekoliko postova sam pisao o važnosti kvaliteta ploda koji dajemo tržištu i da smo u zabludi kada držimo jagodu 2 ili 3 godine. Sa onom računicom sam dokazivao da je loša navika držati jagodu u 2 i 3 godini.

Kod mene će struka i nauka uvjek imati otvorena vrata.
 
Druze nemam ja sta da se prepucavam sa tobom jedostavno izneo si neke cinjenice koje nisu tacne i ja sam na to odreagovao ,a to ko ce kako da radi neka odluci sam ,ja se trudim da idem uvek na max to znaci i kolicina i kvalitet ,a ko hoce da radi samo onako da se igra nemam ja problem sa tim .Tezak je ovo posao da bi radili samo da se nesto radi .
 
kolege,
jel neko krenuo da stavlja plastenike
ja se razmisljam da krenem polako

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Jel znaš neke cene folija, možda preporuka gde kupiti?
Mi bi ove godine probali na jedan deo da stavimo, da vidimo kako će se ponašati.
 
kolege,jel krenula sezona tj nesto da se radi?

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Ja ocistio od starog lisca,od nedelje cu slamu da stavim izmedju redova. Jel si ti radio nesto?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh