Jagode-opšta tema

Naravno, bilo bi suludo kretati na nesto vece bez ikakvog znanja i iskustva. Ali sam ovo pitanje postavio iz razloga da znam sta je prvi cilj ka kom idem. :)
 
Možeš i jeftinije da prođeš, da kupiš zelene živiće koje će ti neko napraviti, tu možeš uštedeti oko 1k evra na 30a. Možeš i prijaviti gazdinstvo, pa predati za subvencije, svašta nešto možeš...
 
Koliko sam ukapirao, ti zeleni zivici su negde izmedju 10 i 15 dinara po komadu. Posto sam nailazio na takve cene, ali mi nije jasno bilo zasto su toliko jeftiniji. I uglavnom su mi pricali price kako su njihovi zivici kvlaitetniji od tih koje su oni uvozili da bi ih proizveli. Sad koliko je to tacno ne znam, nemam mi neke ligike.
 
Pozdrav svima na forumu.Pratim forum 3+ godine.Pre svega hteo bih svima da se zahvalim na forumu sto su podelili svoja iskustva i dali savete,jer da nije Vas ne bih ni krenuo u pricu sa jagodama.Prateci ovaj forum preneo sam sve sto sam naucio na svoj zasad jagoda, i mogu vam reci da su mi jagode odlicno rodile.Nov sam u svemu prvi put se srecem sa poljoprivredom uopste.Inace imam albu druga godina 2500 sadnica planiram prosirenje jos 10000.Hvala i pozdrav:osmeh:
 
Ma nedaj se druze,nemora da znaci da ces lose da prodjes,,da ces da se obogatis tesko ali ako radis sve pametno mozes lepo da zaradis...
 
Miki slazem se sa tobom planiram prosirenje do 35ari tolika mi je mogucnost,a i da sve to odradim kako treba.Problem kod nas na jugu je plasman jagode to me jedino brine nema neki otkup cene su mnogo manje za razliku od bg ns i dr.ali dobro sta je tu je bice bolje
 
Roxana.
1f6ad3ce10260c1f10be9b54510c390b.jpg
6a944187405c9d5ab19329b0d0201c44.jpg
a9e36a19b4560ba2b101cf0dd230465d.jpg
57b9474cb39e53afabf6f5329ad14d3f.jpg
e7396b04164a6db8411d6f0a4371fde3.jpg
b90687799eddaaec68fed5696e06d398.jpg
67cb88e8324b2d167329ae6ca8c6bd6a.jpg
 
Imam dva pitanja:
1. Obrao sam 75% jagoda,međutim jagoda mi ponovo cveta.Da li će biti nešto od ovog cvetanja?
2. Kako sada zaštititi jagodu u cvetu kad je berba u toku,tj pri kraju?
 
Ljudi koliko dana prije berbe smijem pustiti prihranu sa kalijem. Pouz

Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
 
Bilo koju prihranu da date preko sistema kap po kap, mozete nesmetano brati i jesti kako jagode tako i sve drugo. Jedno je prihrana a drugo su zastitna sredstva

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
A ako se kalcijum prsce preko lista koliko posle se smije brati i smije li se prskati u cvijetanju.

Послато са ZTE Kis 3 уз помоћ Тапатока
 
Obereš jagode i oprskaš sa kalciumom.Nema karence na kalcijum.U cvetanj. je potrebno da ideš kalcijum kao i magnezijum.Da li mogu da se mešaju ova dva mikroelementa neznam to bih voleo i ja da saznam od iskusnijih jagodara.
 
U principu nema karence, ali ja bih izbegavao mikroelemente, narocito gvozdje, jer moze doci do promene ukusa.
Sto se tice mesanja kalcijuma i magnezijuma, ima preparata koji vec sadrze oba elementa. Ukoliko ih proizvodjac nije pomesao, trebalo bi se raspitati moze li se mesati, obzirom da su Ca i Mg antagonisti.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh