Jagode-opšta tema

Pricao juce sa jednim covek, preporucuje mi Ridomil gold kroz sistem sa.dodatkom necega na bazi bakra. Danas cu pustiti ridomil pa cemo videti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
na jednom delu gde mi je joly pojavilo taj problem sa korenovim vratom.
Баш сам данас контролисао пошто сам са твојим Џолијем допуњавао и све је ОК. Задње прскање хемијом сам одрадио 15. 04. (Акорад) а после само коприва, Славол ВВЛ и Екстрасол (сутрадан једем директно са банка без прања). Ботритис на нивоу статистичке грешке. Џоли је крупан, лепог облика и одлично обојен али ме је разочарао укусом. Краљица Елиза слична али укус бољи.
 
Pricao juce sa jednim covek, preporucuje mi Ridomil gold kroz sistem sa.dodatkom necega na bazi bakra. Danas cu pustiti ridomil pa cemo videti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Sladjane jesu ti jagode u branju.Ne kontam kako sad moze ridomil da se pusta kad je on sistemik sa velikom karencom biljka ga usvaja preko korena i siri u celu biljku kao i u plod.Oces ti brati tu jagodu ili si prestao?

- - - - - - - - - -

Ja kod Mire i uzimam preparate. A i dovoljno mi je da malo uspori tj. da se nesiri dalje. A i sada najavljuju neko zahlađenje pa će malo da se oporave, bar se nadam.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ljudi jel vi to berete posle nemoj te se zezati to su sistemici.Ja imam isto problema na nekim biljkama al mi ne pada na pamet da radim sad u branju.Pre petnaest godina sam licno se uverio kod coveka na njivi prskao je krompir sa totalom da mu sagori cima da bi mogao da vadi nisam mogao da verujem.Taj krompir je isao u jedan hipermarket.Cela njiva je smrdela na total.
 
To se inace radi sa krompirom i zove se desikacija. I ne samo sa krompirom desikacija se vrsi na raznim kulturama. Jedan od preparata koji se koristi je reglon fotke moze se koristiti i u jagodama posle sisanja za unistavanje stalona i korova hemijskim putem. Tretiranjem stalona izmedju redova nestetite bokoru majci. Da objasnim jednostavno, deluje samo na nadzemne delove biljke. I ne usvaja se u koren deluje vec posle pola sata zaustavlja foto sintezu i biljka tj list pocinje da tamni da bi vec narednog dana staloni i sav korov bili suvi. Voditi racuna da korov nebude velik i da nema razvijen koren je ce ponovo poceti da se razvija to se odnosi na jednogodisnje korove.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Pstoje totali koji sluze za desikaciju Kao sto je Reglone forte, nekada je to bio Gramaxon koji sadrzi parakvit jednu od naotrovnijih aktivnih materija.Ja sam dugo prskao sa tim otrovima u vinogradu i to stotine hektara, samo sam vozio traktor a ljudi drzali creva i prskali korov. Tada nisam znao koliko je to opasno ali kasnije sam saznao da nema leka od tog otrova ali on je bezbedan za Krompir jer nije sistemik vec kontaktni preparat,sve sto dotakne izgori za dva dana.Sluzi i za detelinu lucerku kada se vrse seme oprska se neki dan ranije i ona uzri e sad ako je prskao glifosavom to je opasna stvar.
 
Ne znam da li je ova tema adekvatna za moje pitanje. Interesuje me koja velicina jagode ide u prvu klasu (za hladnjacare) .. Od 3 ili 4 cm ??
 
Sve zavisi sta otkupljivac trazi. Ja gde predajem 3+ide u prvu a sve ostalo ispod ide u drugu klasu po 100din.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
To se inace radi sa krompirom i zove se desikacija. I ne samo sa krompirom desikacija se vrsi na raznim kulturama. Jedan od preparata koji se koristi je reglon fotke moze se koristiti i u jagodama posle sisanja za unistavanje stalona i korova hemijskim putem. Tretiranjem stalona izmedju redova nestetite bokoru majci. Da objasnim jednostavno, deluje samo na nadzemne delove biljke. I ne usvaja se u koren deluje vec posle pola sata zaustavlja foto sintezu i biljka tj list pocinje da tamni da bi vec narednog dana staloni i sav korov bili suvi. Voditi racuna da korov nebude velik i da nema razvijen koren je ce ponovo poceti da se razvija to se odnosi na jednogodisnje korove.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Da li to znači da posle branja može odmah da se prskaju stoloni i trava izmedju banaka a da majka biljka ostane zelena tj da ne mora da se šiša odmah?
 
Ma gde u branju, fali im jos jedno 15ak dana da pocnu da stizu za berbu. Na nadmorskoj visini su mi od oko 650m, plus sam imao snezni pokrivac od 15ak cm pre mesec dana tako da mnogo kasne jagode za sad. Gledam vas sto berete pa mi zao sto nemam I ja sad :-(

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li to znači da posle branja može odmah da se prskaju stoloni i trava izmedju banaka a da majka biljka ostane zelena tj da ne mora da se šiša odmah?
Moze ja sam prosle god. prskao izmedju redova odmah posle branja. I kad zakacis list biljke samo se on osusi.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Koliko ja znam desikacija je istiskivanje vode iz biljke I sprecavanje dalje vrsenje fotosinteze, sto automatski dovodi do susenja gornjih delova biljaka (lisne mase), dok donji deo biljke ostaje netaknut. Samom desikacijom se postize na ubrzanju sazrevanja plodova (sad ne znam koliko je to primenljivo u jagodi, ali u zitaricama jeste), (ako hocete da oberete ceo jagodnjak za dva dana samo napred :) )

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ovde kod mene se namrcilo ponovo ko da ce sekire da padaju.U N.Sadu led velicine lesnika Veternik isto krupan led.Kakvo je stanje kod vas?

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene u kuci po bez leda dok u centru koji je 300m udaljen potop led pliva po vodi.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Ja kod Mire i uzimam preparate. A i dovoljno mi je da malo uspori tj. da se nesiri dalje. A i sada najavljuju neko zahlađenje pa će malo da se oporave, bar se nadam.


Sent from my iPad using Tapatalk
vladam,sve stp padne vise se ne dize,to vazi za sve vrste povrca i voca....izuzev ako nije susa u pitanju...najbitnije kod sadnje jagode je izabrati vodopropusno zemljiste,i naravno napraviti visoke bankove...ja bih pustio alliete tj fostonik jer ima malu karencu
 
Kolege, imam pored malinjaka,polke,organske, višak redova,znači negde oko tri reda po 70 m, pa sam hteo,u stvari razmišljam, da posadim jagode isto da idu u ekološku. Negde sam čuo da ne mogu da se razvijaju pored malinjaka pa mi malo to čudno,ne znam zašto ne može? Ako može jel imate možda neku ideju koja je jagoda dobra u ekološkoj proizvodnji?
 
Kolege, imam pored malinjaka,polke,organske, višak redova,znači negde oko tri reda po 70 m, pa sam hteo,u stvari razmišljam, da posadim jagode isto da idu u ekološku. Negde sam čuo da ne mogu da se razvijaju pored malinjaka pa mi malo to čudno,ne znam zašto ne može? Ako može jel imate možda neku ideju koja je jagoda dobra u ekološkoj proizvodnji?
Ja sam na 10 metara od malina posadio oko 1000 komada jagode sorte ASIA i nemam nikakvih problema.
 
Ja sutra zavrsavam, mislim ostace jos malo da se bere ali moram travu da prskam tako da nece biti za jelo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh